Зв'язок між болем у суглобах і кишковою бактерією

Чи може кишкова бактерія призводити до появи болю в суглобах? Згідно з результатами декількох досліджень, вона вражає імунну систему і спричиняє проблеми в інших частинах організму.
Зв'язок між болем у суглобах і кишковою бактерією

Останнє оновлення: 12 жовтня, 2022

Ревматоїдний артрит виникає через зношування хряща, що призводить до запалення та болю в суглобах. 

Незважаючи на те, що дослідники визначили кілька факторів ризику, які можуть викликати цю проблему зі здоров’ям, експерти ще досі не впевнені щодо безпосередньої причини захворювання.

В її пошуках група дослідників зосередила свою увагу на потенційних винуватцях, яких до цього ніхто не брав до уваги – бактеріях у нашому кишківнику.

Нещодавні дослідження визначили, що кишкові бактерії можуть викликати біль у суглобах, зокрема спричинений ревматоїдним артритом.

Крім того, вони пов’язані із захворюваннями, які змінюють роботу імунної системи і таким чином призводять до появи інших хронічних проблем.

Кишкові бактерії – одна з причин болю в суглобах

У дослідженні 2013 року, професор Хосе Хер, ревматолог Нью-Йоркського університету, виявив, що в пацієнтів із ревматоїдним артритом вірогідність виявлення бактерії Prevotella copri в кишківнику значно вища, ніж у тих, хто не страждає на це захворювання.

У ще одному дослідженні, опублікованому в жовтні того ж місяця, Шер стверджує, що пацієнти з псоріатичним артритом мають низький рівень важливих бактерій у кишківнику.

Бактерії

Ці дослідження є частиною загальних зусиль науковців по всьому світу. Вони спрямовані на те, щоб зрозуміти та пояснити вплив мікробіома (бактерій, які живуть у шлунково-кишковому тракті) на загальний стан здоров’я.

Вважається, що кишкова флора складається з понад 1,000 різних видів бактерій, які в цілому важать від 1 до 3 кілограмів. Протягом останніх років дослідники намагалися довести, що ці організми тісно пов’язані з людським здоров’ям. Деякі мікроорганізми призводять до появи захворювань, а інші – захищають нас.

Бактерії в кишківнику впливають на імунну систему

Віна Танеха, імунолог в клініці Майо в Рочестері, штат Міннесота, підтверджує, що “з кожним дослідженням стає все очевидніше, що ці мікроби можуть впливати на імунну систему та призводити до появи захворювань поза кишківником. Наприклад, із ними пов’язують біль у суглобах”.

патогени

Дослідників здивували відкриття, згідно з якими кишкова бактерія впливає на імунну систему значно більше, ніж вважали до того.

Протягом останніх десятиліть збільшилася кількість випадків автоімунних захворювань. Багато дослідників мікробіома переконані, що сучасний спосіб життя і зміни в екосистемі бактеріальної флори до яких він призводить, щонайменше частково сприяють виникненню цієї проблеми.

Бактерія Prevotella copri може бути причиною болю в суглобах

Ці мікроби впливають на здоров’я кишківника, у якому міститься дві-третіх імуноцитів організму. Під час травлення шлунково-кишковий тракт стикається з постійним напливом чужорідних мікробів, які потрапляють в організм з їжею та напоями.

як побороти біль у суглобах

Для того, щоб виконувати свою роботу, кишківник має потужну імунну систему, яка поширюється на інші органи за його межами. Імуноцити, які живуть у кишківнику володіють здатністю активізувати роботу протизапальних клітин по всьому організму, зокрема в суглобах.

Згідно з думкою експерта, Хосе Шера, бактерія Prevotella copri може призвести до реакції імунної системи, яка потім пошириться на інші тканини і призведе до появи болю в суглобах. Також припускають, що вона витісняє корисні бактерії і таким чином ослаблює імунну систему.

Найновіша теорія з найбільшою кількістю прихильників, дослідження, яке виявило, що у пацієнтів із високим рівнем Prevotella copri занадто низький рівень бактерії Bacteroides fragilis, яка підтримує імунну систему.

Результати цих досліджень призвели до проведення нових тестів, які повинні розробити способи використання бактерій, як засобу лікування від імунних захворювань.

Насправді спеціалісти у сфері здоров’я вже давно рекомендують пробіотики (корисні бактерії) для відновлення шлункової флори. А також для лікування таких проблем, як акне, безсоння та інших розладів, пов’язаних зі здоров’ям кишківника.  • M. Romero. Artritis reumatoide. Guias Clínicas. 1998.
  • A. Caudill. Articulaciones, ay que DOLOR!. The American Quarter Horse Racing Journal Andrea Caudill. 2007
  • R. Martin. Pruebas bioquímicas para la identificación de bacterias de importancia clínica. Pruebas bioquímicas para la identificación de bacterias de importancia clínica. 2015

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.