Типи деменції, не пов'язані із синдромом Альцгеймера

Попри те, що синдром Альцгеймера та хвороба Паркінсона є найбільш розповсюдженими дегенеративними розладами, існують інші, не менш виснажливі для організму людини типи деменції. З метою детального розуміння та профілактики цих захворювань ми рекомендуємо уважно прочитати цю статтю.
Типи деменції, не пов'язані із синдромом Альцгеймера

Останнє оновлення: 20 лютого, 2019

Зверніть увагу, що зміни у роботі мозку, які провокують розвиток синдрому Альцгеймера, досі не були повністю вивчені. Саме через недостатню кількість інформації та наукових даних деякі люди помилково пов’язують інші типи деменції з цим захворюванням.

Сьогодні ми детальніше поговоримо про особливості цих дегенеративних розладів для того, щоб розвіяти міфи, пов’язані з ними.

Деякі факти про синдром Альцгеймера

Основні симптоми цього захворювання є відомі для широкого загалу, адже це складнощі під час запам’ятовування нових назв та імен, а також нездатність пригадати недавні розмови. Зверніть увагу, що коли хвороба прогресує, ці симптоми погіршуються.

Серед подальших ускладнень при синдромі Альцгеймера варто виділити порушення мовлення, зміни у поведінці та сприйнятті навколишнього світу, а також складнощі під час пережовування їжі та ходьби.

У більшості випадків до людей, які мають більше шансів захворіти на синдром Альцгеймера та інші типи деменції, належать ті, у кого є генетична схильність до розвитку дегенеративних захворювань.

Не забувайте, що синдром Альцгеймера є не єдиною причиною деменції, проте однією з найбільш поширених. Мабуть, саме тому інші типи деменції дуже часто плутають саме з цим розладом.

Типи деменції, які не пов’язані із синдромом Альцгеймера

особливості синдрому Альцгеймера

Оскільки тепер ви маєте більше інформації про особливості синдрому Альцгеймера, рекомендуємо уважно прочитати про інші типи деменції, які дуже часто плутають з цим дегенеративним захворюванням.

1. Васкулярна (судинна) деменція

Основна проблема цього виду деменції полягає у погіршенні припливу крові до головного мозку через присутність тромбів або закупорення кровоносних судин.

На противагу до інших типів подібних розладів, судинна деменція може спровокувати інсульт. Зверніть увагу, що одними з головних симптомів цього захворювання є складнощі під час планування та організації щоденних справ.

З метою профілактики цієї хвороби дуже важливо завжди піклуватися про належну роботу серця. Вам необхідно вживати всіх можливих заходів, щоб запобігти затвердінню та закупоренню кровоносних судин. Також дуже важливо підтримувати холестерин та кров’яний тиск на стабільному рівні.

Ці профілактичні заходи допоможуть вам не тільки знизити ризик розвитку дегенеративних захворювань, але й запобігти діабету.

2. Деменція з тільцями Леві

деменція з тільцями Леві

Тільця Леві складаються з протеїну, також відомого як альфа-синуклеїн, який формується в області кори головного мозку. У великій кількості вони призводять до втрати пам’яті та погіршення розумової активності.

Зверніть увагу, що цей тип деменції є найбільш подібним до синдрому Альцгеймера.

Основна різниця між ними полягає тільки у тому, що деменція з тільцями Леві також провокує появу галюцинацій, порушення сну та м’язову ригідність. Саме тому вона є подібною водночас і на хворобу Паркінсона.

Коли хворі на деменцію з тільцями Леві вирушають у добре знайоме їм місце, вони можуть там загубитися через нездатність розпізнати жоден орієнтир та раптове відчуття, що вони ніколи досі тут не бували.

На пізніх стадіях деменції хворий може втратити орієнтацію у просторі навіть на шляху до ванної кімнати або своєї спальні.

Коли мова йде про найпоширеніші типи деменції, саме деменцію з тільцями Леві можна поставити на друге місце. Перше місце у цьому випадку, звісно, належить синдрому Альцгеймера.

Для того, щоб максимально знизити ризик розвитку цього захворювання ми рекомендуємо завжди піклуватися про високу активність головного мозку. Для прикладу, ви можете почати вивчення нової мови, захопитися дослідженням історичних фактів про досі незнайомі вам місця або зайнятися вивченням особливостей іноземних культур.

Саме високий рівень освіченості, постійна стимуляція мозкової активності та інтелектуальні хобі допоможуть суттєво знизити ризик розвитку неприємних симптомів цього дегенеративного розладу.

3. Деменція, пов’язана із хворобою Паркінсона

Коли згустки альфа-синуклеїну, про які ми вже згадували раніше, збираються у тій частині мозку, яка має назву “чорна субстанція”, вони пошкоджують нервові клітини, що виробляють дофамін.

Спеціалісти вірять, що саме у результаті цих процесів виникають порушення координації, які зазвичай асоціюють із хворобою Паркінсона.

У хворих на цей розлад також дуже часто трясуться кінцівки, а їхня реакція суттєво уповільнюється.

Найбільш проблемна особливість хвороби Паркінсона та деменції, що з нею пов’язана, полягає у тому, що досі не було виявлено достеменних причин розвитку цих розладів, а тому й запобігти їхній появі майже неможливо.

4. Лобово-скронева деменція

лобно-скронева деменція

Цей вид деменції розвивається за умови дегенерації нервових клітин у скроневій або лобовій частинах головного мозку. Цей розлад може призвести до поведінкових змін, порушення мовлення та змін у характері.

Хворі на лобово-скроневу деменцію дуже часто стають надміру імпульсивними. Для прикладу, вони можуть несподівано зробити дуже велику покупку, не порадившись попередньо зі своєю другою половинкою.

На жаль, вченим досі не вдалося винайти ліків проти цього дегенеративного захворювання. Саме тому ми рекомендуємо вживати всіх можливих заходів з метою профілактики пошкодження мозку та інсульту, тобто завжди дотримуватися активного способу життя.

5. Змішана деменція

Вірте чи ні, але окрім всіх згаданих вище дегенеративних розладів, існує ще один складний тип деменції – змішаний. При ньому водночас відбувається ціла низка різних змін у головному мозку.

Зазвичай змішана деменція – це поєднання судинної деменції та синдрому Альцгеймера.

Для того, щоб зменшити фактори ризику рекомендуємо завжди турбуватися про високу активність головного мозку. Це може здатися складним завданням на перший погляд, проте така турбота повністю себе виправдовує.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.