10 натуральних антибіотиків, для яких не потрібен рецепт

Антибіотики існували в природі задовго до того, як їх винайшли лікарі. До того ж, природні антибіотики не мають побічних ефектів
10 натуральних антибіотиків, для яких не потрібен рецепт

Останнє оновлення: 09 листопада, 2018

Якщо вам потрібні найкращі антибіотики, не обов’язково йти в аптеку або на прийом до лікаря. Їх можна без проблем отримати з природи в маленьких дозах без ризику виникнення залежності або побічних ефектів. Хочете дізнатися, які саме натуральні антибіотики не потребують рецепта? Дізнайтеся про це у нашій статті.

Натуральні антибіотики. Неодмінно ними скористайтеся!

Для профілактики виникнення інфекцій не завжди варто бігти в аптеку та приймати таблетки і хімічні препарати. Можна зробити вибір на користь одного зі здоровіших та натуральніших варіантів.

Насіння грейпфруту

У спеціальних магазинах із натуральною продукцією можна придбати екстракт із насіння цього фрукта або ж висушити його самостійно, а потім розтовкти у ступці. Грейпфрут володіє здатністю знищувати бактерії, грибок, паразитів і віруси. Це дуже економний антибіотик, який можна приймати у будь-якому віці.

Грейпфрут

Часник

Немає нічого дивного, що часник є в рейтингу супер-їжі. Цей овоч володіє численними властивостями, а також його використовують у багатьох рецептах. Особливо часник корисний своєю антибактеріальною дією. Цей продукт використовували протягом тисяч років для лікування багатьох епідемічних захворювань, як-от чума.

Антибактеріальні властивості часнику вивчав Луї Пастер ще у 19-ому столітті. Він підтвердив, що цей овоч може вбивати бактерії, грибок і віруси. Якщо їсти часник сирим, він також зміцнює імунну систему.

Наночастинки срібла

Воду із наночастинками срібла продають у магазинах з натуральною продукцією. Вона аж ніяк не токсична, а навпаки, володіє здатністю руйнувати близько 650 патогенів, які викликають захворювання. Аж до 1934 року (коли було відкрито пеніцилін) така вода зі сріблом була чи не єдиним засобом, який використовували лікарі для лікування різноманітних захворювань. Її можна купувати без рецепта. З розвитком фармакологічної індустрії використання цього антибіотика зменшилося.

Ехінацея

Це південноамериканська рослина, листки та корені якої корінні американці використовували для зцілення ран. Крім того, ехінацея володіє здатністю запобігати виникненню інфекції, покращує роботу імунної системи та стимулює вироблення лімфоцитів.

Ці клітини відіграють дуже важливу роль у захисті організму від захворювань, інфекцій і вірусів. Ехінацея також дуже ефективна при гарячці, грипі та як засіб лікування вушних інфекцій. Вона знімає запалення шкіри, біль у горлі, травній і сечовій системі.

Ехінацея

Прополіс

Цю сполуку виробляють бджоли під час збору пилку або соку з рослин і квітів. Бджоли використовують прополіс, щоб тримати вулик у чистоті та гігієні, а також для захисту від чужинців. Завдяки цій сполуці вулики є одним із найстерильніших місць у природі. Протягом тисяч років прополіс використовували, щоб зміцнити імунну систему та захистити організм від впливу бактерій.

Вітамін C

Багато фруктів та овочів допомагають насичувати організм необхідною дозою вітаміну С. Його профілактичні властивості і справді дивовижні. Це натуральний антиоксидант, який стимулює природні захисні механізми організму. Наприклад, люди, які їдять багато цитрусових,  рідко хворіють. Крім того, вітамін С вбиває віруси та бактерії, а також допомагає вивести токсини.

Орегано

В ідеалі спробуйте знайти олію орегано. Її виготовляють з листочків цієї ароматної спеції, адже у них міститься сполука з чудовими антибактеріальними властивостями. Завдяки цій олії ви зможете побороти багато інфекцій, крім того, вона значно ефективніша, ніж антибіотики, які продають в аптеках.

Олія орегано руйнує пневмокок, стафілокок, стрептокок та ентерокок, а саме вони призводять до виникнення різних захворювань. До того ж це ефективний засіб від 25 бактерій, у тому числі, резинтентних до хімічних антибіотиків.

Орегано

Олія орегано чудово підходить людям з інфекціями кишкового тракту, тифом, інфекціями сечових шляхів, холерою, інфекціями шкіри і виразками. Також вона захищає організм від застуди, кору та свинки. Орегано знімає запалення від різаних ран та укусів тварин, нейтралізує отруту бджіл, змій або павуків.

Листя оливи

Екстракт із листя оливи, який отримують у процесі переробки цієї рослини, можна назвати “чудодійною сполукою”. Він володіє антимікробними властивостями, адже захищає оливкові дерева від патогенів. Також він нейтралізує шкідливий вплив вільних радикалів, які призводять до передчасного старіння. Насамкінець екстракт листя оливи діє як антиоксидант, протизапальний засіб та знеболювальне.

Астрагал

Ця рослина, родом з Китаю, не дуже відома в західному світі, утім на сході її часто використовують у традиційній медицині. Вона зміцнює імунну систему, запобігає застуді та грипу та чудово бореться з інфекціями. Астрагал також володіє протизапальними й антибактеріальними властивостями та діє як антиоксидант. Він знижує кров’яний тиск, зміцнює імунну систему та запобігає виникненню діабету.

Зелений чай

Ви вже, напевно, чули про цей напій, адже він чудово підходить для схуднення та вирішення проблеми застою рідини, однак це ще не все. Найважливіший складник, який міститься в ньому, ґаллат епіґаллокатехіну (EGCG) ефективно бореться майже з усіма бактеріями ротової порожнини. Це чудовий антибіотик, який неодмінно варто додати до свого раціону. Крім того, він такий смачний! • Cvetnić Z, Vladimir-Knezević S., “Antimicrobial activity of grapefruit seed and pulp ethanolic extract.”, Acta Pharm. 2004 Sep;54(3):243-50.
 • Melchart D et al “Immunomodulation with echinacea – a systematic review of controlled clinical trials”, Phytomedicine. 1994 Dec;1(3):245-54. doi: 10.1016/S0944-7113(11)80072-3.
 • Chan GC et al. “The immunomodulatory and anticancer properties of propolis”, Clin Rev Allergy Immunol. 2013 Jun;44(3):262-73.
 • Pecoraro L et al. “Vitamin C: should daily administration keep the paediatrician away?”, Int J Food Sci Nutr. 2018 Dec 4:1-5.
 • Sienkiewicz M et al. “[The antibacterial activity of oregano essential oil (Origanum heracleoticum L.) against clinical strains of Escherichia coli and Pseudomonas aeruginosa]”, Med Dosw Mikrobiol. 2012;64(4):297-307.
 • Tang LL et al. “Clinical and experimental effectiveness of Astragali compound in the treatment of chronic viral hepatitis B.”, J Int Med Res. 2009 May-Jun;37(3):662-7.
 • Steinmann J et al. Anti-infective properties of epigallocatechin-3-gallate (EGCG), a component of green tea”, Br J Pharmacol. 2013 Mar;168(5):1059-73. doi: 10.1111/bph.12009.
 • Asociación 5 al día. El pomelo. http://www.5aldia.org/datos/0/pomelo_cast_A4_6079.PDF
 • Médica Sur. ¿Posee propiedades médicas el ajo? https://www.medigraphic.com/pdfs/medsur/ms-2005/ms054i.pdf
 • Billah, Md & Hossen, Billal & Khan, Fazlullah & Niaz, Kamal. (2018). Echinacea. 10.1016/B978-0-12-812491-8.00029-1.
 • Padrón-González, Alexander & Naranjo, Adrian & Díaz, José & Llera, Rosa. (2019). El propóleo una alternativa de todos los tiempos.
 • Singletary, Keith. (2010). Oregano: Overview of the Literature on Health Benefits. Nutrition Today. 45. 129-138. 10.1097/NT.0b013e3181dec789.
 • Heliyon. 2018 Sep; 4(9): e00805. Published online 2018 Sep 20. In vitro antioxidant activity of olive leaf extract (Olea europaea L.) and its protective effect on oxidative damage in human erythrocytes. doi: 10.1016/j.heliyon.2018.e00805
 • Int J Mol Sci. 2018 Mar; 19(3): 800. Published online 2018 Mar 10. Astragalus membranaceus Extract Attenuates Inflammation and Oxidative Stress in Intestinal Epithelial Cells via NF-κB Activation and Nrf2 Response. doi: 10.3390/ijms19030800
 • Reygaert, Wanda. (2014). The antimicrobial possibilities of green tea. Frontiers in microbiology. 5. 434. 10.3389/fmicb.2014.00434.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.