Як навчити дитину плавати: найкращі поради

Як навчити дитину плавати: найкращі поради

Останнє оновлення: 23 липня, 2019

Ні для кого не таємниця, що плавання є одним з найбільш повноцінних та корисних видів фізичного навантаження. Під час плавання активно працюють практично всі групи м’язів. До того ж плавання є неймовірно цікавим, веселим та захопливим способом проведення дозвілля.

Погодьтеся, що плавання в басейні разом із найближчими друзями та родичами – це чудовий спосіб створити незабутні спогади на все життя. Саме тому в цій статті ми поділимося найефективнішими порадами, з допомогою яких ви зможете легко та швидко навчити дитину плавати.

Тут ви знайдете прості та невинні хитрощі, які неодмінно прищеплять вашим дітям любов до цього виду фізичної активності. За допомогою дисципліни, ігор та корисної інформації про заходи безпеки, яких потрібно дотримуватися під час плавання, ваші син чи донька обов’язково полюблять плавання.

Як навчити дитину плавати та допомогти їй позбутися страху води

Першою перешкодою, з якою більшість батьків стикається у процесі знайомства дитини з басейном чи іншою водоймою, є боязнь води.

Для того, щоб уникнути цієї проблеми, ми рекомендуємо познайомити дитину з водою якомога швидше. Дозвольте дитині звикнути до води, щоб мінімізувати її відчуття страху. Для прикладу, ви можете зануритися у воду разом з дитиною, адже таким чином малюк відчуватиме підтримку батьків. Повірте, така проста хитрість зробить дитину більш впевненою у власних силах, тож вона зможе по-справжньому розслабитися та отримати задоволення від цього виду активності.

як перебороти страх до води

Одним з найпростіших способів створити для дитини відчуття захисту та безпеки є тренування в невеликій кількості води на перших порах. Почніть займатися плаванням у мілкому басейні, де дитина зможе дістати ніжками дна та не буде боятися втонути.

Дуже важливо, щоб вода була теплою, адже дитяча шкіра є значно ніжнішою та чутливішою. Погодьтеся: якщо ви хочете навчити дитину плавати швидко та без травматизму, необхідно потурбуватися про її фізичний комфорт.

Завжди будьте поруч під час заняття, адже якщо дитина відчуватиме присутність мами чи тата, вона зможе спокійно розпочати тренування у воді.

Дихальні техніки у ванні

Домашня ванна є ідеальним місцем для перших занять із правильного дихання у воді. Для того, щоб дитина знала, як правильно дихати у водоймі, необхідно спочатку навчити її затримувати дихання та пускати бульбашки під водою.

Ванна також може стати чудовим місцем для того, щоб дитина опустила голову під воду та відчула перші враження від цілковитого занурення у водойму. Ви можете запропонувати своїй дитині цікаву гру, а саме пірнути під воду та знайти іграшку на дні ванни. Навчання у формі гри є завжди одним з найкращих способів заохотити дитину до нового виду активності.

Утім, ви повинні запам’ятати одну важливу річ: за жодних обставин не можна примушувати дитину занурювати голову під воду. Процес знайомства малюка із водою обов’язково має бути природним та поступовим. Деякі діти є більш сміливими та безтурботними, тоді як іншим може знадобитися більше часу для знайомства з водою.

Повірте, будь-яка дитина може стати чудовим плавцем, якщо ви будете завжди підтримувати свого малюка та мотивувати його в процесі навчання.

Поступово знайомте дитину з басейном

Якщо ви хочете навчити дитину плавати у басейні, найімовірніше, перше знайомство малюка з водою матиме такий вигляд: дитина сидітиме на бортику басейна та занурюватиме ніжки у воду. Насправді така тактика є дуже правильною, адже дитина отримає змогу звикнути до температури води та попрактикувати рухи ногами, які знадобляться їй у процесі плавання.

Згодом ви можете спробувати переконати дитину зайти у воду разом з вами. Не забувайте, що не можна відпускати руку дитини, якщо вона невпевнено почувається у басейні. Краще, щоб перше занурення у водойму відбулося на малій глибині, де дитина зможе не лише торкатися дна басейна, але і вільно ходити по ньому.

Вірте чи ні, але однією з найефективніших порад є мінімізування використання різних допоміжних засобів. Надувні кола та матраци нав’язують відчуття залежності, якого пізніше дуже важко позбутися. До того ж ці предмети створюють хибне відчуття здатності триматися на воді та відчуття безпеки під час плавання.

Перші рухи у воді

Ваша дитина має сприймати плавання як веселу гру, тож не варто злитися, якщо у малюка щось не виходить або коли в нього немає бажання виконувати якусь вправу в басейні. Перші кілька занять у басейні неодмінно мають бути у формі гри. Не забувайте, що складність вправ у воді потрібно обирати відповідно до віку та здібностей дитини.

  • Між батьками: тримайте дитину на короткій відстані між двома дорослими, поступово збільшуючи дистанцію. Повірте, дитина почне інстинктивно робити перші рухи у воді самостійно, намагаючись дістатися до мами або тата.
  • Пошук скарбів: підтримуйте дитину у воді в горизонтальному положенні. Запропонуйте дитині дістати її улюблену іграшку. Спочатку розмістіть іграшку дуже близько біля дитини та поступово збільшуйте дистанцію.
  • Літак: Дитина може триматися за шию дорослого ззаду, тоді як ви можете розпростерти руки в боки, наче літак, та “летіти” разом зі своїм малюком по воді.

Ці прості поради та вправи допоможуть вам навчити дитину плавати. Якщо ви скористаєтеся нашими корисними рекомендаціями, то ваша дитина зможе почати насолоджуватися цим веселим та цікавим видом дозвілля вже зовсім скоро!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.