7 маловідомих фактів про менопаузу

Протягом цього періоду у житті соціальна активність може відійти на другий план, оскільки у жінок виникає потреба приділяти більше часу собі. Це одна з позитивних ознак менопаузи.
7 маловідомих фактів про менопаузу

Останнє оновлення: 04 лютого, 2019

Менопауза – нормальний етап життя, який виникає у жінок у віці від 45 до 55 років. У цей час в яєчниках припиняється овуляція, тож завагітніти більше неможливо. Вони знижують секрецію гормонів, таких як естроген і прогестерон, що призводить до інших змін в організмі, які викликають низку симптомів, що можуть тривати протягом багатьох років.

Найпоширеніші симптоми менопаузи: припливи, пітливість і перепади настрою. Окрім цих добре відомих ознак, є й інші симптоми, про які більшість жінок не знають, але про них пам’ятати для повного уявлення про цей новий цикл. Ми поділимося 7 важливими фактами про менопаузу, які ви повинні знати.

Зміни серцевого ритму

серце
Серцебиття може змінитися, особливо на стадії, що передує менопаузі. На цьому етапі багато жінок повідомляють, що їх серцебиття прискорилося, а в деяких випадках таке серцебиття є тимчасовим симптомом хвороби серця. Експерти вважають, що цей симптом може бути викликаний гормональними змінами.

Збільшення поганого холестерину

Естроген є одним з гормонів, відповідальних за регулювання менструального циклу, контроль рівня ЛПНЩ (поганого) холестерину і збільшення рівня ЛПВЩ (хорошого) холестерину. Коли секреція цього гормону починає зменшуватися в період менопаузи, рівень поганого холестерину схильний збільшуватися, тоді як рівень хорошого холестерину, як правило, починає падати.

Хорошою новиною є те, що це можна припинити, завдяки здоровому способу життя протягом років до настання менопаузи.

Відсутність бажання підтримувати соціальну активність

Менопауза – це зазвичай інтроспективний етап життя через зміни настрою та емоцій. Це легше помітити на прикладі екстравертів, які змінюють своє ставлення до соціального життя.

На початку цього етапу у більшості жінок виникають саморефлексії і необхідність присвятити більше часу для себе. У цьому аспекті це дійсно може бути щось позитивне, оскільки жінки відчувають бажання випробувати те, що вони відклали заради щастя інших людей.

Час перейти на “зелену” їжу

менопауза та правильне харчування
Багато продуктів, які продають на ринку, містять велику кількість хімічних речовин, які можуть блокувати гормони і викликають дисбаланс у жінок, які переживають менопаузу.

Важливо почати їсти більше органічних продуктів і уникати тих, які містять парабени і фталати. Хороший спосіб зробити це – споживати більше фруктів і овочів, що є чудовими джерелами поживних речовин, яких потребує організм для боротьби з симптомами менопаузи.

Менопауза позначиться на стані волосся

Гормональні зміни, які супроводжують менопаузу, впливають на здоров’я волосся, роблячи його тоншим, слабшим і сухішим, що може привести до його випадіння у великих кількостях. З цієї причини дійсно важливо добре харчуватися, щоб отримати більше вітамінів, мінералів і білків, а також не застосовувати хімічні продукти і фени.

Підвищення чутливості

стрес
Гормональні зміни під час менопаузи можуть привести до емоційних американських гірок, які можуть збільшити чутливість і значно посилити лібідо.

Збільшення потреби сну

Недивно, що через гормональні зміни під час менопаузи збільшується необхідність поспати. Ймовірно, у вас частіше виникатиме потреба подрімати вдень, хоча сон не повинен тривати довше 30 хвилин, тому що це може призвести до змін у нормальному циклі сну.

Припливи

втома
Це один з найпоширеніших симптомів менопаузи, але не всі жінки знають, як не дати припливам вплинути на якість життя. Слід зазначити, що це неприємне тепле відчуття виникає вночі і може заважати спати. Наступного дня наслідки проявляються підвищеною дратівливістю і втомленим виглядом.

Що можуть зробити жінки? У цих випадках краще за все носити вільний одяг, використовувати простирадла і наволочки, зроблені з повітропроникних матеріалів. Також при необхідності краще спати з увімкненим вентилятором. Не забувайте, що техніки релаксації також можуть бути корисними.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.