Як очистити повітря від бактерій

Якщо ви будете піклуватися про регулярне очищення помешкання від часточок бруду та плісняви, то житимете у здоровому середовищі із чистим повітрям, яке є неймовірно корисним для здоров'я.
Як очистити повітря від бактерій

Останнє оновлення: 02 червня, 2019

Повітря є своєрідним мотором для легень. Без дихання неможливо жити та гарно почуватися, проте нині через забруднене навколишнє середовище нам усе частіше доводиться дихати брудним повітрям.

Якщо ви хочете забути про цю проблему, рекомендуємо уважно прочитати нашу статтю, адже в ній ми детальніше розповімо, як очистити повітря від бактерій. За допомогою наших порад ви зможете позбутися часточок бруду та зробити помешкання чистим.

Повітря є в кожній часточці планети, проте деякі місця є більш забрудненими за інші. Для того, щоб очистити повітря від бактерій, необхідно перш за все потурбуватися про те, щоб ваша оселя була осередком затишку, комфорту та добробуту.

Постійний головний біль, свербіння в горлі, частий кашель та чхання можуть бути першими ознаками того, що у вашому помешканні не все гаразд. Якщо у вас з’явилися ці неприємні симптоми, необхідно одразу розпочати процес боротьби з несприятливими зовнішніми факторами, які негативно впливають на фізичний та психічний стан.

Часточки бруду, дим, пилок, кліщі, бактерії та пліснява – усі ці проблеми залежать від вологості повітря. На жаль, саме ці несприятливі фактори призводять до розвитку алергічних реакцій та захворювань дихальних шляхів, зокрема пневмонії та астми.

Не варто забувати, що ваше самопочуття та здоров’я ваших рідних – це не жарти. Саме тому в цій статті ми поділимося з вами корисними порадами, як очистити повітря від бактерій та зробити своє помешкання безпечним.

Як очистити повітря від бактерій?

Не забувайте провітрювати помешкання

Упродовж перших кількох ранкових годин дуже гарною ідеєю стане провітрювання оселі. Не забувайте відкривати вікна одразу після прокидання. Таким чином ви зможете впустити в помешкання чисте повітря з вулиці, наситити дім киснем та очистити помешкання природним шляхом.

вентиляція помешкання для боротьби з бактеріями

Зверніть увагу, що закриті та погано вентильовані приміщення сприяють розмноженню бактерій та утворенню плісняви, а також призводять до появи неприємних запахів.

Навіть якщо у вашому помешканні є кондиціонер, не варто залишати його увімкненим на весь день. Краще час від часу відкривати вікна та впускати у помешкання свіже повітря.

Уникайте речовин, які забруднюють навколишнє середовище

Якщо хочете жити в чистому та вільному від бактерій домі, необхідно знати, які речовини можна зберігати вдома, а яких краще уникати.

Вірте чи ні, але йдеться про ті речовини, якими ви, ймовірно, користуєтеся регулярно. На жаль, вони не лише шкодять навколишньому середовищу, але й не дозволяють очищувати оселю від бактерій.

Ароматичні свічки та освіжувачі повітря містять шкідливі синтетичні речовини, які виділяють діоксид вуглецю (вуглекислий газ). За умови тривалого використання ці предмети можуть навіть пошкодити озоновий шар.

Такі звичні предмети вжитку, як дивани, килими та ковдри також містять часточки бруду. Ба більше, домашні улюбленці можуть переносити на собі шкідливі речовини, які шкодять навколишньому середовищу. Шерсть тварин, пір’я птахів та інші леткі речовини, які переносять наші чотирилапі друзі, також можуть викликати алергічну реакцію.

Багато очисних засобів, до складу яких входять хімічні сполуки із вмістом формальдегідів, аміаку та трихлоретилену, були визнані ВООЗ шкідливими для організму людини. Всі ці речовини є леткими та небезпечними. До того ж в надлишку засоби з високим вмістом таких речовин негативно впливають на функціонування та стан легень.

Розмістіть у помешканні натуральні домашні рослини, щоб насичувати повітря киснем

як очистити повітря від бактерій за допомогою рослин

Є ціла низка рослин, які допомагають очищувати повітря від шкідливих речовин та часточок бруду. Ми певні, що деякі з них ви чудово знаєте:

  • Спатіфілум славиться своєю здатністю очищувати середовище від формальдегідів.
  • Сансевієрія трисмугаста (“тещин язик”) ефективно бореться з часточками бензолу, трихлоретилену та ксилолу. Ці речовини часто можна побачити у складі засобів для видалення плям та деяких барвників.
  • Бамбукова пальма допоможе позбутися часточок аміаку та ксилолу. Ці шкідливі речовини використовують під час виробництва добрив, очисних засобів та деяких деталей холодильних приладів.

Дуже важливо зберегти в помешканні максимально природне середовище. Саме тому ми рекомендуємо не зловживати засобами та речовинами, які шкодять навколишньому середовищу.

Вживайте запобіжних заходів для профілактики появи плісняви та вологості

Різкі перепади температури, а також часте використання засобів для обігріву та охолодження помешкання – це ті несприятливі фактори, які змінюють вологість в оселі. Якщо ви проживаєте у місцевості з мінливим кліматом, вам можуть знадобитися спеціальні прилади для зменшення вологості, які не дозволяють утворюватися плісняві.

Хороший метод профілактики надмірної вологості – це регулярне миття стін та підлоги за допомогою великої кількості води з додаванням натурального рідкого мила. До того ж таким чином ви зможете захистити себе та рідних від вірусних захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом.

Якщо ви хочете почуватися щасливою та здоровою людиною, необхідно регулярно піклуватися про те, щоб ваше помешкання було затишним, чистим та безпечним. Ми рекомендуємо неодмінно взяти на озброєння наші корисні рекомендації, які допоможуть швидко та ефективно очистити повітря від бактерій.  • Mendoza Gómez, D. S. (2014). Residuos de palma africana purifican agua y aire. Un Periódico.
  • Universidad de córdoba. (2009). La química de las aguas naturales. Universidad De Córdoba.
  • Mena J. (2015). Pinturas fotocatalíticas para purificar el aire. https://doi.org/10.1016/j.ecolind.2016.01.047
  • Altés, J. A., & Galera Ruiz, D. (2008). Los Tecno – Árboles. Ambient Curso 2007-2008.
  • Marchesi, J., Zizzias, J., Adaro, J., & Fasulo, A. (2010). Producción de destiladores solares en función de las diferencias de temperatura vidrio-batea. Avances En Energías Renovables y Medio Ambiente.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.