5 ідей створити мінімалістичний стиль

Мінімалістичний стиль будинків - прагнення мати лише необхідне для життя, цінувати красу речей та зосередити увагу, що може бути складно, коли занадто багато прикрас.
5 ідей створити мінімалістичний стиль

Останнє оновлення: 19 травня, 2019

Мінімалістичний стиль є одним з найпоширеніших у сучасному дизайні. Якщо ви хочете дізнатися, що це таке, або якщо ви хочете спробувати його у вашому домі, ці ідеї для мінімалістських будинків можуть бути дуже корисними.

Що є в мінімалістичних будинках? Мінімалізм – це архітектурна тенденція, яка, як видно з назви, зосереджена на тому, щоб мати лише необхідний мінімум або основні речі.

Людвіг Міз ван дер Рое – відомий німецько-американський архітектор ХХ століття, який був першим, хто пропагував цю ідею. Однієї єдиної фрази достатньо, щоб узагальнити сутність цієї тенденції: “Менше – це більше”.

Мінімалістичні будинки вирізняються своєю простотою, яка має неймовірну здатність увиразнювати речі. Ті, хто створюють ці будинки, прагнуть створити гармонійний і функціональний простір. Звісно, вони не зневажають естетику. Скоріше, вони прагнуть позбутися непотрібних деталей.

що таке мінімалістський стиль
Мінімалізм може стосуватися як зовнішнього боку будинків, так і їх внутрішнього оформлення. Коли справа доходить до внутрішнього дизайну, ця тенденція значно підкреслює порядок, і кожен об’єкт має своє місце.

Основні аспекти мінімалізму

 • простота
 • функціональність
 • мінімальна кількість елементів в цілому
 • усунення всіх об’єктів, які не є суттєвими
 • природа і світло відіграють важливу роль у дизайні
 • переважають прямі лінії та геометричні фігури
 • переважають монохромні гамми, особливо в нейтральних тонах

Для досягнення цих цілей використовують дерево, скло, нержавіючу сталь, хром, мармур та граніт. Коли мова йде про прикраси, основними матеріалами є природні, такі як дерево та камінь.

Мінімалістичний стиль: 5 чудових ідей для будинків

Тепер, коли ми виклали основні аспекти мінімалізму, ми можемо перейти до декількох ідей для мінімалістських будинків. Ви можете взяти їх до уваги на майбутній проект або пристосувати його до свого будинку, щоб краще використати цю тенденцію.

1. Приберіться в кімнаті

як зробити мінімалістський стиль
Порядок має важливе значення для мінімалізму. Тому краще не розкидати та не розвішувати одяг по всій кімнаті. Дотримуйтеся такого основного принципу: якщо ви сфотографуєте себе в кімнаті, на задньому фоні мають бути лише основні елементи.

Основними союзниками для цього є великі шафи для одягу, в ідеалі вбудовані в стіну. Принаймні один комод буде також потрібен. Вони бувають в чудових конструкціях.

Нарешті, пошукайте приліжкові тумбочки з великими ящиками. Намагайтеся уникати непотрібних килимів та фотографій. Квіткові дизайни також не додають нічого в цьому контексті.

2. Білі штори створюють простір

Як ми вже згадували, мінімалізм – це суворий стиль. Отже, логічно, що використання природного світла є однією з головних цілей. З цією метою, окрім великих вікон, можна використовувати білі штори з напівпрозорих тканин.

На відміну від темних кольорів, світлі тони, як правило, дають відчуття більшого простору в кімнаті та збільшують світло. Деталь, яку ви можете додати – велике дзеркало: відбиття створює ефект, який помітно збільшує простір.

3. Прагнення до практичності у ванних кімнатах

мінімалістський стиль у ванній
Деякі аспекти, про які ми згадували в попередніх ідеях для мінімалістських будинків, можуть бути ще помітнішими у ванних кімнатах. Йдеться про природне освітлення, щоб зосередити увагу на функціональності об’єктів, та використання світлих чистих предметів.

Хороша порада для ванних кімнат – використання розсувних дверей, оскільки вони заощаджують багато місця. Ключ до правильного використання простору – намагайтеся дотримуватися геометричних ліній.

Деякі інші цікаві ідеї:

 • Використовуйте великі дзеркала.
 • Встановіть умивальники та ванни геометричної форми.
 • Використовуйте білий колір як основу.
 • Використовуйте для оздоблення такі матеріали, як дерево та камінь.
 • Подбайте про наявність місць для зберігання речей,  як от висувні ящики або плетені кошики.

4. Мінімалістські будинки

Наступна ідея, щоб створити мінімалістичний стиль, стосується кухні. У кухнях основними кольорами є відтінки сірого, які сполучаються з геометричними меблями. Алюміній, мармур та граніт – це чудові матеріали для досягнення бажаного ефекту.

На мінімалістських кухнях часто використовують робочі поверхні. Вони мають перевагу, адже ви можете поставити електричні прилади прямо на них, і таким чином отримати багато місця. Те ж саме стосується і холодильника: його треба ставити попід стіною. Знову ж таки, природне освітлення має використовуватися максимально.

5. Простір для всіх у вітальні

мінімалістський стиль у вітальні
Також дотримуючись тих самих принципів, що й у попередніх приміщеннях, у мінімалістських вітальнях не має бути занадто багато меблів. Великі вікна стануть у пригоді, а також багато ламп.

Можна поєднати яскраві кольори з нейтральними, але робити це треба делікатно. Це може бути стілець, диван або картина. Головне – не перестаратися.

З іншого боку, ви повинні уникати непотрібних килимів та прикрас. Навпаки, з технологіями. Сучасні телевізори надають чудовий дотик до всієї кімнати. Крім того, оскільки ви прагнете функціональності, непогано об’єднати їх зі звуковим обладнанням, щоб насолодитися хорошим фільмом.

Хоча мінімалістичний стиль не потребує багато речей, подібні будинки вимагають творчості та уяви. Ці лише деякі початкові ідеї для мінімалістських будинків: тепер подумайте про свої уподобання та спробуйте!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.