7 ознак зради, про які варто знати

Вірте чи ні, але є ціла низка основних ознак зради, за якими легко можна розпізнати невірного партнера.
7 ознак зради, про які варто знати

Останнє оновлення: 29 грудня, 2018

Бувають різні ознаки зради, які допоможуть вивести другу половинку на чисту воду. З тієї миті, коли ви перестаєте повністю довіряти партнеру, залишається тільки визначити, що саме накоїла ваша кохана людина.

Для когось зрада – це лише фізичний контакт, тоді як для інших навіть флірт, розмова та відверті натяки партнера на секс з іншою людиною вже є зрадою.

Коли ми чуємо слово “зрада”, на думку одразу спадає класичний образ пари, у якій хтось обманює свою другу половину, час від часу займаючись сексом з іншою людиною.

Проте необхідно пам’ятати, що є чимало інших способів зрадити партнера.

Вірність – це взаємна згода двох людей, яка передбачає сексуальні стосунки винятково між ними двома. Вірність базується на повазі, близькості, особистісному та емоційному схваленні, відданості, увазі та турботі.

Саме ці окремі складові роблять стосунки міцними та довготривалими. Коли один з цих компонентів стосунків зникає, партнери втрачають довіру одне до одного.

Не варто забувати, що зраджувати можуть не тільки чоловіки, але й жінки. Та не завжди зрада – це лише сексуальний контакт з іншою людиною за спиною у партнера. Є один дуже важливий аспект, без якого неможливо мати міцні стосунки – довіра.

Основні ознаки зради, за якими ви зможете розпізнати невірного партнера

1. Емоційна зрада

ознаки емоційної зради

Ми розпочнемо з найбільш поширеного і водночас найбільш драматичного виду зради.

Звісно, кожній людині дуже боляче знати, що її партнер має стосунки з кимось іншим. Дуже часто фізичний контакт на стороні призводить до розпаду стосунків. Проте часто фізична зрада болить значно менше, ніж емоційна, адже дуже важко змиритися з тим, що наша кохана людина має сильніший емоційний зв’язок з кимось іншим.

При емоційній зраді фізичного контакту між людьми немає, проте зв’язок між ними будується на довірі, близькості та відвертості. Саме тому такі стосунки прирівнюють до зради, і дуже часто зраджена людина страждає навіть сильніше, ніж при фізичній невірності партнера.

2. Стосунки за допомогою цифрових технологій (зрада у мережі)

Безсумнівно, у нинішньому суспільстві зрада через спілкування онлайн є досить поширеним явищем. Віртуальні стосунки, тобто спілкування у соцмережах та за допомогою спеціальних мобільних додатків, – це цілий окремий світ, у якому людина може мати стосунки з одним або кількома іншими людьми.

У цьому випадку фізична, тобто сексуальна близькість не є обов’язковим аспектом стосунків. Проте навіть прості факти флірту та обміну фотографіями, а також розмови та натяки на інтим – це вже перші ознаки зради.

3. Ви підозрюєте, що партнер щось від вас приховує та веде подвійне життя

ознаки зради - скритність та нещирість

Чи можна вважати нещирість партнера зрадою? Звісно!

Ми вже розповідали на початку цієї статті про те, що втрата довіри між партнерами – це вже перший крок до зради. 

Якщо партнер звик обманювати, недоговорювати (приховувати певні факти) та не відкриватися повністю, можете бути певні – перед вам типовий зрадник.

4. Відсутність партнера у вашому житті

Партнера можна вважати “відсутнім” у нашому житті, якщо його немає поруч, коли ми сильно потребуємо підтримки, і якщо він присвячує увесь свій вільний час та увагу тим сферам життя, які перебувають за межами стосунків.

Наприклад, уявіть людину-трудоголіка, яка практично увесь свій час проводить на роботі. Цій людині подобається багато працювати через те, що її високий соціальний статус та хороше фінансове становище приносять їй величезне задоволення. Звісно, така людина ставить власну кар’єру значно вище за потреби та інтереси своєї другої половинки.

Немає нічого поганого у тому, щоб любити справу, якою займаєшся. Втім, чи потрібен вам такий партнер, якщо на цю людину не можна покластися, якщо її постійно немає поруч, коли ви потребуєте підтримки, якщо вона не бере участі у вирішенні побутових проблем та не знаходить часу на роботу над стосунками? Малоймовірно.

5. Підтримання стосунків через звичку – це також зрада

стосунки за звичкою - зрада

У цьому випадку один з партнерів більше не відчуває любові до своєї другої половини. Стосунки продовжуються винятково за інерцією через страх перед самотністю або ж через нерішучість партнера зробити перший крок та відверто розповісти про бажання розірвати стосунки.

Якщо ви також опинилися у схожій ситуації, не мучте ані себе, ані свого партнера, адже життя у брехні – це неймовірно сильне емоційне навантаження та стрес для обох учасників стосунків.

6. Зрада через зневажання партнера

Чимало людей полюбляють критикувати або принижувати свого партнера перед іншими.

Байдуже, де саме відбувається така відверта демонстрація зневаги. Це може бути дружнє спілкування за чашкою кави або розмова з колегами в офісі. У будь-якому разі скаржитися та обмовляти свого партнера перед іншими неправильно. Запам’ятайте, що приниження другої половинки в очах інших людей – це абсолютно нераціональний, неприйнятний та недопустимий вчинок.

Якщо ви кохаєте людину, то неодмінно повинні її поважати. Якщо ви маєте сильні почуття до людини, то маєте цінувати ваші стосунки і захищати інтереси свого партнера навіть коли його немає поруч. Якщо ж ви порушуєте ці правила та всіляко обмовляєте партнера – це вже типові ознаки зради.

7. Зрада через сексуальний контакт

сексуальний вид зради

Ну ось ми й дісталися до найпоширенішого виду зради. Саме фізична зрада часто руйнує стосунки, призводить до сильного емоційного стресу та викликає у зрадженої людини потребу поділитися своїми відчуттями із психотерапевтом та взяти тайм-аут для того, щоб проаналізувати свій внутрішній стан та приглушити біль.

Перебуваючи у стосунках, ми всі підсвідомо боїмося, що партнер знайде собі кохання на стороні та буде нам зраджувати.

На жаль, у більшості випадків фізична зрада є спланованим та свідомим рішенням партнера. Звісно, трапляються ситуації, коли один з партнерів зраджує спонтанно. Здавалося б, нічого не віщувало біди, а сексуальний контакт з іншою людиною однаково відбувся. Втім, не варто забувати, що у будь-якому випадку людина, яка зраджує, прекрасно усвідомлює серйозність своїх дій і розуміє, що цієї миті зраджує свого партнера.

Прийняти рішення стосовно того, залишатися вірним своїй другій половині чи ні, можете тільки ви самі. Ніхто не має право розпоряджатися вашим життям. Однак завжди дійте розумно та пам’ятайте про можливі наслідки. Сподіваємося, основні ознаки зради, про які ми розповіли у цій статті, допоможуть вам краще пізнати свого партнера та вивести зрадника на чисту воду.  • Vanegas Osorio, J. H. (2011). La dinámica vincular celos-infidelidad. Pensamiento Psicológico.

  • Jomairy González Galarza, A. M.-T. y D. M. O. (2009). Factores Psicologicos de la InfidelidadFactores psicológicos asociados a la infidelidad sexual y/o emocional y su relación a la búsqueda de sensaciones en parejas puertorriqueñas. Revista Puertorriqueña de Psicología.

  • Espinoza, A. V., Correa, F. E., & García, L. F. (2014). Percepción social de la infidelidad y estilos de amor en la pareja. Enseñanza e Investigación En Psicología.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.