Як чистити щітку для волосся

Щітки для волосся можуть стати середовищем для розмноження бактерій, які можуть завдати шкоди здоров’ю шкіри голови. Ось чому ми хочемо запропонувати ці поради щодо того, як чистити щітку для волосся.
Як чистити щітку для волосся

Останнє оновлення: 07 лютого, 2021

На щітці зазвичай накопичуються пасма щоразу, коли ви її використовуєте. Деякі з них обриваються або випадають, щоб створити місце для нового волосся. У будь-якому випадку, волосся – це не єдине, що починає накопичуватися на вашій щітці, тому важливо регулярно її чистити. Тож, як правильно чистити щітку для волосся?

Очищення та дезінфекція, безсумнівно, запобігатимуть негативному впливу на ваше волосся або шкіру голови, адже на наших щітках накопичуються частинки пилу, олія з засобів, які ми використовуємо (або шкірне сало), бактерії та брудні часточки з довкілля.

Ми хочемо поділитися з вами деякими порадами, які полегшують процес чищення та запобігають накопиченню бруду під час кожного використання.

Чому важливо чистити щітку для волосся?

Як ми вже згадували, щітки для волосся можуть стати джерелом бруду, бактерій та грибків. Насправді дослідження показали, що волосся на голові, брови та борода є оселею для різних мікроорганізмів із навколишнього середовища.

Тому миття волосся та чищення щітки дуже важливі для запобігання розмноженню цих мікроорганізмів. В ідеалі, ви повинні робити одночасно і те, і інше, оскільки зачісування чистого волосся брудною щіткою лише заносить у волосся бактерії, які ви щойно змили.

як правильно чистити щітку для волосся

Як часто треба чистити щітку для волосся?

За даними Американської академії дерматології, ми щодня втрачаємо від 50 до 100 пасом волосся. Більшість із них потрапляє в наші щітки. Тож підрахуйте: скільки волосся може накопичуватися за тиждень або місяць? Досить багато, так?

Ось чому, хоча правил щодо миття щітки для волосся немає, ми рекомендуємо часто робити процедуру чищення. Вона може бути такою:

 • Раз на тиждень, якщо ви наносите багато засобів на волосся, особливо лак для волосся або засоби, які не потребують змивання.
 • Раз на два тижні, якщо ви ваше волосся зазвичай чисте і ви використовуєте лише кілька засобів, процедур або олій.

У будь-якому випадку, ви можете щодня видаляти зайві пасма, які застряють у щітці.

Як чистити щітку для волосся

Очищення та дезінфекція щітки або гребінця дуже прості, не потребують багато часу, і ви можете використовувати натуральні інгредієнти, такі як харчова сода, яка не змінює pH вашої шкіри. Насправді це допомагає регулювати її та не пошкоджує вашу щітку.

Розгляньмо покрокову інструкцію щодо ефективного чищення щітки для волосся.

1. Видаліть зайве волосся

Якщо ви ще не зняли вільні пасма з щітки, це перше, що вам потрібно буде зробити. Залежно від типу щітки та кількості надлишкового волосся, з якою ви маєте справу, зробити це руками може бути важко. Якщо так, використовуйте рідкий гребінець.

Ви також можете використовувати гребінець з жорсткою щетиною іншого типу, ножиці або інший загострений предмет. Робіть це обережно, щоб не нашкодити собі.

2. Замочіть, щоб видалити бруд із щітки

Навіть якщо не залишиться видимих ​​волосків, замочіть щітку в теплій воді з шампунем або харчовою содою, щоб видалити мікроорганізми та бруд, що застрягли в місцях, які ви не бачите. Ось як це робити:

 • Налийте трохи теплої води в пластиковий контейнер.
 • Додайте шампунь або соду і перемішайте, щоб добре розчинилися.
 • Для ефективнішої дії використовуйте шампунь та харчову соду разом.
 • Якщо щітка пластикова, повністю занурте її та струсіть. Залиште на 5 хвилин.
 • Для щіток, які мають прокладку на ручці або в на іншій ділянці, ця ділянка не повинна контактувати з розчином, який ви приготували. У цьому випадку занурте щітку догори, щоб рівень води був достатньо високим, щоб вкрити щетину.
 • Попередній пункт стосується і дерев’яних щіток.

3. Видаліть частинки бруду за допомогою зубної щітки

Якщо під час замочування та струшування ви помітили, що певні частинки бруду все ще прикріплені до щітки, вам потрібно видалити їх зубною щіткою. Для цього вийміть щітку з розчину, струсіть її, щоб видалити надлишки води, і починайте розчісувати щетину зубною щіткою.

Якщо виходить багато бруду, ви можете знову занурити щітку в теплу воду, щоб видалити його. Продовжуйте так робити, доки вас не влаштує чистота.

4. Продезінфікуйте щітку

Цей додатковий етап дезінфекції є необов’язковим. Вам знадобиться лише миска теплої води та трохи білого оцту:

 • Змішайте пів склянки білого оцту з половиною склянки теплої води.
 • Замочіть щітку приблизно на 15-20 хвилин.
 • Залежно від матеріалів, з яких вона виготовлена, пам’ятайте про рекомендації з першого пункту.
 • Перейдіть до наступного кроку.
як почистити щітку для волосся харчовою содою

5. Висушіть щітку

Після завершення процедури очищення промийте щітку невеликою кількістю холодної або теплої води. Струсіть і покладіть догори дном на суху тканину. Дайте висохнути, і ви отримаєте абсолютно чисту щітку для волосся!

Чиста щітка для волосся у ваших руках

Тепер ви знаєте, як чистити та дезінфікувати щітку для волосся! Не забувайте робити це принаймні двічі на місяць. Таким чином ви усунете будь-яку загрозу, яка може завдати шкоди здоров’ю вашого волосся та шкіри голови.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.