Як мотивувати партнера, який не хоче працювати?

Коли ваш партнер не хоче працювати, це може вплинути на гармонію всієї сім'ї. Щоб уникнути будь-яких серйозних конфліктів, важливо якомога швидше розв’язати ситуацію. Дізнайтеся, як можна мотивувати партнера.
Як мотивувати партнера, який не хоче працювати?

Останнє оновлення: 16 жовтня, 2019

Вам цікаво, як мотивувати партнера, який не хоче працювати?

Очевидно, що робота і особисті розчарування можуть негативно впливати на людину. Часто в такі моменти пара може відчути труднощі. У випадку, якщо одна людина не бажає працювати, це може спричинити не тільки подружні проблеми, але й фінансові.

Тільки тоді, коли умови найгірші, ви дійсно бачите, як людина реагує на нещастя. Тому важливо зосередитися на найбільш позитивному боці поточної ситуації, інакше проблема стане ще більш негативною для пари.

Як мотивувати партнера, який не хоче працювати

1. Будьте терплячими

Якщо ваш партнер постійно сидить вдома і не шукає роботу, це, безумовно, може засмучувати. Однак не зберігайте спокій і уникайте сварок. Мабуть, це не те, чого хоче ваш партнер. Ймовірно, це шкодить його самооцінці.

Ви повинні дати своєму партнерові деякий час, щоб відновити енергію. Однак, не забувайте залишатися уважними до його реакцій. Абсолютно нормально нервувати або мати поганий настрій. Насправді, ваш партнер може навіть почуватися тягарем для сім’ї, адже від нього немає фінансової допомоги. Намагайтеся не посилювати його стрес.

2. Визначте справжню причину

як мотивувати партнера
Хоча це може здатися важким, єдиний спосіб розв’язати ці проблеми – це поговорити про них. Потім необхідно виявити справжню причину, чому ваш партнер не хоче працювати.

Іноді труднощі з пошуком роботи (наприклад, вік, досвід, здібності тощо) можуть викликати депресію. В інших випадках, люди не знають, що вони хочуть робити, тому вони натомість вирішують нічого взагалі не робити.

Можливо, вашому партнеру так зручно, і він не має наміру виходити незабаром на роботу та робити щось продуктивне. Важливо визначити, чому ваш партнер не хоче працювати, щоб допомогти йому усунути проблему.

3. Перерозподіліть хатні справи

Навіть якщо ваш партнер не хоче працювати, не робити нічого не є рішенням. Ви можете перерозподілити сімейні справи, щоб дати вашому партнеру більше завдань і він почувався більш потрібним і продуктивним. Це має бути запропоновано як спільні зусилля.

Хатні справи допоможуть вашому партнерові на чомусь зосередитися, а також навчать його цінувати час. Це також корисно для вас, тому що ви зможете використовувати цей новий вільний час як нагоду зробити власні справи або інші завдання, які накопичилися.

Ймовірно, що через деякий час ваш партнер захоче повернутися до роботи і знову розпочати пошук. Однак іноді потрібні нові соціальні взаємодії та контакти, щоб допомогти мотивувати людей.

4. Заохочуйте свого партнера

Найкращий спосіб заохотити людину – посилити її самооцінку щодо власних здібностей, вихваляючи їх. Ми можемо допомогти їй підготуватися до пошуку роботи, не демонструючи наполегливість.

Це хороша можливість показати партнерові, що хоча це непросто, це цілком можливо. Найкраща порада – не турбуватися про встановлення невеликих цілей. Наприклад, почати з роботи на умовах неповного робочого дня, тимчасової роботи або роботи в іншій сфері – це чудові цілі. Хоча це може здатися неідеальним початком, це вже початок і це допоможе мотивувати партнера.

5. Поговоріть про вплив на вашу сім’ю

як правильно мотивувати партнера
Мало-помалу важливо поговорити про те, як ця ситуація впливає на всю вашу сім’ю.

Важливо обговорити очікування щодо того, як довго ваш партнер дійсно планує буде без роботи. Інша річ, про яку варто говорити, – це обмеження сімейного бюджету, щоб уникнути боргів або інших складних фінансових ситуацій.

Найважливіше вести такі жорсткі розмови, але позитивно налаштуватися, бути дипломатичними та представити ці рішення як тимчасові та зворотні.

Що робити, якщо мій партнер все ще не хоче працювати?

Є люди, які просто не зацікавлені в роботі. Деякі люди почуваються більш комфортно і щасливо, коли фінансово залежать від іншої особи. Вони живуть за власним планом з невеликими турботами, ніби діти.

Якщо це так, краще звернутися до фахівця. Якщо через деякий час немає жодних поліпшень або спроб знайти роботу, найкращий варіант, швидше за все, – розійтися з таким партнером. Успішні стосунки потребують, щоб обидві людини працювали як команда, були зрілими, розвивалися і досягали вершин разом. Партнер, який не має бажання розвиватися, негативно вплине на ваше життя і успіх.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.