7 натуральних засобів для лікування кислотного рефлюксу

· Грудень 29, 2018
У певному віці внутрішній сфінктер стравоходу, який перекриває шлях між стравоходом і шлунком, втрачає пружність і, найчастіше, стає причиною кислотного рефлюксу

Кислотний рефлюкс – це дуже поширена проблема зі здоров’ям, симптомами якої є відчуття печіння в шлунку, грудній клітці та іноді  в горлі, крім того, може виникати настільки сильний біль, що його можна переплутати зі серцевим нападом.

Багато людей переконані, що це захворювання спричиняється надмірною кількістю кислоти в шлунку, тому вони вдаються до використання медикаментів, які блокують вироблення кислоти. Втім, дослідження виявило, що у деяких випадках таке пояснення є неправильним, оскільки зазвичай проблема спричинена нестачею шлункової кислоти. Якщо зважати на цю інформацію, стає очевидним, що інгібітори протонного насосу лише погіршують ситуацію, саме тому багато людей, які вживають ліки, відчувають, що проблема лише збільшується. За результатами досліджень, цей симптом дуже часто пов’язаний з  грижею стравохідного отвору діафрагми  та /або бактеріальною інфекцією (Helicobacter Pylori).

Для того, аби контролювати кислотний рефлюкс без вживання медикаментів, існують деякі натуральні засоби, які, згідно з дослідженнями, показали хороші результати у лікуванні цієї проблеми. Тому читайте далі і ви дізнаєтесь про натуральні засоби лікування кислотного рефлюксу.

Яблучний оцет

Яблучний оцет

Як ми вже говорили раніше, кислотний рефлюкс виникає через нестачу кислоти у шлунку.

До того, аби покращити цю ситуацію, можна випити столову ложку чистого яблучного оцту, не розчиняючи його у воді. Яблучний оцет підвищить кількість кислоти у шлунку.

Читайте також: Яблучний оцет, щоб знизити рівень холестерину та цукру в крові

Харчова сода

Харчова сода

Харчова сода володіє властивостями, які допомагають нейтралізувати шлункову кислоту, особливо при пекучому відчутті, спричиненому кислотним рефлюксом. Можете просто розчинити чайну ложку харчової соди у склянці води та випити. Не рекомендовано пити її регулярно, пийте лише тоді, коли біль стає особливо нестерпним.

Сік алое

алое

Сік алое володіє властивостями, які можуть допомогти зменшити запалення шлунку. А воно зазвичай посилює прояви симптомів кислотного рефлюксу. Рекомендовано пити 1/2 склянки соку алое перед кожним прийомом їжі. Зауважте, що при надмірному вживанні алое може мати проносний ефект.

Корінь імбиру

Корінь імбиру

Імбир – це могутній корінь, який має гастропротекторні властивості, адже він блокує кислоту та блокує діяльність  бактерії хелікобактер пілорі  (Helicobacter pylori). Згідно з проведеними в 2007 році дослідженнями, цей інгредієнт у вісім разів краще запобігає виникненню виразки, ніж лансопразол. Для того, аби на повну скористатися його корисними властивостями, рекомендовано приготувати чай (2-3 шматочки імбирю на дві склянки гарячої води). Дайте чаю закипіти та пийте за 20 хвилин до кожного прийому їжі. 

Бетаїн

Добавки гідрохлориду бетаїну – це ще один хороший варіант для боротьби з цією проблемою. Їх можна купити без рецепту в аптеках. Спочатку для боротьби із відчуттям печіння потрібно приймати рекомендовану дозу, потім обмежте вживання однією капсулою. При регулярному вживанні бетаїн покращить травлення вашого організму, а також допоможе у боротьбі з бактеріями хелікобактер пілорі.

Вітамін D

Вітамін D відіграє важливу роль у лікуванні будь-якого збудника інфекції. Якщо вам вдасться підвищити свій рівень вітаміну D, ваш організм краще функціонуватиме і вироблятиме щонайменше 200 мікробних пептидів, які допомагають знищити всі види збудників інфекції. Для того, аби в організмі було багато вітаміну D, можна засмагати на сонці або навіть сходити в солярій. Також можна купити добавки з вітаміном D, втім пам’ятайте, що при цьому потрібно збільшити і споживання вітаміну K2.

 

Дізнатись більше: Основні причини регулярно вживати вітамін D

Глутамін

Згідно з опублікованими в 2009 дослідженнями, шкода організму, яку завдяє хелікобактер пілорі може бути пов’язана з амінокистолою глутаміну. Ця амінокислота міститься у  яловичині, курятині, рибі, яйцях, продуктах з вмістом лактози та деяких овочах і фруктах. Також її можна вживати в добавках.

Інші поради:

  • Для того, аби перемогти кислотний рефлюкс, важливо відновити баланс та нормальне функціонування травної системи. Також важливо їсти багато овочів та іншої корисної їжі, бажано органічної.
  • Регулярно споживайте ферментовані харчові продукти, так у ваш організм надходитимуть корисні бактерії. Це допоможе збалансувати роботу травної системи, яка природнім чином бореться з бактеріями хелікобектер пілорі.
  • Бабак О. Я. (2003). Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування. Сучасна гастроентерологія.
  • Буеверов А. О., Лапіна Т. Л. (2006). Дуоденогастрального рефлюксів як причина рефлюкс-езофагіту. Фарматека.