Здорові звички перед сном, які поліпшать якість відпочинку

Сон впливає як на ваше фізичне, так і на емоційне самопочуття. Отже, ви повинні виробити здорові звички перед сном, зокрема уникати перегляду телевізора або ігор на смартфоні. Це точно покращить якість вашого сну. Читайте далі, щоб дізнатись більше.
Здорові звички перед сном, які поліпшать якість відпочинку

Останнє оновлення: 06 січня, 2021

Сон має вирішальне значення для нормальної роботи людського організму. Як ви побачите в цій статті, здорові звички перед сном дуже важливі для нашого самопочуття. Отже, отримання якісного відпочинку між протягом 7-8 годин має бути головною метою у розпорядку дня кожної людини. Чи знаєте ви, коли лягати спати щовечора?

Брак сну може вплинути як на наше здоров’я, так і на настрій, не кажучи вже про ефективність на роботі чи в школі. Ось чому підтримка певних здорових звичок перед сном може позитивно вплинути на наше життя.

По-перше, брак відпочинку може послабити нашу імунну систему та зробити нас більш схильними до хвороб. Цікаво, що це також впливає на наш раціон. Недостатній сон також може призвести до підвищення апетиту та подальшого набору ваги. Це пов’язано з тим, що це змінює гормони, які контролюють апетит і ситість.

У сьогоднішній статті ми розповімо вам все про здорові звички перед сном, які допоможуть поліпшити якість вашого відпочинку. Ви також помітите, як покращуються ваша пам’ять, продуктивність та настрій.

Здорові звички перед сном – розрахуйте свій сон

які є здорові звички перед сном
Немає наукових доказів того, як довго люди повинні спати. Однак є дані про декілька негативних наслідків браку сну.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та Національний фонд сну погоджуються, що доросла людина повинна спати десь 7-8 годин на день. Однак усі люди різні. Наприклад, є люди, які сплять 6 годин на день і почуваються такими ж свіжими, як інші, яким може знадобитися принаймні 10 годин.

При цьому жодне дослідження не вказує, скільки саме людина повинна спати. Цікаво, що вчені кажуть, що перезаряджатися енергією повинно не наше тіло, а наш мозок. Це пов’язано з тим, що мозок «очищає» всі накопичені відходи протягом дня, поки ми спимо. Як бачите, нам потрібно достатньо сну, щоб нормально функціонувати.

Також сон протягом менше ніж 7 годин пов’язаний зі збільшенням ваги, діабетом та гіпертонією. Ми дійсно будемо відчувати дискомфорт і постійно втомлюватися, коли не висипаємось.

Спіть за графіком

Якщо ви будете лягати спати за розкладом, це може допомогти вам краще спати, оскільки тіло звикне до графіка. Якщо ви лягаєте спати щодня в один і той же час, незадовго до цього ви почнете засипати. Таким чином, коли ви лягаєте спати, ви швидше засинаєте.

Вас можуть зацікавити: Звички перед сном для щасливих пар

Розслабтесь перед сном

Найкраще бути спокійним і розслабленим, коли ви лягаєте спати. На жаль, досить часто буває навпаки, і ми часто лягаємо спати сповнені турбот. Отже, ми повинні спробувати звільнитись від усіх накопичених стресів та проблем за день.

Спробуйте техніки розслаблення перед сном. Наприклад, ви можете зробити серію глибоких вдихів, спробувати розслабити м’язи за допомогою неспішних розтягувань.

Також запишіть будь-які негативні думки, щоб прибрати їх на ніч. Тоді докладіть зусиль, щоб їх уникати. Зосередьте свою увагу на моменті та уявіть приємні сценарії.

Можливо, вас зацікавлять: 5 звичок успішних людей перед сном

Інші здорові звички перед сном

ефективні та корисні звички перед сном
Важливо застосовувати деякі звички на практиці для підвищення якості сну.
 • Не дивіться телевізор і не грайте на телефоні в ліжку. Вірте чи ні, але ці пристрої змушують вас нервувати й тим самим зменшують ваш сон.
 • Прийміть теплу ванну.
 • Лягайте спати лише в тому випадку, якщо ви втомилися і готові спати. Перейдіть в іншу кімнату, навіть якщо ви вже давно намагаєтесь заснути, але не можете цього зробити. Поверніться до ліжка лише тоді, коли будете готові заснути.
 • Використовуйте своє ліжко лише для сну або для сексу. Не використовуйте його для інших справ, таких як навчання, перегляд телевізора, користування комп’ютером та будь-яких видів діяльності, що не стосуються сну.
 • Уникайте тривалого сну, оскільки це може порушити ваш ритм сну.
 • Зменште споживання кофеїну, газованих напоїв та будь-яких інших стимуляторів.
 • Киньте палити, оскільки нікотин у сигаретах також є стимулятором.
 • Нарешті, зробіть свою кімнату приємним і тихим місцем. Використовуйте вушні затички, якщо довкола занадто шумно. Якщо світло є проблемою, спробуйте використати маску або затемніть свою кімнату шторами/жалюзі. Крім того, ви можете спробувати зробити своє ліжко затишнішим, використовуючи гарні простирадла та зручну подушку.

Висновок

Здорові звички перед сном можуть допомогти вам досягти бажаної якості сну. Крім того, регулярні фізичні вправи та підтримка правильного харчування, можуть сприяти кращому відпочинку. Майте на увазі, що сон впливає на більшість сфер вашого життя, тому пам’ятайте про це. • Cirelli C, Tononi G. The Sleeping Brain. Cerebrum. 2017;2017:cer-07-17. Published 2017 May 1.
 • Krause AJ, Simon EB, Mander BA, et al. The sleep-deprived human brain. Nat Rev Neurosci. 2017;18(7):404–418. doi:10.1038/nrn.2017.55
 • Fattinger S, de Beukelaar TT, Ruddy KL, et al. Deep sleep maintains learning efficiency of the human brain [published correction appears in Nat Commun. 2018 May 25;9:16182]. Nat Commun. 2017;8:15405. Published 2017 May 22. doi:10.1038/ncomms15405
 • Kang JH, Chen SC. Effects of an irregular bedtime schedule on sleep quality, daytime sleepiness, and fatigue among university students in Taiwan. BMC Public Health. 2009;9:248. Published 2009 Jul 19. doi:10.1186/1471-2458-9-248
 • Nisar M, Mohammad RM, Arshad A, Hashmi I, Yousuf SM, Baig S. Influence of Dietary Intake on Sleeping Patterns of Medical Students. Cureus. 2019;11(2):e4106. Published 2019 Feb 20. doi:10.7759/cureus.4106

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.