6 порад щодо запобігання пошкодження гомілки

Щоб уникнути можливого пошкодження гомілки, важливо звернутися до лікаря при перших ознаках розтягнення, щоб отримати належне лікування.
6 порад щодо запобігання пошкодження гомілки

Останнє оновлення: 03 лютого, 2019

Пошкодження гомілки є досить поширеним типом ураження. Більше за всіх спортсмени часто страждають від них.

Кожен вид спорту передбачає великі ризики, і один з них – це ушкодження гомілковостопного суглоба. Будь-який незначний рух може призвести до розтягнення.

Розтягнення гомілковостопного суглоба – це ураження зв’язок. Попри те, що це майже неминучий вид пошкоджень, є поради та рекомендації, які допоможуть вам їх уникнути.

Щойно виникає розтягнення, потрібно бути особливо обережними. Це може бути несерйозним розладом, але це може спричинити великі незручності.

Є особливе лікування розтягнення гомілки, однак багато людей страждають через те, що не здатні його точно дотримуватися.

Розтягнення гомілки, яким знехтували, може призвести до хірургічного втручання. Це дуже важливо для правильного зцілення і профілактики.

Поради та рекомендації щодо запобігання й лікування пошкодження гомілки

Проприоцептивна підготовка

Проприоцептивна підготовка
Це тренування є дуже важливим для зцілення. Його використовують для зміцнення зв’язок гомілки.

Проприоцептивні тренування спортсмени використовують дуже часто, адже вони запобігають розтягненням та іншим незначним ураженням.

Їхня основна мета полягає в підготовці гомілковостопного суглоба для реакції на майбутні пошкодження. Тож наслідки будуть уже не настільки серйозними.

Баланс між обома ногами

У всіх людей, як правило, є домінантна кінцівка. Це призводить до того, що інша кінцівка не розвивається так, як треба.

Якщо одна кінцівка стійкіша за іншу, виникає проблема, оскільки це підвищує ризик пошкодження в майбутньому.

Тому потрібно однаково тренувати обидві ноги, щоб уникнути розтягнення гомілковостопного суглоба. Це має принципове значення для збалансованого розвитку м’язів ніг.

Тренування м’язів

запобігання пошкодження гомілки
Правильне тренування м’язів оптимально підсилить зону гомілкового суглоба. Це допомагає запобігти розтягненням та іншим ураженням.

Добре треновані м’язи огортають ніжну зону гомілки, захищаючи її.

Тренування м’язів зосереджується не лише на інтенсивності вправ, але й на балансі та тонусі.

Позбавлення страху

Після пошкодження гомілки багато людей бояться, що це станеться знову. Це породжує деякі психологічні обмеження, що впливає на поставу та виконання деяких видів вправ.

Для того, щоб пацієнт правильно зцілився, потрібно вимагати від нього, щоб він виконував вправи, як зазвичай. Якщо він робитиме це інакше, може повільно настати атрофія. Якщо це станеться, буде набагато складніше повністю відновитися від пошкодження.

Процедура відновлення допомагає адекватно мобілізувати гомілку. Отже, людина може позбутися страху перед майбутніми ураженнями.

Після періоду відпочинку дуже важливо, щоб гомілковостопний суглоб отримав відповідний стимул, щоб повільно відновитися.

Важливість відновлення

відновлення після пошкодження гомілки
Коли розтягнута гомілка, відновлення є життєво важливим.

Хоча запалення може зменшуватися, мускулатура залишиться пошкодженою. Коли це трапляється, найбільш імовірно, що у вас буде ще одне розтягнення.

Розтягнення гомілки – це делікатні пошкодження. Щойно ви це відчуєте, негайно зверніться за медичною допомогою.

Прийом у лікаря – це перший крок до відновлення. Після цього допоможе фізіотерапія.

Хоча вона може тривати довго, це єдиний спосіб забезпечити повну рекуперацію гомілки.

Дійте швидко

Перші два дні з моменту розтягнення гомілковостопного суглоба є вкрай важливими. Саме в цей час потрібно звернутися по медичну допомогу.

Розтягнення гомілковостопного суглоба вимагає негайних дій. Якщо це можливо, вам треба звернутися до лікаря, щойно трапляється розтягнення. Це дасть змогу запобігти багатьом майбутнім незручностям.

Попри те, що розтягування гомілки не вважають серйозними ураженнями, його лікування має вирішальне значення. Якщо такий вид ураження неправильно лікувати, це може зрештою призвести до необхідності більшого втручання.

Крім того, як ми вже згадували раніше, відсутність лікування може призвести до незворотної атрофії кінцівок.

Люди, які займаються спортом та фізичними вправами, повинні бути дуже обережними.

Розтягування м’язів має важливе значення. Перед тренуванням і після нього м’язи повинні бути розігріті, щоб знос і вплив не були настільки інтенсивними.

Розтягування до вправ є найкращим способом запобігання розтягнення.  • Vanmeerhaeghe, A. F., Tutusaus, L. C., de Antolín Ruiz, P., & i Ortigosa, N. M. (2008). Efectos de un entrenamiento propioceptivo sobre la extremidad inferior en jóvenes deportistas jugadores de voleibol. Apunts. Medicina de l’Esport43(157), 5-13.
  • Urrialde, J. M., Núñez, S. P., & del Olmo, A. B. (2006). Inestabilidad crónica de tobillo en deportistas. Prevención y actuación fisioterápica. Revista Iberoamericana de Fisioterapia y Kinesiología9(2), 57-67.
  • Cruz-Díaz, D. (2013). Inestabilidad crónica de tobillo: tratamiento mediante movilizaciones articulares y un programa de entrenamiento propioceptivo. Validación de la versión española del cuestionario” Cumberland Ankle Instability Tool”.
  • Clínica Mayo. Esguince de tobillo. (2018). Recuperado el 3 de junio de 2020. https://www.mayoclinic.org/es-es/diseases-conditions/sprained-ankle/symptoms-causes/syc-20353225

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.