6 порад для запобігання остеоартриту після 35 років

Якщо ви не дбаєте про суглоби, ви можете почати страждати від проблем у ранньому віці. Сьогодні ми дамо вам 6 порад для запобігання остеоартриту.
6 порад для запобігання остеоартриту після 35 років

Останнє оновлення: 09 квітня, 2021

Остеоартрит – це слово, яке зазвичай асоціюється зі старінням. Зрештою, ми зазвичай припускаємо, що цей стан буває лише у людей похилого віку внаслідок плину часу. Однак чи знаєте ви, що остеоартрит – це розлад, пов’язаний із зносом суглобів? Насправді є кілька причин, які можуть проявлятися у людей до 35 років. Вам стануть у пригоді поради для запобігання остеоартриту.

У цій статті ми розповімо вам трохи більше про цей розлад, щоб ви могли його вчасно виявити. Як і більшість захворювань, йому також можна запобігти, якщо мати на увазі кілька простих рекомендацій.

Що таке остеоартрит?

За даними Міжнародного фонду остеоартриту, це дегенеративне захворювання суглобів, яке вражає і хрящ, і кістку, і м’які тканини суглоба.

Ця хвороба не торкається лише однієї частини тіла. Натомість вона стосується взаємозалежних частин, про які ми всі повинні дбати: кісток, хрящів і тканин.

Мета хряща суглоба проста: завдяки йому кості ковзають між собою, щоб легко рухатися. Однак зношений хрящ оголює поверхню кістки, що викликає сильний біль, коли вона треться з іншими кістками.

Як правило, це впливає на найбільш використовувані суглоби, такі як суглоби рук та хребта, а також на ті, що підтримують велику вагу, наприклад, стегна та коліна.

Групи пацієнтів, яким найчастіше загрожує небезпека, – люди похилого віку, спортсмени та люди, які працюють руками.

Які симптоми?

Серед найпоширеніших симптомів остеоартриту такі:

Які причини?

які причини остеоартриту
Хоча це правда, що є багато причин, які можуть викликати цей стан, це найбільш поширені:

Хоча також є генетичний компонент, найпоширеніші причини пов’язані зі звичками способу життя. Ожиріння – головна причина, тому важливо годувати організм здоровою їжею з раннього віку. Ожирілі діти схильні до остеоартриту протягом усього життя.

Хоча це може здатися іронічним, занадто багато фізичних вправ також може викликати остеоартрит. Звісно, лише в тому випадку, якщо вправа дуже інтенсивна і якщо робити її надмірно часто. Спортсмени, зокрема боксери, футболісти та важкоатлети, зазвичай з часом страждають на остеоартрит.

Як діагностують остеоартрит?

Зазвичай такий діагноз ставлять ревматологи, фізіотерапевти та ортопеди. Його можна виявити, коли у пацієнта починають спостерігатися симптоми і після фізичного обстеження.

Окрім того, фахівець може використати аналізи на зразок рентгену, щоб виміряти ступінь тяжкості захворювання та виключити інші розлади суглобів. Після з’ясування ступеня тяжкості захворювання фахівець призначить відповідне лікування, яке враховує фізіологічні особливості пацієнта.

У найважчих випадках хірургічне втручання може бути найкращим варіантом для полегшення симптомів.

6 порад для запобігання остеоартриту

Як і багатьом захворюванням, остеоартриту також можна запобігти, оскільки він не обмежений суто генетичними чинниками. Однак ці чинники все ж важливі. Найпопулярнішим фактором, що стосується цієї хвороби, є спосіб життя.

Запобігти цьому захворюванню відносно просто, якщо дотримуватися цих порад:

1. Дізнайтеся більше про способи запобігання остеоартриту.

Це важливо для всіх, а не лише для людей, які страждають на цей розлад. Це особливо важливо, якщо ви є частиною найпоширеніших груп ризику: жінки, спортсмени та люди, які страждають на ожиріння.

Знання всього, що стосується хвороби, допоможе вам вжити необхідних запобіжних заходів для запобігання травматизму та чинників ризику, які згодом призводять до захворювання. Крім того, якщо комусь із ваших родичів поставили такий діагноз, ця інформація буде корисна при боротьбі з їхнім захворюванням.

2. Виконуйте помірне фізичні навантаження.

Фізичне навантаження допомагає зміцнити м’язи та суглоби. Якщо ви займаєтеся спортом, дуже важливо займатися фізичними навантаженнями під наглядом тренера. Крім того, вам слід періодично відвідувати лікаря, щоб він міг перевірити стан ваших суглобів. Якщо ви тільки починаєте тренуватися, дуже важливий професійний контроль.

До того ж, ви повинні доповнити свої фізичні навантаження інформацією про те, як виконувати вправи. Це допоможе вам освоїти кожен рух, не перевантажуючи м’язи, кістки та сухожилля.

3. Дотримуйтесь збалансованої дієти, щоб запобігти ожирінню.

Якщо ви маєте зайву вагу або страждаєте на ожиріння, схуднення зменшить напругу на суглоби. Це, у свою чергу, уповільнить виникнення остеоартриту.

Дотримання збалансованої дієти дасть вам змогу утримувати здорову вагу для вашого віку та зросту. Вам потрібна дієта, яка багата на поживні речовини, вітаміни та мінерали. Скоротіть споживання зайвих насичених жирів, вуглеводів і цукрів.

Це допоможе вам запобігти не тільки остеоартриту, але й серцево-судинним захворюванням.

4. Споживайте добавки, які живлять хрящ.

Споживання таких добавок, як гідролізований колаген, хондроїтинсульфат, глюкозамін та гіалуронова кислота ідеально підходить для живлення хряща. Рекомендуємо додати їх до раціону або приймати їх як таблетки.

Деякі сполуки, такі як глюкозамін, вже виробляються організмом. Однак у міру старіння кількість цієї сполуки в організмі падає, а суглоби слабшають. Ось чому важливо часто його споживати.

5. Уникайте великих навантажень і повторюваних рухів суглобами.

поради для запобігання остеоартриту
Постійне застосування сили на ваші суглоби послабить їх. Тому вам необхідно припинити часто піднімати велику вагу, і робити це треба дуже обережно. Аналогічно, виконання багаторазових рухів суглобами може їх зношувати, що може призвести до остеоартриту.
  • Якщо ви травмовані та змушені робити ці рухи, робіть часті перерви.
  • Ви також можете використовувати налокітники та наколінники, щоб захистити суглоби та запобігти майбутнім ускладненням.

6. Носіть відповідне взуття.

Ви повинні обрати взуття, яка забезпечує стабільність під час ходьби та правильно пасує до підошви стоп. Таке взуття допомагає запобігти остеоартриту.

Крім того, ви не повинні носити високі підбори занадто часто. Хоча ви все одно можете взувати підбори для особливих випадків, ми не рекомендуємо їх носити щодня. Це викличе лише нестабільність у вашому організмі з кожним кроком, який ви робите. Ваші шанси впасти набагато вищі. Крім того, ці черевики не амортизують контакт ноги з підлогою, тому це може збільшити ризик отримання травм.

Запобігання остеоартриту можливе

Дотримуйтесь цих простих порад, щоб запобігти остеоартриту. Не перевантажуйте суглоби та переконайтеся, що ви дбаєте про них.

Якщо ви відчуваєте біль у колінах, стегнах або руках, потрібно якомога швидше відвідати лікаря. Він зможе сказати вам, у чому може бути проблема. Не чекайте, поки стане пізно.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.