4 причини прискореного серцебиття

Звісно, шалений ритм серцебиття дуже часто викликає у людини тривожну реакцію. Утім, передчасно панікувати не варто, адже є різні причини прискореного серцебиття. Ми рекомендуємо не хвилюватися передчасно та не займатися самолікуванням, а одразу звернутися за порадою до лікаря.
4 причини прискореного серцебиття

Останнє оновлення: 16 березня, 2019

Мабуть, за появи будь-яких проблем зі здоров’ям всі близькі та знайомі радять вам негайно звернутися до лікаря, проте ви цього однаково не робите. Ви вдаєте, що порушення в роботі серця вас не турбують, проте водночас глибоко у душі боїтеся почути неприємні новини від лікаря. Можливо, порушення серцевого ритму вже неодноразово вас турбувало, проте вам досі так і не вдалося з’ясувати причини прискореного серцебиття.

У вашому житті не відбулося жодних суттєвих змін, проте з невідомих причин серце б’ється частіше, і ви починаєте боятися, що серйозно хворі. Утім, ви нічого не робите для того, щоб переконатися у відсутності захворювань, аби тільки не впускати у свою голову негативні думки.

Ваші близькі та друзі мають рацію, коли радять звернутися до лікаря при появі будь-яких тривожних симптомів. Навіть якщо проблема здається несерйозною на перший погляд, краще пройти повне обстеження організму.

Зверніть увагу, що прискорене серцебиття може бути ознакою серйозних внутрішніх розладів, проте за умови вчасного діагностування можна уникнути розвитку ускладнень та взяти ситуацію під контроль. Чи хотіли б ви дізнатися, які існують причини прискореного серцебиття? Тоді уважно читайте далі!

Головні причини прискореного серцебиття

1. Ви п’єте багато кави та палите

кава та куріння можуть викликати прискорене серцебиття

Вірте чи ні, але іноді такі щоденні звички можуть стати причиною порушення серцевого ритму. Більшість людей багато та важко працює, тому вони й намагаються допомогти собі пережити черговий день за допомогою кави та цигарок.

Утім, не варто забувати, що у кожної людини нервова система працює по-різному. Деякі люди є більш вразливими за інших до різних методів стимуляції активності.

 • Проведіть експеримент: спробуйте щонайменше два тижні поспіль вживати менше кави або ж повністю від неї відмовитися. Через 14 днів спробуйте оцінити, чи покращилося ваше самопочуття.
 • Якщо серцевий ритм налагодився, проте загальне відчуття втоми не зникло, рекомендуємо взяти на озброєння кілька корисних звичок – почніть займатися спортом та вживати поживні смузі.

Куріння має ще більш руйнівний вплив на організм людини. Зверніть увагу, що нікотин також володіє стимуляційним ефектом, а у поєднанні з кавою цигарки перетворюються на вибухово небезпечну речовину.

 • Звісно, повністю кинути палити одразу буде важко.
 • Натомість спробуйте поступово зменшувати кількість цигарок на день до повної відмови від цієї шкідливої звички.

2. Надмірна нервозність

Зазвичай за надмірної нервозності прискорене серцебиття супроводжується болем та відчуттям загальної важкості. Всі ці симптоми легко сплутати з ознаками серцевого нападу.

Нервозність – це стан, в якому перебуває організм при постійній тривозі та настороженості. Все відбувається таким чином: головний мозок людини отримує сигнал про небезпеку, і серце починає працювати активніше для того, щоб відвести можливу загрозу.

Проблема виникає тоді, коли людина не реагує на подібні реакції організму, оскільки головна мета прискореного серцебиття – розхвилювати людину ще більше та спровокувати стан тривоги. При цьому окрім надмірної нервозності внаслідок присутності несприятливих зовнішніх чинників людина починає відчувати стрес ще й через різке порушення серцевого ритму.

 • Розірвати це зачароване коло можна лише за допомогою лікаря.
 • Тільки пройшовши повне обстеження організму, ви зможете переконатися, що з вами не відбувається нічого серйозного. Після цього ви зможете докласти максимум зусиль для того, щоб виявити справжню причину проблеми та розпочати лікування.

3. Анемія

анемія може викликати прискорення серцебиття

Анемія виникає тоді, коли в організмі немає достатньої кількості червоних кров’яних тілець (еритроцитів). Ці клітини є дуже важливими для забезпечення транспортування кисню до серця. Якщо ви страждаєте на анемію, то у вас також може раптово виникати порушення серцевого ритму без видимих на це причин.

 • Якщо ви погано харчуєтеся, серцю доводиться працювати значно важче. При цьому ви можете помітити прискорення серцебиття.
 • Дуже часто анемія супроводжується також станом надмірної нервозності. Коли ми помічаємо порушення серцевого ритму, рівень стресу в організмі значно зростає, а настрій людини погіршується.
 • Хворі на анемію також страждають через постійне відчуття втоми. Навіть пройшовши кілька сходинок, вони почуваються виснаженими, проте пояснити свій стан не в змозі.

Зверніть увагу, що частота серцевого ритму безпосередньо залежить від складності перебігу анемії.

4. Серцеві або серцево-судинні захворювання

серцеві захворювання - причини прискореного серцебиття

Коли йдеться про можливі причини прискореного серцебиття, неможливо не згадати про захворювання серцево-судинної системи, адже дуже часто порушення серцевого ритму відбувається саме з цих причин. Спровокувати подібні розлади можуть ушкодження м’язів та артерій або погіршення кровообігу.

Вірте чи ні, але прискорення серцевого ритму у цьому випадку є своєрідною перевагою, адже багато людей починають підозрювати наявність серцево-судинних захворювань тільки на пізніх стадіях.

 • Порушення частоти серцебиття допоможе швидше виявити проблему, допоки в організмі не виникли більш серйозні ускладнення. Не забувайте, що коли у людини відбувається серцевий напад, частина її серця назавжди втрачає здатність виконувати свої основні функції.
 • Зверніть увагу, що у деяких випадках для боротьби з порушеннями у роботі серцево-судинної системи можуть знадобитися спеціальні медикаменти або мінімальне хірургічне втручання.
 • Не варто панікувати, якщо у вас виявили серцево-судинні захворювання, адже нині існує чимало ефективних методів боротьби з ними.

При появі будь-яких тривожних симптомів рекомендуємо одразу звернутися до лікаря. Тільки кваліфікований спеціаліст зможе поставити правильний діагноз та підібрати дієве лікування.

Не варто розраховувати, що проблема зникне сама собою, якщо ви не будете звертатися до спеціалістів, адже дуже важливо вчасно вжити всіх можливих заходів. Навіть якщо у вас виявлять певні проблеми зі здоров’ям, ви зможете їх позбутися за умови належного лікування. Якщо ж ви повністю здорові, то після повного обстеження організму зможете позбутися страху та хвилювання за своє самопочуття. У будь-якому випадку ви нічого не втратите.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.