Чому у мене з'явилися висипання на сідницях?

Якщо ви хочете уникнути появи висипання на сідницях, необхідно завжди піклуватися про дотримання гігієни та використовувати тільки нейтральні косметичні засоби, які не подразнюють уражені тканини тіла.
Чому у мене з'явилися висипання на сідницях?

Останнє оновлення: 22 березня, 2019

Здається, наче вчора ваше обличчя було все всіяне прищами через досягнення статевої зрілості. Правда, ці висипання тоді здавалися справжнім жахіттям?

Не встигли ви зрадіти, що цей етап життя давно позаду, як під час примірки бікіні помічаєте нову проблему: висипання на сідницях.

Необхідно пам’ятати, що навіть якщо ви давно досягли статевої зрілості та позбулися акне, неприємні висипання можуть з’явитися навіть у дорослому віці. До того ж дуже часто прищі та плями з’являються у некомфортних місцях, зокрема на сідницях.

Для того, щоб усунути висипання на сідницях, необхідно для початку з’ясувати причини їхньої появи.

Причини висипання на сідницях

Зверніть увагу, що поява висипань на шкірі – це проблема, яка турбує не тільки у підлітковому віці.

Власне, у дорослому віці виділення з фолікулів можуть спровокувати появу прищів або червоних вугрів у вразливих місцях. Саме до таких ділянок тіла і належать сідниці.

Не забувайте, що найчастіше причиною появи висипання на сідницях є натирання шкіри одягом, надмірне потовиділення та тривале перебування у сидячому положенні.

Утім, не варто завчасно панікувати, адже позбутися цієї дерматологічної проблеми можна за допомогою спеціальних антибіотиків.

Важливість гігієни

дотримання гігієни для профілактики висипань

Більшість прищів та висипань з’являється у тих частинах тіла, які найсильніше пітніють. Дуже часто висипання виникають через забиті пори та постійний контакт шкіри із синтетичними тканинами.

З метою профілактики цієї дерматологічної проблеми ми рекомендуємо використовувати для догляду за шкірою антисептичні засоби. Ними необхідно промивати шкіру кілька разів на день.

Звісно, повністю уникнути потовиділення складно, проте за умови дотримання принципів правильної гігієни можна зменшити неприємні наслідки цієї проблеми.

 • Під час купання у душі рекомендуємо використовувати для миття тіла нежирні антисептичні засоби без вираженого запаху. Вони допоможуть очистити шкіру та запобігти появі висипання на сідницях.

Правильний вибір білизни

Для профілактики дерматологічних проблем необхідно носити зручну білизну з натуральних матеріалів. До того ж елегантна білизна допоможе вам почуватися більш впевнено у собі.

Дуже важливо навчитися правильно обирати білизну, адже вироби із синтетичних тканин краще взагалі не носити. Якщо ви хочете уникнути появи висипання на шкірі, рекомендуємо обирати спідню білизну з натуральних тканин, а не зі штучних матеріалів.

 • Спідня білизна потрібна не тільки для того, щоб прикривати інтимні місця та вигідно підкреслювати свої принади, але й для забезпечення взаємодії шкіри з різними бактеріями та виділеннями.
 • Якщо ви будете носити зручну білизну з натуральних матеріалів, то зможете знизити ризик появи висипання на сідницях. Неодмінно візьміть цю пораду на озброєння, коли будете купувати спідню білизну наступного разу.

Попри виконання всіх рекомендацій, ви однаково потерпаєте через висипання на сідницях. Що робити далі?

профілактика висипань на шкірі

Щойно на шкірі з’явилися висипання, найперше, що потрібно зробити – це уникнути спокуси їх видавити.

Виділення, які утворюються при запаленні фолікулів, будуть взаємодіяти з бактеріями, які живуть та розмножуються на сідницях. Їхній контакт може тільки ускладнити ситуацію, тому не варто видавлювати будь-які висипання та прищі.

 • Завжди піклуйтеся про чистоту уражених частин тіла. Для цього необов’язково завжди використовувати мило.
 • Ми радимо використовувати антисептичні засоби у формі крему або аерозолю. Вони допоможуть вам зменшити ознаки інфекційного процесу та запалення, а також прискорити процес загоєння прищів.

Неодмінно запам’ятайте ці прості правила догляду за шкірою, якщо ви хочете якомога швидше усунути дерматологічні проблеми.

Чому висипання з’являються саме на сідницях?

Як у чоловіків, так і у жінок висипання на сідницях можуть з’явитися з таких причин:

 • Не до кінця вилікуваний або запущений дерматит
 • Надмірне потовиділення у цій частині тіла
 • Надто тісна спідня білизна сумнівної якості
 • Недотримання особистої гігієни
 • Гоління бритвою, яка перебуває у поганому стані
 • Проблеми зі здоров’ям, пов’язані зі станом крові.

Лікування висипання на сідницях

лікування висипання на сідницях

Насправді процес лікування висипання на сідницях є подібним до методів лікування акне.

Терапія полягає у лікуванні запаленого фолікула за допомогою антибіотиків. Необхідно також регулярно дезінфікувати уражені ділянки тіла, допоки симптоми запалення не зникнуть повністю.

За жодних обставин не можна давити прищі, сподіваючись, що вони не з’являться на тому ж місці знову. Якщо ви це зробите, то тільки поширите гній по всій поверхні та погіршите ситуацію.

Наберіться терпіння та піклуйтеся про підтримання належної гігієни, регулярно очищуючи шкіру. Зачекайте, доки медикаменти подіють.

Висипання на сідницях – це не лише естетична, але й серйозна дерматологічна проблема

Не забувайте, що акне та інші висипання на шкірі виникають у результаті цілої низки різноманітних факторів. Саме тому естетичний бік цієї проблеми має бути на першому місці, спочатку потрібно потурбуватися про здоров’я.

Подумайте над тим, які саме фактори могли призвести до появи висипання на сідницях. Після цього розпочніть процес лікування, намагайтеся уникати стресових ситуацій та відмовтеся від використання косметичних засобів, які можуть викликати подразнення та сповільнити процес загоєння.

Звісно, висипання на шкірі є дуже неприємним явищем, проте ми впевнені, що за умови застосування згаданих вище рекомендацій вам вдасться швидко позбутися цієї проблеми.

Це може вас зацікавити ...
Червоні цятки на шкірі: чи варто хвилюватись?
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Червоні цятки на шкірі: чи варто хвилюватись?

Червоні цятки на шкірі також відомі як рубінові родимки, що часто випадково з'являються і зникають. Стаття ознайомить із основними фактами, які вар... • Denk L. Folliculitis. Pediatric Clinical Advisor. 2007;:208-209.
 • Hay R, Bendeck SE, Chen S, et al. Skin Diseases. In: Jamison DT, Breman JG, Measham AR, et al., editors. Disease Control Priorities in Developing Countries. 2nd edition. Washington (DC): The International Bank for Reconstruction and Development / The World Bank; 2006. Chapter 37. 
 • Otberg N, Kang H, Alzolibani A, Shapiro J. Folliculitis decalvans. Dermatologic Therapy. 2008;21(4):238-244.
 • Scott D. Skin Diseases. Rebhun’s Diseases of Dairy Cattle. 2018; 357-388.
 • Ureta C, Cordero A, Figueroa E, Tircio D. Enfermedades dermatológicas, diagnóstico diferencial causas y tratamiento. Dominio de las Ciencias. 2021; 7(6): 1276-1294.
 • De Lucas Laguna R. No todo es dermatitis atópica. Revista Pediatría de Atención Primaria. 2009; 11(15): 15-30.