Бурчання в животі: про що ви не знали

Якщо ваш шлунок видає незручні шуми це, ймовірно, зумовлено тим, що ви погано пережували їжу. Гази, викликані наполовину прожованою їжею, можуть бути усунені натуральним чаєм.
Бурчання в животі: про що ви не знали

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Бурчання в животі може приховувати не лише відчуття голоду. Ви можете подумати, що у такий спосіб ваш організм підказує вам щось з’їсти, але повідомлення може бути чимось більшим, ніж просто підказкою про необхідність тамування голоду.

Ваша травна система

Важливо усвідомлювати взаємозв’язок між шлунком і травною системою, щоб краще зрозуміти, чому ваш живіт бурчить.

Травна система по суті є довгою трубкою, яка починається з рота і закінчується анальним отвором. Це – досить проста система, але вона може бути ускладнена різними факторами, які стосуються різних органів у вашому тілі.

Їжа просувається через травну систему за допомогою м’язових скорочень (відомих як перистальтика), які перетравлюють їжу і пересувають її по організму. Ці скорочення також допомагають об’єднати рідини і тверді частки з шлунковими кислотами.

шлінок та бурчання в животі

Більшість шумів лунають зі шлунку, коли травна система змішує вміст шлунку з рідинами. Повітря, що виробляється травною системою, стикається зі скороченнями кишечника, що й спричиняє характерний звук. Ці звуки можуть з’явитися в будь-який час, навіть якщо ви не голодні. Різниця в тому, що, коли ваш шлунок повний, ці звуки менш гучні.

Якщо ваш шлунок порожній, то чому тоді травна система скорочується? Близько двох годин, перш ніж ваш шлунок стає абсолютно порожнім, він починає виробляти певні гормони, які стимулюють нервову систему і відправляють повідомлення в мозок, які говорять “треба поїсти”.

Мозок реагує на ці сигнали, запускаючи перистальтику. Ці скорочення завершують спорожнення шлунку і можуть навіть спровокувати інші ознаки голоду, тож у вас з’являється бажання поїсти знову.

Що викликає надмірне бурчання в животі?

Все, що ми обговорювали вище, насправді є досить нормальною діяльністю. Коли ваш шлунок бурчить занадто сильно, це може вплинути не тільки на ваше здоров’я, але й на травний процес. Це часто трапляється без причини. Причина такого надмірного шуму може бути пов’язана не лише з голодом.

Строгі дієти

Якщо ви їсте менше, ніж звикли споживати протягом дня або ночі, ви можете збити травну систему з пантелику. Строгі дієти часто можуть складатися з продуктів, які містять певні поживні речовини або велику кількість калорій і створюють надмірні шуми в шлунку, тому що їжа перетравлюється швидше, сигналізуючи організму про голод.

Споживання газованих напоїв

Суміш газів і повітря всередині вашого шлунку також може викликати ці звуки. Якщо ви п’єте газовані напої, ви збільшуєте кількість бульбашок у травній системі, які можуть розриватися і спричиняти шлункові звуки.

Коли ваше тіло не може усунути це зайве повітря природним шляхом, цей процес відбувається всередині травної системи. Занадто швидке споживання їжі або ковтання повітря разом з їжею також призводить до цього симптому.

газовані напої та бурчання в животі

Харчова непереносимість

Лактоза, наявна в молоці, йогуртах, кремах і сирі, найчастіше викликає харчову непереносимість. Коли цей компонент залишається в шлунку занадто довго, присутні в ньому бактерії можуть виробляти додатковий газ і бульбашки у травній системі. Вам обов’язково слід перейти на будь-яку їжу, яка не викликає харчову непереносимість.

Виразки

Виразки в травній системі також можуть бути причиною, різниця лише в часі та кількості повітря, присутнього в травній системі. Це захворювання супроводжується болем і дискомфортом, що не має нічого спільного з голодом. Ви повинні налаштувати свій раціон, щоб вирішити цю проблему.

Симптоми синдрому роздратованого кишечника

Симптоми цього захворювання схожі з симптомами виразок, тому що, окрім бурчання в животі, виникає сильний біль після вживання певних продуктів.

кишечник та бурчання в животі

Як контролювати бурчання в животі?

Коли дискомфорт не пов’язаний напряму зі станом здоров’я, ви можете дещо зробити, щоб допомогти його контролювати або усунути бурчання в животі повністю. Зокрема:

  • Ретельно пережовуйте їжу. Коли ваш організм поєднує тверді та рідкі речовини в шлунку, газів буде менше.
  • Випийте чашку чаю після їжі, це може вирішити питання легкості у шлунку.
  • Не вдихайте занадто глибоко під час їжі, щоб зменшити кількість повітря, яке ви ковтаєте.
  • Їжте менше. Перекуси простіше засвоюються і не дають шлунку можливості відправляти сигнали голоду в мозок.
як контролювати бурчання в животіЦей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.