Чому не варто думати про події, які ще не відбулися?

На жаль, дуже багато людей мають звичку думати про події, які ще не трапилися, і невідомо, чи відбудуться взагалі. Утім, цю проблему можна перебороти дуже легко та просто за допомогою кількох простих рекомендацій.
Чому не варто думати про події, які ще не відбулися?

Останнє оновлення: 11 травня, 2019

Чи знаєте ви, що таке “нав’язливі думки”? Цей термін використовують на позначення думок про ті події, які викликають у вас сильне хвилювання, нервозність та стрес, навіть у тому випадку, коли ви невпевнені, що подібні життєві труднощі справді на вас чекають у майбутньому.

Насправді постійне хвилювання про майбутнє не може закінчитися добре. Навпаки, нав’язливі думки призводять до появи уявних проблем, навіть якщо глибоко в душі ви усвідомлюєте, що ці події справді можуть не відбутися в реальному житті.

Дуже багато людей страждають через постійні нав’язливі думки, тим самим ставлячи власне здоров’я під загрозу. Саме тому в цій статті ми детальніше розповімо, чому не варто думати про події, які досі не відбулися.

Розгляньмо детальніше, як саме цей неприємний процес відбувається на практиці.

Кармен не могла припинити думати про події та проблеми, які ще не відбулися

жінки не можуть припинити думати про проблеми

Кармен була 25-річною жінкою, яка просто не могла не думати про події та проблеми, які навіть не відбулися досі в її житті. Незалежно від того, що відбувалося довкола неї насправді, жінка завжди подумки прокручувала подумки неприємні здогадки та хвилювалася через події ще задовго до того, як в її житті справді відбувалися негаразди.

Для прикладу, минулого тижня Кармен відправила повідомлення одній зі своїх подруг. Товаришка прочитала повідомлення, проте не відповіла на нього. Тієї ж миті в голові Кармен почали роїтися неприємні думки.

“Можливо, вона на мене сердиться. Невже я її образила своїми словами? А може, з нею щось трапилося?”.

Насправді Кармен забігла далеко вперед, адже нічого поганого ще не трапилося. Ба більше, вона робила хибні припущення, які насправді не мали нічого спільного з реальністю та могли негативно вплинути на її стосунки з подругою.

Замість логічних думок (для прикладу, про те, що її подруга просто зайнята та не має часу на відповідь), Кармен почала припускати найгірший можливий розвиток подій. Ба більше, Кармен не припиняла прокручувати тривожні думки в голові, з кожною хвилиною турбуючись ще більше.

Саме цей процес і називають “нав’язливими думками”.

Чи знайдеться людина, яка ніколи не страждала від нав’язливих думок?

Як позбутися нав’язливих думок?

позбутися нав'язливих думок

Якщо вам, подібно до Кармен, важко припинити думати про події, які ще навіть не відбулися, дуже важливо взяти на озброєння кілька корисних звичок. За допомогою цих дієвих практик ви зможете позбутися нав’язливих думок та хвилювань.

Розгляньмо детальніше ці корисні звички:

1. Не сприймайте все довкола з негативом. Чому ми завжди припускаємо найгірший можливий розвиток подій? Спробуйте замінити негативні думки на позитивне мислення. Погодьтеся, що дуже часто наші найстрашніші переживання та страхи виявляються безпідставними.

2. Займіться підвищенням самооцінки. Дуже багато людей мають звичку думати про події, які ще не відбулися, через те, що у них сильно занижена самооцінка. Іншого виходу, окрім поступового підвищення самооцінки, в подібних ситуаціях немає. Можливо, ви страждаєте через страх бути покинутими? Ви боїтеся почути відмову від близької людини? Тоді неодмінно скористайтеся нашими ефективними рекомендаціями для підвищення самооцінки.

3. Завжди краще запитати прямо, аніж робити передчасні висновки. Замість того, щоб дозволяти нав’язливим думкам без упину роїтися у вашій голові, рекомендуємо не гаяти часу та братися до дій. Не варто робити хибні висновки. Якщо вас турбує якась проблема, краще запитайте співрозмовника, чи справді ваші хвилювання мають під собою ґрунт.

Як бачите, краще взагалі не думати про події, які не відбулися в реальному житті.

Утім, необхідно не боятися діяти. У жодному разі не дозволяйте негативним думкам крутитися у вашій голові. Повірте, наслідки постійного страждання через нав’язливі думки та безпідставні переживання можуть бути значно серйознішими, ніж ви думаєте.

Неймовірні переваги відсутності негативних думок

Тепер ви знаєте про шкоду негативних думок та розумієте, чому не варто думати про події, які ще не відбулися. Далі рекомендуємо засвоїти головні переваги, які ви отримаєте, якщо візьмете на озброєння ці корисні рекомендації:

1. Попрощайтеся з надмірною нервозністю! Якщо людина схильна до розвитку нервозності, вона дуже часто страждає через сильний стрес та відчуває сильне погіршення самопочуття у вигаданих власною уявою несприятливих ситуаціях.

2. Займіться покращення стосунків з оточенням. Якщо ви припинете припускати найгірший розвиток подій та боятися можливих негараздів, то і не відчуватимете злості або невпевненості в собі. В результаті цього ваші стосунки зможуть витримати будь-які негаразди.

3. Не забувайте про підвищення самооцінки. Повірте, власники високої самооцінки почуваються більш впевнено в собі, тож ви більше не будете фокусуватися на уявних проблемах та хвилюватися, що близькі люди на вас сердяться щоразу, коли не отримаєте відповіді на свої повідомлення.

Погодьтеся: якщо людина припинить думати про події, які ще не відбулися, вона відчує неймовірне полегшення. Ви будете відчувати внутрішню впевненість та гармонію з собою. До того ж у вашій голові нарешті зупиниться той нестримний вихор неприємних думок, а на зміну йому прийдуть мир, гармонія та гарне самопочуття.

Зверніть увагу: є багато ефективних вправ, зокрема техніка “зупинки думок”. Ця практика неодмінно стане вам у пригоді, якщо вам ніяк не вдається припинити думати про події, які досі не відбулися. Цю вправу дуже часто використовують у своїх практиках психологи.

Якщо ви навчитеся уникати нав’язливих думок, то зможете бути щирими та більш відкритими у спілкуванні з іншими людьми. Таким чином вам завжди вдаватиметься пояснювати оточенню, які думки вас найсильніше турбують цієї миті.

Не забувайте, що тягар із хвилювань та тривог, який ви раніше носили на спині, буде знятий після регулярного застосування цієї ефективної практики. Вже зовсім скоро ви помітите неймовірний позитивний ефект.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.