Як лікувати грибок стоп

Грибок, як захворювання, вже давно відомий людству, в аптеці можна купити багато засобів для боротьби із цією проблемою. Але є і домашні способи лікування, які є не менш ефективними
Як лікувати грибок стоп

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Грибок – це мікроорганізми, які діють увесь рік, хоча їхня найбільша активність припадає на літо, тому що тепло та вологість створюють сприятливі умови для їхнього росту.

Місця на тілі, в яких зазвичай з’являється грибок  – це ноги, пахви та пах. Якщо у вас надмірна вага, то місця, де є складки через надлишок жиру, також під загрозою зараження. Так відбувається тому, що у цих місцях, як правило, тривалий час залишається волога через збільшення потовиділення або недостатнє просушування шкіри після купання.

Існують різні препарати, які використовують для лікування грибка та його запобігання. Лікар лікар порекомендує правильні ліки після того, як оцінить ваш стан шкіри, а ми також дамо кілька рекомендацій у цій статті.

Що робити, щоб грибок не став вашою проблемою

грибок на ногах

  • Намагайтеся не ходити босоніж по мокрій поверхні. Не носіть чужого взуття та одягу й користуйтесь особистим рушником.
  • Якщо ви звикли ходити в басейн або на пляж, не носіть мокрий одяг протягом тривалого часу.
  • Ретельно витирайте ваше тіло і звертайте особливу увагу на місця між пальцями ніг, в паху і в складках, якщо вони у вас є. Не витирайтеся надто сильними різкими рухами. Краще легко покладіть рушник на проблемні місця й робіть ніжні поплескування по шкірі. Різкими сильними втираннями можна пошкодити шкіру, а це створює ще більш сприятливі умови для виникнення грибка.
  • Якщо ваші стопи пітніють, краще використовувати антиперспірант для стоп на основі тальку. Ваші шкарпетки повинні бути бавовняні, щоб запобігти залишанню вологи й тепла на стопах.
  • Іншим можливим варіантом є використання фена для ділянки між пальцями ніг.
  • Дотримуйтеся гігієни всього тіла. Уникайте одягу, який не сприяє належній вентиляції. Вузькі штани підвищують температуру та вологість у вагінальній ділянці, що збільшує можливість розвитку та поширення грибка.
  • Частіше використовуйте нейтральне мило. Як результат, ви будете мати чисту шкіру, що допоможе більш ефективно боротися з мікроорганізмами.
  • Ніколи не робіть педикюр чужими інструментами. Так надзвичайно легко отримати надокучливий грибок. Вкладайте гроші у своє здоров’я, придбайте необхідні інструменти й завжди використовуйте їх, коли доглядаєте за нігтями на ногах.

Якщо ваша шкіра стає червоною і свербить, особливо в проблемних місцях, слід підозрювати, що у вас грибок та відвідати лікаря.

Якщо з вашим здоров’ям усе гаразд, грибок має небагато шансів спричинити проблеми, але якщо захисні функції організму ослаблені, слід більше турбуватися про себе, щоб не допустити грибка. Ці мікроорганізми є дуже небезпечними для людей, які хворіють на рак, діабет тощо.

Природні лікувальні засоби від грибка

Сіль є дуже ефективним засобом у боротьбі з грибком. Якщо у вас є ця проблема на будь-якій частині тіла, найкраще – прийняти ванну з теплою водою та горнятком солі.

Інший хороший спосіб – зробити пасту з харчової соди та невеликої кількості води. Нанесіть її на місце, уражене грибком, дайте висохнути, а потім промийте і легенько витріть.

Часник також хороший союзник у боротьбі з грибком. Ви можете вживати його свіжим або навіть спробувати часникові капсули чи таблетки в їжу.

Часник

Часник містить два основні компоненти серед його численних інгредієнтів, які  корисно впливають на ваше здоров’я: аліцин та діаллілдісульфід.

Імбир – ще один дієвий варіант. Ви можете додавати його в їжу або вживати як настоянку.

Також можна занурити ноги в теплу воду з сіллю та яблучним оцтом.

І на завершення, не забувайте, що слід також зменшити вживання цукру, тому що це сприяє росту і поширенню грибка. Важливо зазначити, що якщо у вас є захворювання, через яке імунна система дуже навантажена, вам більш ніж необхідно звернутися до лікаря, якщо ви підозрюєте, що у вас є грибок. Таким чином ви уникнете негативних і небезпечних наслідків для здоров’я.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.