Як заспокоїти дитину, яка постійно плаче?

Як заспокоїти дитину, яка постійно плаче?

Останнє оновлення: 19 серпня, 2019

Насправді маленька дитина може плакати з багатьох причин, і дуже часто батьки навіть не можуть одразу зрозуміти, що саме стало причиною сліз. Звісно, для того, щоб заспокоїти дитину, потрібно знати, що саме може спричинити сльози і які наслідки матиме довготривалий плач малюка. У цій статті ми поговоримо про те, як заспокоїти дитину, яка довго плаче безперестанку.

Погодьтеся, складно визначити, чого саме хоче маленька дитина, якщо вона може виразити свої негативні емоції лише через сльози. Утім, кожній матері або батьку необхідно обов’язково вивчити всі причини, які можуть спровокувати плач малюка.

Довготривалий плач немовляти може бути настільки виснажливим, що батьки губляться та переживають сильний стрес. Якщо ви хочете швидко заспокоїти дитину, для початку потрібно налаштуватися на позитив та розслабитися, інакше ви лише погіршите стан свого малюка.

Чому так важливо вміти вчасно заспокоїти дитину?

Здоров’я кожної людини зазнає серйозного впливу емоцій, які вона переживає. Коли йдеться про малюків, варто пам’ятати, що вони можуть висловити дискомфорт лише через сльози. Якщо ви не будете забезпечувати всі потреби немовляти, з часом в нього можуть виникнути різні емоційні та психологічні проблеми як короткотривалого, так і довготривалого характеру.

Якщо ви будете вміти швидко заспокоювати свою дитину, то й ваші стосунки неодмінно налагодяться. Ви зможете добре турбуватися про малюка, а також створите особливий міцний зв’язок між вами. Зверніть увагу: необхідно максимально уникати стресових ситуацій, щоб не провокувати негативні емоції у свого немовляти.

Для всіх батьків немає більшого щастя, аніж бачити щиру усмішку своєї дитини. Щойно ви навчитеся заспокоювати дитину, яка часто та довго плаче, то помітите, що малюк став набагато щасливішим. Намагайтеся частіше гратися, розмовляти, разом їсти та робити чимало інших цікавих завдань удвох із малюком. Тільки таким чином вам вдасться налагодити нерозривний контакт з немовлям.

Чому дитина постійно плаче: основні причини

плач дитини

Пригадайте, що багато століть тому люди не носили одягу та навіть не здогадувалися про існування аксесуарів. Звісно, з того часу багато чого змінилося. Для прикладу, у вашої дитини може бути алергія або надмірна чутливість до певних матеріалів, зокрема до бавовни, блискіток чи навіть металів. Якщо ви помітили, що плач дитини супроводжується типовими ознаками алергії, рекомендуємо одразу показати малюка лікарю.

Попри те, що це може відбуватися на диво швидко, діти зазвичай формують дуже глибокий зв’язок з оточенням. Для прикладу, ви можете помітити, що вашому малюку не подобається, коли його беруть на руки незнайомі люди. Звісно, свої негативні емоції в цьому випадку немовля буде виражати голосним плачем. Ми рекомендуємо взяти дитину на руки, щоб вона відчула себе в безпеці та переконалася, що інша людина не мала на увазі жодних негативних намірів.

Голод та спрага

Ні для кого не таємниця, що кожній людині для виживання просто необхідні їжа та вода. Утім, малюки не можуть самотужки здобути собі їжу, тож вони починають голосно плакати щоразу, коли хочуть поїсти або попити. Не забувайте, що дитина не заспокоїться, допоки ви не зрозумієте, що саме її турбує, і не погодуєте немовля.

Сон

Сильний шум та різке світло можуть перервати сон дитини. Якщо ваша дитина захоче спати, проте почуватиметься некомфортно, вона не заспокоїться, допоки ви не перекладете її в колиску або ліжечко.

Якщо такої змоги немає, радимо поносити дитину на руках, щоб вона заспокоїлася та відчула себе в безпеці.

Біль або кольки

Найгірша ситуація, яка може спровокувати сильний плач дитини – це неприємні больові відчуття. Не забувайте, що маленькі діти часто страждають від кольок, інфекцій та інших серйозних розладів. Саме тому дуже важливо регулярно відвідувати лікаря, щоб він мав змогу повністю обстежувати малюка.

Якщо ж ваша дитина часто плаче через те, що її щось турбує, рекомендуємо уважно за нею поспостерігати. Це дозволить вам визначити, чи можна лікувати дитину в домашніх умовах, чи краще звернутися з нею до лікаря.

Способи заспокоїти дитину, яка часто плаче

Приязне ставлення та любов можуть заспокоїти будь-кого. Саме тому найефективнішим способом заспокоїти дитину, яка постійно плаче, є вираження любові та люблячих жестів. Для прикладу, якщо у вашої дитини кольки, спробуйте легенько поплескати її по спині. Ніжні обійми та лоскотання також можуть допомогти в такій ситуації. Ваша дитина усміхнеться і припинить плакати.

Навіть якщо у вас не надто приємний та професійний голос, спробуйте регулярно співати малюку. Кожного разу, коли ви помітите сльози на щоках дитини, співайте їй улюблену колискову, поки немовля не засне або в нього не покращиться настрій. Ваша дитина почуватиметься в безпеці та відчуватиме вашу любов.

Наслідки тривалого плачу дитини

наслідки тривалого плачу

Якщо ви не будете вчасно зупиняти плач дитини, з часом це може призвести до серйозних короткотривалих чи довготривалих наслідків. Для прикладу, у дорослому віці ваші син чи донька боятимуться висловлювати щирі почуття, адже на їхні сльози та негативні емоції в дитинстві батьки не реагували. Це може погано вплинути на їхні особисті та професійні стосунки в майбутньому, оскільки не зможуть висловлювати щирі почуття людям зі свого оточення.

Коли дитина плаче, батьки переживають сильний стрес та хвилювання. Звісно, через це мама і тато можуть реагувати на сльози дитини досить імпульсивно. Для прикладу, вони можуть кричати на малюків або агресивно реагувати на плач. У результаті не лише батьки відчуватимуть провину за свою поведінку, але й у дитини може розвинутися сильна фізична або психологічна травма.

Сподіваємося, не варто навіть говорити про те, що допускати таке ставлення до дітей в жодному разі не можна.

Висновки

Вміння швидко заспокоїти дитину може здаватися непосильним завданням для молодих батьків. Утім, ви зрозумієте, що з часом та з досвідом почнете розуміти дитину значно краще. Необхідно запастися терпінням та любов’ю, і тоді ви зможете швидко зупиняти сльози та повертати усмішку на обличчя малюка.

Сподіваємося, що ці поради стануть у пригоді тим, хто недавно став мамою чи татом. Неодмінно розкажіть всім друзям, чому так важливо розуміти дитину та дбати про її щастя. Таким чином ви зможете створити разом чимало приємних спогадів, які ваша дитина пронесе з собою через усе життя.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.