3 дні оплачуваної відпустки в період «болісних місячних». Що скажете?

Хоча є люди, які виступають проти цього закону, оскільки таким ставленням приділяється велика увага менструації, правда у тому, що багато жінок зіштовхуються з великою кількістю проблем у цей період.
3 дні оплачуваної відпустки в період «болісних місячних». Що скажете?

Останнє оновлення: 15 лютого, 2019

Рішення доволі суперечливе. Італійський парламент обговорював цікаву пропозицію минулого квітня. Члени парламенту вирішували чи потрібно давати жінкам три вихідні дні у період болісної менструації.

Це може вас дивувати, але проблема зовсім не нова.

 • В Японії, приміром, оплачувані дні відпустки існують з 1947 року.
 • В Аргентині також надають жінкам можливість брати вихідні у разі необхідності. Однак це відбувається лише у деяких галузях підприємницької діяльності та в окремих трудових секторах.

Ці новини заполонили увесь медіа-простір декількох європейських країн кілька місяців тому, дійшовши навіть до Великобританії.

Саме тут вони мали змогу заявити себе відкритими, інтегрованими та прогресивними. Деякі підприємства ввели це право у свою внутрішню політику.

Не виключено, що багато наших читачів також мають власну думку з цього питання. Чи згодні ви з наданням жінкам кількох днів оплачуваної відпустки, якщо вони страждають від болісної менструації?

Певна частина нашого суспільства дуже підтримує цю тему. Але є й люди, чиї думки прямо протилежні. Вони вважають, що жінок не варто звільняти від роботи на період декількох днів.

У цій статті хочемо детальніше розглянути це питання.

Оплачувана відпустка в період менструації: дані на користь відпустки

Оплачувана відпустка в період менструації: дані на користь відпустки

Болісна менструація та її непомітність

Кожна жінка відрізняється від іншої, тому менструації у них мають різний  характер. Є такі, які проживають цей період безболісно.

 • Деякі жінки в період менструації живуть завдяки знеболювальним. Процент жінок, які мають болісні місячні, доволі значний.
 • Гінекологи нагадують про те, що болісні місячні можуть бути двох видів: з одного боку, коли причина болю невідома, а з іншого боку, коли біль викликаний ендометріозом.
 • Жінки, які мають болісні місячні, не можуть добре спати, страждають на мігрень, дисфоричні розлади (зміни настрою). Біль супроводжує їх впродовж декількох днів.
 • Людина з такими симптомами не може виконувати свої трудові обов’язки на 100%. Коли жінки йдуть на роботу, вони вживають сильні знеболювальні, які не завжди допомагають їм повністю забути про біль.

Визнання цієї проблеми є способом боротьби  за рівність на робочому місці.

Ініціативи, такі як пропозиція в Італії, також є способом вирішення цієї проблеми.

Вносячи такі пропозиції, люди мають на меті забезпечити жінкам кращу якість життя. І, по суті, збільшити продуктивність.

Оплачувана відпустка в період менструації: голоси проти

Оплачувана відпустка в період менструації: голоси проти

Менструацію не потрібно розглядати як хворобу

Цікаво, що більшість людей, які виступають проти цієї пропозиції, є жінками. Вони виступають проти надання від одного до трьох днів оплачуваної відпустки в період болісної менструації.

 • Є основні аргументи, якими вони оперують, захищаючи свою позицію. Один з них полягає в тому, що менструація перестане бути чимсь природним, її почнуть вважати хворобою.
 • Водночас вони побоюються, що існування цього закону стане виправданням для багатьох компаній, які не наймають жінок, оскільки несуть витрати. Ніхто не буде платити компанії за працівника, який відсутній по декілька днів щомісяця.
 • Також вони підозріло ставляться до способу написання закону. Цей час може бути визначений як «вихідний час через недомагання».

Це може бути дуже  компрометуючими, підтверджуючи образ слабкості та «неспроможності» через недугу жінки. Коли насправді це зовсім не хвороба.

У той час, коли в сучасному суспільстві відкриваються пропозиції для жінок, такий вид оплачуваної відпустки розглядається з підозрою. Особливо це стосується жінок, які прагнуть досягти рівних умов праці.

Необхідність вжити заходів

болісна менструація у жінок

Якби Італія хотіла відкрити дебати в квітні минулого року, то це було пов’язано з конкретними даними: жінки, які страждають на дисменорею, призводять до втрати робочого часу.

Це реальність, а не форма дискримінації чи спроба навішати ярлики. Те, що вони хотіли сформулювати, – це якийсь механізм, який би дав свого роду рішення. Але це слід робити з належною повагою та ретельним формулюванням.

Можливі пропозиції

Болісні місячні виводять жінку із робочого ладу. Це реальність.

 • Безперечно, найкраще було б покластися на хороший діагноз, що встановить причину цього сильного болю. І знайте, що через санітарну, фармацевтичну або стратегічну спрямованість можна покращити кращу якість життя.
 • Можливість мати кілька вихідних днів виправдана.

Однак, подібно до того, що відбувається в Японії, кожна жінка може вільно користуватися ними чи ні.

 • Будуть місяці, коли необхідно взяти вихідний день. Це пояснюється тим, що тіло жінки не функціонує нормально, а тому практично неможливо виконати свою роботу.
 • Проте будуть місяці, в які продуктивність жінки не знизиться, а тому вихідні їй не потрібні.

Як вже згадували, кожна жінка індивідуальна. Очевидний той факт, що проблема має бути озвучена.

  • Dan, A. J. (1986). The law and women’s bodies: The case of menstruation leave in Japan. Health care for women international7(1-2), 1-14.
 • Rencz, F., Péntek, M., Stalmeier, P. F., Brodszky, V., Ruzsa, G., Gradvohl, E., … & Gulácsi, L. (2017). Bleeding out the quality-adjusted life years: evaluating the burden of primary dysmenorrhea using time trade-off and willingness-to-pay methods. Pain158(11), 2259-2267.
 • Olesen, V. L., & Woods, N. F. (Eds.). (1986). Culture, society, and menstruation (Vol. 7, No. 1-2). Taylor & Francis.
 • Tzafettas, J. (2006). Painful menstruation. Pediatric endocrinology reviews: PER3, 160-163.
 • MacGregor, A. (2000). Migraine associated with menstruation. Functional neurology15, 143-153.
 • Ilic, M. (1994). Soviet women workers and menstruation: A research note on labour protection in the 1920s and 1930s. Europe-Asia Studies46(8), 1409-1415.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.