5 можливих причин обвисання грудей

Чи знаєте ви причини обвисання грудей, які є найбільш поширеними? Серед таких несприятливих факторів є нестача фізичної активності, адже якщо ви хочете підтягнути шкіру, необхідно регулярно займатися спортом.
5 можливих причин обвисання грудей

Останнє оновлення: 21 лютого, 2019

Який вигляд повинні мати ідеальні груди? Насправді ідеалу не буває, усе залежить від норм краси, культурних особливостей і соціальних стереотипів. Єдине, що можна сказати точно – це те, що нікому не подобаються груди, які втратили форму та пружність. Саме тому дуже важливо володіти всією інформацією про основні причини обвисання грудей та ефективні методи профілактики цієї проблеми.

На жаль, досі нікому не вдалося перебороти силу тяжіння. Рано чи пізно гравітація візьме гору, тож форма, розмір, позиція та симетрія молочних залоз обов’язково зміняться.

Причиною цих змін також можуть бути вагітність, неправильне харчування, різка втрата ваги та грудне вигодовування.

До того ж не варто забувати той факт, що роки також беруть своє, особливо коли людина досягає тридцятирічного віку.

Обвисання грудей з віком є цілком нормальним явищем, адже з кожним роком волокна шкіри руйнуються та втрачають еластичність. Інакше кажучи, боротьбу з віком виграти просто неможливо.

У медицині обвисання грудей більш відоме як мастоптоз.

Утім, не варто передчасно панікувати, адже деяких профілактичних заходів таки можна вжити. Якщо ви будете піклуватися про підтримання ідеальних форм, навіть у зрілому віці груди будуть мати гарний вигляд.

Типові причини обвисання грудей

1. Неправильне харчування

неправильне харчування може викликати обвисання грудей

Якщо у вашому щоденному раціоні дуже багато жирних страв, а ваш спосіб життя є пасивним та малорухливим, то з часом це неодмінно призведе до набору зайвих кілограмів.

Коли людина страждає через зайву вагу, еластичні волокна пошкоджуються, а відновити їх майже неможливо. Шкіра втрачає пружність та починає обвисати, оскільки колаген не продукується у достатній кількості. Це явище також може спровокувати обвисання грудей.

І еластичність шкіри, і вироблення колагену безпосередньо залежать від тих поживних речовин, вітамінів та мінералів, які потрапляють в організм людини з харчовими продуктами.

З метою профілактики подібних проблем рекомендуємо додати до щоденного раціону такі продукти:

 • М’ясо птахів
 • Морепродукти
 • Печінка
 • Яйця
 • Вівсянка
 • Горіхи
 • Бобові
 • Овочі.

2. Нестача фізичної активності

Зверніть увагу, що молочні залози на 90% складаються із жиру. Це означає, що якщо людина веде сидячий спосіб життя, груди втрачають пружність та починають обвисати. Якщо ви хочете запобігти розвитку цієї проблеми, над цією частиною тіла необхідно регулярно працювати, щоб зберегти м’язову масу.

Дуже важливими у такому випадку є силові тренування. Якщо ви будете вести активний спосіб життя та займатися спортом, то зможете забути про підтяжку грудей за допомогою пластичної хірургії.

Для того, щоб повернути шкірі пружність та еластичність, ми рекомендуємо поєднувати фізичне навантаження з косметичними засобами. Таким чином вам вдасться запобігти обвисанню грудей та повернути ідеальні форми.

Не забувайте, що шкіра на молочних залозах є дуже чутливою. Для того, щоб груди завжди мали доглянутий та привабливий вигляд, рекомендуємо регулярно її живити та зволожувати.

3. Недостатній або відсутній захист шкіри від сонця

сонцезахисні засоби допоможуть підтягнути шкіру на грудях

Ні для кого не таємниця, що сонячні промені дуже негативно впливають на стан шкіри. Коли у спекотний період жінки носять одяг з великими вирізами, саме їхні груди стають найбільш вразливими ділянками тіла.

Повірте, що захист від сонця є незамінним не тільки з естетичної точки зору. Якщо ви хочете захистити шкіру від появи ознак передчасного старіння, рекомендуємо регулярно користуватися спеціальними сонцезахисними засобами. Не забувайте, що тривале перебування під впливом прямих сонячних променів сприяє появі зморщок та інших дрібних недоліків на грудях.

З метою профілактики обвисання грудей ми рекомендуємо взяти на озброєння такі корисні звички:

 • Щодня використовуйте сонцезахисні засоби
 • Намагайтеся не перебувати на сонці впродовж тривалого періоду часу
 • Якщо ви помітили на шкірі підозрілі плями, рекомендуємо одразу звернутися до кваліфікованого спеціаліста та за необхідності зайнятися їхнім лікуванням
 • Регулярно використовуйте зволожувальні лосьйони з високим вмістом вітамінів А та С
 • Зробіть частиною щоденного раціону моркву, томати та свіжі фрукти.

4. Ви часто приймаєте гарячий душ

Чи любите ви холодний душ? На жаль, більшість людей зазвичай купається у воді, температура якої значно перевищує 37°С. Утім, насправді цього краще не робити, адже тепла та гаряча вода є шкідливою для організму. Особливо негативно така температура води впливає на стан та зовнішній вигляд шкіри.

Якщо ви регулярно приймаєте лише гарячий душ, з часом це може призвести до обвисання шкіри, а також суттєво збільшити ризик передчасної появи зморщок.

5. Менопауза

менопауза викликає обвисання грудей

Коли йдеться про основні причини обвисання грудей, варто згадати також про менопаузу. У цей непростий для кожної жінки період відбувається різке зниження рівня естрогену в організмі, яке й призводить до обвисання шкіри.

Менопауза викликає як фізичні, так і емоційні зміни в організмі жінки. Естроген – це жіночий гормон, який відповідає за регулювання менструального циклу, рівень холестерину та навіть статевий потяг.

До того ж недостатня кількість цього гормону може спровокувати передчасну появу неприємних плям та зморщок на шкірі.

Нестача естрогену означає, що протеїни починають окислюватися. Інакше кажучи, колагенові волокна втрачають пружність, а груди обвисають.

Корисні рекомендації:

 • Використовуйте спеціальні лосьйони для очищення шкіри щонайменше один раз на тиждень.
 • Для стимуляції продукування еластину не забувайте регулярно вживати продукти та харчові добавки з вітаміном С. Цієї речовини дуже багато у томатах, цитрусових фруктах та авокадо.
 • Турбуйтеся про відновлення водного балансу як ззовні, так і зсередини. Не забувайте щодня випивати по 6-8 склянок води та використовуйте спеціальні косметичні засоби для зволоження шкіри.
 • Пам’ятайте про гарний сон. Тривалість нічного відпочинку має становити приблизно 8 годин. Безсонні ночі негативно впливають на організм та провокують передчасну появу зморшок.
 • Навчіться контролювати свої емоції у стресових ситуаціях. Коли людина часто переживає стрес, в її організмі відбувається виділення гормону кортизолу у великих кількостях, а це призводить до підвищення рівня цукру в крові та появи ознак передчасного старіння.

Якщо ви хочете мати привабливий вигляд та гарно почуватися, не забувайте регулярно піклуватися про свої груди.

Це може вас зацікавити ...
Хочете мати пружні груди? Не пропустіть ці 6 порад
Mejor con SaludLeerlo en Mejor con Salud
Хочете мати пружні груди? Не пропустіть ці 6 порад

Пружні груди є однією з найбільш привабливих особливостей жіночої форми, але, на жаль, вони зазвичай змінюються з плином часу. • Personal de Clínica Mayo. Sacroilitis, síntomas y causas.(2017).
 • Personal de Clínica Mayo. Sacroilitis, diagnóstico y tratamiento.(2017).
 • Revista de la Sociedad Española del Dolor. Vol 21, no. 3, Madrid. Dolor sacroiliaco. (2014)
 • E. Mejía, M. Arias, K. Valdez, S. Carrillo2, G. Infante. Revista de la Sociedad Española del Dolor. 3: 170-180; 2008 Dolor de la articulación sacroilíaca. Anatomía, Diagnóstico y Tratamiento.