4 факти, які коліна можуть розповісти про здоров'я

Якщо виникає біль у колінах, це повинно насторожувати. Читайте далі, які саме факти потребують уваги.
4 факти, які коліна можуть розповісти про здоров'я

Останнє оновлення: 17 грудня, 2018

Неважливо скільки людині років, якщо виникає біль у колінах, це повинно насторожувати. Його причиною може бути не тільки кістка чи м"яз, а власне суглоб, який з"єднує кістки з колінною чашкою. Нижче ми  про колпоговоримо детальніше про коліна та дискомфорт у них. 

Причина не настільки важлива, як те, що ваш організм надсилає сигнал. Щось не так відбувається з вашим здоров"ям і проявляється в цій частині тіла. І, звісно, перед тим, як вживати будь-які препарати, щоб зняти болі в колінах, краще записатися на консультацію до спеціаліста, щоб вам прописали відповідне лікування.

Не варто маскувати біль знеболювальними таблетками, переставати ходити в спортзал та уникати сходів. З одного боку, ці стратегії можуть допомогти запобігти болю або зменшити його, але, з іншого боку, їхня дія лише тимчасова.

Як тільки ви повернетеся до нормального життя, біль у колінах знову дасть про себе знати.

Якщо ваші коліна заговорили, то зазвичай вони кричатимуть:

1. Не йдіть угору по сходах!

угору по сходам

Коли коліна сигналізують вам, що не варто йти угору по сходам, це тому, що їм дуже боляче. Біль, який виникає під час того, як ви піднімаєтеся по сходах, може свідчити про зношеність колін.

Ось інші можливі причини болісних відчуттів:

Такий біль під час підняття по сходах може бути ранньою ознакою захворювання, яке називається остеоартроз коліна, що, у першу чергу, вражає хрящову тканину.

Остеоартроз – хронічне захворювання суглоба. Це означає, що біль у суглобах може не минати впродовж тривалого часу. Захворювання також проявляється через набряки, підвищену температуру й обмежену рухливість.

Для того, щоб остеоартроз не прогресував, важливо не робити різких і монотонних повторюваних рухів.

Ось деякі причини, які можуть призвести до розвитку цього захворювання:

 • вік: остеоартроз часто виникає в людей середнього віку й також в старшого покоління;
 • спадковість: також до проявів спадковості належать викривлення ніг (ноги аркою або коліна, які торкаються один до одного);
 • вага: через ожиріння суглобам доводиться витримувати більше навантаження;
 • травми: наприклад, спортивні травми можуть бути причиною розвитку остеоартрозу в майбутньому;
 • надмірне використання: на роботі ви постійно згинаєте коліна, нахиляєтеся або піднімаєте важкі предмети, тому суглоби й зношуються.

2. Ви чули цей тріск?

Коли колінна чашка видає звук, схожий на тріск, цілком можливо, що ви порвали меніск. Це – поширена травма у спортсменів, які займаються контактними видами спорту, як-от регбі та футбол.

Якщо вивихнути коліно, воно перестає функціонувати нормально. Для вирішення цієї проблеми може знадобитися навіть хірургічне втручання.

Меніск складається з двох хрящових дисків, які мають форму літери C. Вони розташовані між стегновою та великою гомілковою кістками та колінною чашкою (центральна, кругла кістка в коліні).

Меніск допомагає стабілізувати коліно. Саме він пом"якшує різноманітні впливи на кістки.

Якщо людина порвала меніск, потрібно негайно знерухомити коліно. Прив"яжіть до нього дошку і забинтуйте вражену ділянку, щоб стабілізувати її.

Так людина не буде виконувати зайвих рухів, що можуть ще більше пошкодити тканини та м"язи. Зверніться за консультацією до лікаря, щоб дізнатися про методи іммобілізації, які найкраще підійдуть саме вам.

3. Коліна німіють

Ішіас викликає оніміння і поколювання за колінами.

Хоча це захворювання не розвивається безпосередньо в коліні, пошкодження сідничного нерва, яке починається в поперековому відділі хребта, поширюється вниз ззаду кожної ноги. Коли таке трапляється, біль настільки сильний, що людина просто не може рухатися.

Якщо ви підете на консультацію до лікаря, вам можуть порадити прикладати тепло або лід до проблемної зони, щоб зняти запалення. Перші 48-72 години потрібно використовувати холод, а потім притуляти щось тепле.

Але не хвилюйтеся! У більшості випадків ішіас минає, для цього просто потрібно дотримуватися рекомендацій вашого фізіотерапевта. Однак ця проблема зі здоров"ям може повернутися, тому варто бути обачними.

4. Ваші коліна гарячі

коліна гарячі

Як і у випадку з ішіасом, згустки крові спричиняють біль за коліном, що супроводжується виділенням тепла.

Такі згустки крові (або тромби) можуть виникати через:  

 • ожиріння: якщо у вас надмірна вага і почали боліти коліна, важливо старатися виконувати нескладні фізичні вправи, наприклад гуляти;
 • менопаузу;
 • перелом кістки;
 • падіння;
 • аварію;
 • вагітність;
 • протизаплідні таблетки;
 • брак руху: якщо у вас робота, яка змушує сидіти багато годин (при цьому притискається сідничний нерв), важливо час від часу вставати, щоб трохи пройтися. Також можна робити вправи на розтягування.

Якщо ви плануєте подорожувати літаком і подорож обіцяє бути тривалою, важливо намагатися рухати м"язами ніг.

Коли ви відчуваєте біль і надмірне тепло за коліном, це – попереджувальна ознака того, що у ньому може утворюватися тромб.

У деяких випадках тромби можуть призводити до летальних результатів. Якщо людина знаходиться під загрозою, їй потрібно прийняти засоби для розрідження крові.

Але такі ліки завжди потрібно пити під наглядом лікаря. У жодному випадку не намагайтеся займатися самолікуванням.

Тепер, коли ви знаєте декілька захворювань, які можуть спричиняти біль у коліні, знайти лікування буде простіше.

Якщо б коліна могли говорити з вами, чи попередили б вони вас про ці захворювання? Якщо так, то тепер ви знаєте, яке саме захворювання може бути причиною болю та неприємних відчуттів.

Навіть якщо ви вже знаєте, у чому річ, неодмінно підіть на огляд до лікаря. Лише так можна дізнатися точний діагноз та отримати професійну допомогу.

Це може вас зацікавити ...
Як зменшити біль у колінах за допомогою їжі: 10 хитрощів
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Як зменшити біль у колінах за допомогою їжі: 10 хитрощів

Cтраждаєте від дискомфорту в колінах? Дізнайтеся з цієї статті, як зменшити біль у колінах за допомогою їжі. Результат буде помітний вже через кілька днів!