Як легко виміряти пульс

Вимірювання пульсу може допомогти рано діагностувати серцево-судинні захворювання. Крім того, це проста процедура, яку можна робити на різних частинах тіла. Як виміряти пульс?
Як легко виміряти пульс

Останнє оновлення: 03 січня, 2021

Уміння виміряти пульс є дуже корисною процедурою, яка дає змогу визначити пульс. Крім того, це може допомогти вам краще зрозуміти регулярність пульсу. Це дуже простий спосіб отримати більше інформації про свою серцево-судинну функцію.

Пульс – це серія пульсацій, які можна відчути в деяких частинах тіла. Це пов’язано зі скорочувальними та розширювальними рухами як серця, так і артерій.

Пульс є синонімом частоти серцевих скорочень і зазвичай виражається в ударах за хвилину. Наприклад, якщо ви вимірюєте пульс людини протягом 60 секунд і нараховуєте 70 ударів, це означає, що серце б’ється 70 разів за одну хвилину.

Хоча вимірювання пульсу є важливою процедурою для швидкого діагностування можливої ​​серцевої проблеми, багато людей не знають, що це і як це зробити. Тому в цій статті ви дізнаєтесь все про пульс і про те, як виміряти пульс.

Навіщо вимірювати пульс?

навіщо вимірювати пульс
Вимірювання пульсу має багато застосувань, оскільки воно повідомляє вам про кількість ударів, які робить ваше серце за одиницю часу (зазвичай, за хвилину). Нормальний пульс становить від 60 до 100 ударів на хвилину.

По-перше, вимірювання пульсу може допомогти виявити тахікардію або брадикардію. Тахікардія – це коли серце б’ється швидше ніж 100 ударів на хвилину. З іншого боку, брадикардія – це коли серце б’ється менше ніж 60 ударів на хвилину.

І тахікардія, і брадикардія можуть свідчити про те, що у вашій серцево-судинній системі щось не працює належним чином. Перевищення будь-якого з цих обмежень може означати певний ризик для нашого серця.

Однак часто це нормальні ситуації, до яких серце має пристосовуватися, щоб підтримувати кровопостачання всіх органів і тканин тіла.

Наприклад, під час фізичних вправ абсолютно нормально виміряти пульс і виявити, що у вас тахікардія. Також серце може страждати на тахікардію в ситуаціях страху, сильного стресу або небезпеки. Подібним чином у людей, які займаються фізичними вправами, частота пульсу в спокої нижче. У деяких спортсменів частота серцевих скорочень у стані спокою не перевищує 40 ударів на хвилину без ознак будь-якого захворювання чи синдрому.

Отже, навіщо вимірювати пульс?

Перш за все, ця інформація може навести вас на думку, що вимірювання пульсу може бути корисним для перевірки вашого фізичного стану та прогресу під час тренувань. По-друге, ви також будете більше усвідомлювати обмеження, з якими стикаєтесь під час тренування.

Окрім того, ви не повинні забувати, що пульс може допомогти вам рано діагностувати будь-яку хворобу, на яку ви можете несвідомо страждати. Наприклад, це відбувається у деяких серйозних та більш екстремальних ситуаціях, таких як розсічення аорти. Просте вимірювання пульсу насправді може допомогти вам вчасно це виявити і навіть може врятувати вам життя.

Як навчитися вимірювати пульс?

як виміряти пульс
Щоб виміряти пульс у звичайних умовах, в ідеалі, ви повинні бути спокійними та розслабленими. Таким чином ви можете знайти пульс у спокої.

Ви можете робити цю процедуру на різних частинах тіла, але звичайний спосіб – вимірювати пульс на шиї або зап’ястку. Насправді, коли ви починаєте міряти пульс, найкраще робити це на шиї, де ви можете відчути його найсильніше.

Перш за все, вам потрібен секундомір. Ви можете використовувати годинник або мобільний телефон. Коли ваш секундомір готовий, уважно виконайте ці дії.

  1. Помістіть вказівний і середній пальці під підборіддям на шиї. Вам необхідно злегка натиснути на цю ділянки, поки не відчуєте серцебиття. Однак не слід натискати занадто сильно, оскільки ви можете отримати хибний результат.
  2. Після того, як ви знайшли свій пульс і ви можете чітко відчути кожну пульсацію, запустіть секундомір і починайте відлік. Ви можете тримати пальці, рахуючи удари протягом однієї хвилини або 30 секунд. Якщо ви вибрали останній варіант, потрібно подвоїти загальну кількість підрахованих ударів.

Як ви вже знаєте, якщо результат становить від 60 до 100 пульсацій у стані спокою, це в межах норми. Однак, якщо серцебиття перевищує 100 ударів на хвилину або ви помітили порушення ритму, якомога швидше зверніться до лікаря.

Висновок

Вимірювання пульсу – це дуже проста процедура, яка має багато цілей у повсякденному житті. Наприклад, це може показати вам, що ви тренуєтеся досить важко, через що значно піднявся пульс. Ви можете виміряти пульс на зап’ястку, шиї, животі тощо.

Якщо у вас виникли проблеми, ви можете придбати пульсометр. Не забудьте проконсультуватися зі своїм лікарем, якщо ви помітите будь-які відхилення від норми або якщо у вас серцебиття вище середнього у стані спокою.  • Pickering D. How to measure the pulse. Community Eye Health. 2013;26(82):37.
  • Kobayashi H. Effect of measurement duration on accuracy of pulse-counting. Ergonomics. 2013;56(12):1940–1944. doi:10.1080/00140139.2013.84074
  • Aprende a tomarte el pulso | CardioSalud. (n.d.). Retrieved September 14, 2019, from http://www.cardiosalud.org/corazon-y-salud/aprende-tomarte-el-pulso
  • Ghasemzadeh N, Zafari AM. A brief journey into the history of the arterial pulse. Cardiol Res Pract. 2011;2011:164832. doi:10.4061/2011/164832

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.