5 порад, які допоможуть позбутися гордині

Квітень 7, 2019
Якщо вам ніяк не вдається позбутися гордині, радимо спробувати уявити себе на місці партнера або співрозмовника. Завдяки цьому ви зможете поглянути на ситуацію під іншим кутом та налагодити стосунки із близькими.

Позбутися гордині часом зовсім не просто, особливо для людей, які не звикли просити вибачення за свої помилки. На жаль, пихаті люди сприймають слово “пробач” як приниження та втрату власної гідності.

Для більшості людей прохання вибачити є досить простою та звичною дією у разі потреби. Утім, для гордих людей вибачення є настільки складним та виснажливим процесом, що вони часто не можуть з ним впоратися.

Якщо ви хочете змінитися на краще та позбутися гордині, рекомендуємо уважно прочитати цю статтю. У ній ми запропонуємо вашій увазі корисні поради, завдяки яким ви зможете не тільки налагодити стосунки з оточенням, але й краще пізнати себе.

Як можна позбутися гордині за допомогою простих рекомендацій?

1. Не варто вірити в те, що ви ніколи не помиляєтеся

як виправити помилки та позбутися пихи

Вірте чи ні, але дуже часто пихаті люди перебільшено ідеалізують себе у власних очах. Саме через це вони свято переконані, що вибачаючись перед іншою людиною, вони матимуть вигляд невдахи в її очах.

Через це хибне вірування вони майже ніколи не просять вибачення, адже вважають, що перестануть бути ідеальною людиною. Утім, ми всі люди, тому нам властиво помилятися та потрапляти в скрутні ситуації.

Для того, щоб позбутися гордині, необхідно навчитися миритися зі своїми недоліками, а також більш поблажливо та поступливо ставитися до себе. Не варто ставити до себе надто високі вимоги, адже кожна людина є по-своєму ідеально небездоганною.

2. Навчитися бути співчутливою людиною

Трапляється, що саме гординя не дозволяє людині відчувати щире співчуття, адже пихаті люди добровільно дистанціюються від почуттів інших.

Утім, якщо ви переборете страх перед невдачею та визнанням власних недоліків, а потім опустите стіни довкола себе, то зрозумієте, що ображені люди можуть сильно потребувати вашого вибачення. До того ж ви зможете побачити, як саме вони сприймають ваші слова та вчинки.

Коли хтось з ваших родичів чи знайомих припустився помилки, будьте вдячними за те, що вони усвідомили це, висловили свій щирий жаль з цього приводу та попросили вибачення. Погодьтеся, вам же приємно, коли ви чуєте слово “пробач”? Тож чому б і вам не спробувати взяти за звичку вибачатися за свої образливі слова та вчинки.

3. Вибачитися в письмовій формі

як попросити вибачення

Насправді якщо ви не звикли вибачатися, то можете й не знати, як правильно це робити. Для того, щоб краще підібрати правильні слова, радимо спершу потренуватися просити пробачення в письмовій формі.

Не варто хвилюватися та тиснути на себе. Повірте: щойно ви візьтете до рук олівець чи ручку, вам неодмінно на думку спадуть правильні щирі слова, і ви зможете щиро висловити жаль з приводу своїх слів чи вчинків.

Не потрібно переступати через себе та мудрити, іноді достатньо простого “Я шкодую про те, як з тобою повівся. Я був/-ла сердитим/-ою на свого начальника, і тому зірвався на тобі”.

Утім, якщо ви спершу висловите вибачення в письмовій формі та проаналізуєте свої вчинки, таким чином ви також зможете краще зрозуміти себе. Це дасть вам змогу почуватися впевненіше у собі, коли ви будете вибачатися особисто.

4. Відпустити відчуття збентеження

Дуже часто навіть позбувшись всіх згаданих вище перешкод, ми зупиняємося перед новим бар’єром, який не дозволяє нам вільно промовити слово “вибач”. Причиною цього є сильне відчуття збентеження, через яке ми думаємо, що прохання про вибачення завдасть нам сильних страждань.

Насправді збентеження – це неприємне відчуття, яке накладає на людину чи не найбільші обмеження. Саме через це людина втрачає здатність робити те, що їй хотілося б.

Якщо ж ви щосили хочете позбутися гордині, необхідно детальніше проаналізувати, чому вас турбує збентеження. Вірте чи ні, але ця негативна емоція може спровокувати ще сильнішу пиху або прив’язаність до помилок минулого.

5. Проаналізувати свої відчуття та манеру поведінки

позбутися гордині та покращити поведінку

Останнє, що потрібно зробити людині, яка хоче позбутися гордині – це спробувати подивитися на себе як на свідка неприємної конфліктної ситуації.

Уявіть себе другом одного з учасників конфлікту. Що б ви їм порадили? Як би відреагували на неприємну ситуацію чи сварку свого товариша з іншою людиною? Чи виключили б ви можливість просто попросити вибачення?

Коли людина проаналізує ситуацію з погляду свого партнера або співрозмовника, вона може змінити своє ставлення до подій. Саме тому ми рекомендуємо проаналізувати свої щирі відчуття та спробувати зрозуміти, які саме вірування та мотиви не дозволяють вам сказати “пробач” близькій людині.

Необхідно пам’ятати, що обмеження, якими ви керуєтеся, є лише результатом попереднього негативного досвіду, який вже давно потрібно забути. Настав час проаналізувати цінні життєві уроки та навчитися рухатися далі.

Зізнайтеся, серед Ваших знайомих є пихаті люди? А ви можете позбутися гордині та попросити вибачення, коли припускаєтеся помилки? Для того, щоб позбутися всіх упереджень, необхідно для початку усвідомити наявність проблеми та віч-на-віч зустрітися зі страхами, які вас переповнюють, коли ви намагаєтеся попросити вибачення за свої слова чи вчинки.

Кожна людина рано чи пізно демонструє свою пиху. Утім, змінитися на краще ніколи не пізно. Головне – вміти визнавати помилки та говорити слово “пробач”, якщо ви дійсно образили людину.

Спробуйте помістити себе на місце ображеного родича або співрозмовника або пригадайте, коли у вас просили вибачення. Як саме ви діяли у подібній ситуації? Повірте, з кожної конфліктної ситуації можна взяти цінний життєвий урок.