Засоби з чорним чаєм, про які варто знати

Чи знаєте ви, що чорний чай є одним із найкращих напоїв, який ви можете пити щодня? Разом з іншими інгредієнтами він може підвищити захист і зміцнити імунну систему. Спробуйте ці природні засоби з чорним чаєм.
Засоби з чорним чаєм, про які варто знати

Останнє оновлення: 22 квітня, 2019

Чорний чай – найдавніший лікарський напій, який дуже популярний у багатьох культурах. Його інтенсивний смак і темний колір приховують багато лікувальних властивостей. Це прекрасний антиоксидант, а засоби з чорним чаєм мають стимулювальні та сечогінні властивості.

Дізнайтеся з цієї статті про 6 комбінацій чорного чаю з іншими лікарськими інгредієнтами. Змішуючи ці рослини, ви відчуєте ще більше терапевтичних переваг для лікування різних легких розладів.

Спробуйте самі!

Засоби з чорним чаєм

1. Антиоксидантний чорний чай з лимоном

чорний чай з лимоном
Чорний чай є чудовим антиоксидантним напоєм завдяки флавоноїдам. Вони допомагають боротися зі старінням, спричиненим вільними радикалами, що прискорюють старіння, як всередині, так і зовні.

Чорний чай з лимоном є однією з найбільш поширених комбінацій, як для смакових, так і для медичних цілей. Лимони також затримують окислення клітин завдяки вмісту вітаміну С. Крім того, якщо ви хочете зробити чай солодшим, ми рекомендуємо використовувати стевію. Це також збільшить його антиоксидантні властивості.

2. Чорний чай з м’ятою для травлення

Чорний чай після їжі є хорошим засобом для покращення травлення. Завдяки своїм в’яжучим і протизапальним властивостям він запобігає діареї та іншим шлунково-кишковим розладам.

Крім того, ви можете поєднати чай зі свіжою м’ятою, як у багатьох арабських країнах. Він не лише добре смакує, але й підсилює його травні властивості.

Однак ми не рекомендуємо пити чай з їжею, якщо у вас анемія, оскільки чорний чай заважає всмоктуванню заліза. У цьому випадку не пийте його разом з їжею.

3. Гіпоглікемічний чай зі стевією

Резистентність до інсуліну є набагато більш поширеною проблемою, ніж ви думаєте. Серед її симптомів можна назвати накопичення жиру в животі, втому, безсоння і випадіння волосся.

Для запобігання та лікування цього стану, крім профілактики діабету, можна споживати засоби, які знижують рівень цукру в крові. Одним із них є чорний чай, який має гіпоглікемічні властивості.

Однак не підсолоджуйте його цукром, тому що це зробить захворювання ще гіршим. Найкраще підсолодити чай стевією – рослиною, яка також знижує рівень цукру в крові.

4. Засоби з чорним чаєм, корицею і медом

засоби з чорним чаєм і корицею
Чорний чай – це стимулюючий напій з великою кількістю кофеїну, тому він активує тіло і розум, щоб зробити вас більш бадьорими та уважними. Крім того, ви також можете використовувати його для збалансування низького кров’яного тиску.

Однак кофеїн має швидкий, але обмежений ефект. Тому рекомендуємо поєднувати чорний чай з цейлонською корицею та медом. Обидва інгредієнти є стимуляторами, які не впливають на нервову систему. Вони дають енергію і природно протидіють як психічному, так і фізичному виснаженню.

5. Засоби з чорним чаєм, куркумою і кокосовим молоком

Якщо вам потрібно зміцнити імунну систему і підняти захист організму, ви також можете звернутися до чорного чаю. Однак ми рекомендуємо поєднати його з двома дуже ефективними лікарськими компонентами: куркумою і кокосовим молоком.

У результаті ви матимете напій, який активізує метаболізм, бадьорить і допомагає запобігти всіляким інфекціям. Крім того, він смачний, будь то гарячий або холодний.

Спочатку рекомендуємо приготувати чорний чай з куркумою. За кілька хвилин можна додати кокосове молоко і підсолодити його медом або стевією.

6. Сечогінний чай з анісом

Останній засіб, про який ми розповімо вам у цій статті, стосується людей, які страждають від затримки рідини, набрякання, важкості, запалення в різних частинах тіла.

Поєднуючи цей чай з анісом, окрім тонкого аромату, ви отримаєте лікарський напій із сечогінними властивостями. Він прискорює вироблення сечі та виводить зайву рідину з організму.

Найбільш ефективний час пити цей чай перед сніданком або між прийомами їжі. Ви можете пити 2-3 склянки на день, до і після обіду. Ви помітите результати вже за кілька годин після його споживання.  • Nagao, T., Komine, Y., Soga, S., Meguro, S., Hase, T., Tanaka, Y., & Tokimitsu, I. (2005). Ingestion of a tea rich in catechins leads to a reduction in body fat and malondialdehyde-modified LDL in men. American Journal of Clinical Nutrition. https://doi.org/81/1/122 [pii]
  • Imran, A., Butt, M. S., Arshad, M. S., Arshad, M. U., Saeed, F., Sohaib, M., & Munir, R. (2018). Exploring the potential of black tea based flavonoids against hyperlipidemia related disorders. Lipids in Health and Disease. https://doi.org/10.1186/s12944-018-0688-6
  • Davies, M. J., Judd, J. T., Baer, D. J., Clevidence, B. A., Paul, D. R., Edwards, A. J., … Chen, S. C. (2003). Black Tea Consumption Reduces Total and LDL Cholesterol in Mildly Hypercholesterolemic Adults. The Journal of Nutrition. https://doi.org/10.1093/jn/133.10.3298S
  • Cardona, F., Andrés-Lacueva, C., Tulipani, S., Tinahones, F. J., & Queipo-Ortuño, M. I. (2013). Benefits of polyphenols on gut microbiota and implications in human health. Journal of Nutritional Biochemistry. https://doi.org/10.1016/j.jnutbio.2013.05.001
  • Wang, D., Chen, C., Wang, Y., Liu, J., & Lin, R. (2014). Effect of black tea consumption on blood cholesterol: A meta-analysis of 15 randomized controlled trials. PLoS ONE. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0107711

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.