Заніміла шия? Спробуйте ці домашні засоби!

Щоб полегшити біль, спробуйте масажувати ділянку з ефірними оліями. Щоб відновити гнучкість, важливо повільно і обережно розминати м'язи.
Заніміла шия? Спробуйте ці домашні засоби!

Останнє оновлення: 03 лютого, 2019

У вас колись була заніміла шия? Ви хочете дізнатися, як справитися з цим поширеним розладом? Читайте далі цю статтю.

Коли заніміла шия, виникають труднощі у руханні або скручуванні шиї через біль і дискомфорт. Це може супроводжуватися іншими симптомами, серед яких головний біль, дискомфорт у плечах і руках, сильний і нестерпний біль у ділянці шиї, втрата сну через дискомфорт тощо.

Що робити, якщо заніміла шия

Біль може з’явитися раптово в області шиї та зникнути так само швидко. Якщо цей біль повторюється і не зникає через кілька днів або часто виникає кілька разів на місяць, це хронічний випадок, якому слід приділити особливу увагу.

Чому з’являється біль у ділянці шиї? Це може викликати безліч чинників, серед яких:

  • розтягування або травмування м’язів
  • погана постава
  • перебування в одному положенні протягом декількох годин (передусім, в положенні сидячи)
  • стрес
  • напруження
  • погана якість сну
  • перевантаження шиї великою вагою або різкі рухи
  • вправи з підняття ваги
заніміла шия на роботі
Це може статися як наслідок серйозніших захворювань, які потребують медичної допомоги. Наприклад, менінгіт і грижа міжхребцевого диска викликають ригідність м’язів шиї. Дуже важливо не ігнорувати симптоми, особливо якщо вони стають інтенсивнішими.

Домашні засоби від занімілої шиї

Як ми вже згадували, ригідність м’язів шиї може бути легкою або інтенсивною (хронічною). В останньому випадку ви не можете повернути голову, не відчуваючи сильний біль. Ось деякі засоби для лікування, які стануть в пригоді, якщо ви страждаєте від цієї проблеми:

Масажі

масаж
Це найпопулярніший домашній засіб. Ви можете піти до масажиста або попросити когось вдома ретельно помасажувати шию. Для більшої ефективності використовуйте ефірні олії. Не доведеться виходити на вулицю і купувати їх, адже ви можете використовувати ті, які вже маєте під рукою, зокрема, оливкову.

Просто нагрійте їх трохи в пароварці або мікрохвильовій печі. Будьте обережні, щоб не обпекти шкіру. Тепло і рухи добре підходять для розминання м’язів, будь-то на шиї або на іншій ділянці тіла.

Візьміть кілька крапель олії (якщо ви використовуєте ефірні олії, спробуйте лаванду або розмарин) і нанесіть на уражену ділянку коловими рухами з легким натиском. Це дозволить розслабити ушкоджені м’язи й сприятиме припливу крові, що зніме заніміння протягом декількох хвилин.

Тепло

Застосування тепла до занімілих м’язів – це чудовий спосіб полегшити біль. Ви можете, наприклад, прийняти гарячий душ і підставити під воду шию, намочити рушник окропом і накласти його на шию як компрес або навіть використати електричну грілку.

Коли ця альтернатива недоступна, можна нагріти ковдру, подушки з насінням або щось подібне (будьте обережні, щоб не обпектися) і огорнути навколо шиї.

Ванна з сіллю

морська сіль якщо заніміла шия
Ванна з сіллю Епсома є ще одним прекрасним засобом від занімілих м’язів. Ця сіль багата на магній, який сприяє притоку крові, а також здатен знижувати напругу м’язів.

Заповніть ванну теплою водою і додайте невелику кількість солей Епсома для розчинення. Посидьте у воді, щоб шия була намочена. Приємним доповненням буде те, що цей метод допоможе розслабитися загалом.

Яблучний оцет

яблучний оцет
Яблучний оцет має безліч переваг для здоров’я. У випадку з болем у м’язах він допомагає зменшити набряк. Просто змочіть тканину оцтом і покладіть на шию як компрес. Інший варіант: потріть уражену ділянку оцтом.

Редиска

Розріжте кілька шматочків сирої редиски та застосуйте до ураженої області. Залишіть протягом декількох хвилин, а потім змийте теплою водою. Цей доступний засіб дійсно заспокоює та освіжає.

що робити якщо заніміла шия

Вправи

Попри те, що вам буде важко поворухнути шиєю, чи то від болю, чи то від страху, але важливо відновити гнучкість м’язів. Почніть з дуже повільних вправ, спостерігаючи за болем.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.