Чому ви відчуваєте поколювання в руках і ногах?

Коли "німіють" руки, зап'ястя, ноги або стопи, важко збагнути, що слід робити, щоб знову відновити їхню чутливість і змусити нормально функціонувати.
Чому ви відчуваєте поколювання в руках і ногах?

Останнє оновлення: 07 січня, 2019

Немає сумнівів у тому, що відчуття поколювання є неприємними. Дізнайтеся, чому ви відчуваєте поколювання в руках і ногах в сьогоднішній статті!

Оніміння й поколювання: що це? Чим це викликано?

І поколювання, й оніміння – це незвичайні відчуття, які можуть з’явитися в будь-якій частині тіла. Але найчастіше вони бувають у руках, ногах, зап’ястях, пальцях і стопах. Ось деякі з найбільш поширених причин втрати чутливості в кінцівках:

 • Перебування в одному положенні протягом тривалого часу: стоячи або сидячи (наприклад, під час подорожі або за столом на роботі);
 • Травмування нерва: якщо ви травмували нерв шиї, у вас з’являться ці відчуття у руках й зап’ястях; якщо це відбулося в нижній частині спини, це вплине на чутливість у ногах і ступнях.
поколювання в руках та ногах
 • Тиск на спинний мозок або периферичні нерви
 • Герпес зостер (або оперізуючий лишай)
 • Недостатність кровообігу, викликана запаленням кровоносних судин, атеросклерозом або згустком крові
 • Порушення балансу калію, кальцію або натрію
 • Недостатність вітаміну В12
 • Вживання деяких ліків
 • Пошкодження нервової системи через надмірне вживання алкоголю, тютюнових виробів або через вплив свинцю
 • Променева терапія
 • Укуси комах, кліщів і твари
 • Алергія на молюски
 • Кистьовий тунельний синдром (в зап’ясті)
 • Діабет
 • Гіпотиреоз
 • Інсульт або інша ішемічна атака

Домашні засоби й рекомендації, щоб полегшити поколювання в ногах і руках

Вода є одним із найкращих природних способів, щоб “розбудити” ноги й руки, коли вони німіють. Опуст іть уражену область в миску з холодною водою й тримайте протягом приблизно 10 хвилин або до тих пір, поки не мине поколювання . Дехто намагається силоміць заставити себе ворушити пальцями рук і ніг або будь-якою іншою частиною тіла, у якій відчувається оніміння. Ось деякі інші варіанти:

Ходьба

Трохи пройдіться по кімнаті, коли починаєте відчувати, що з’являється поколювання. Можливо, вам доведеться постояти декілька хвилин, якщо ви відчуваєте спазми в одній із ніг, але рухатися – це досить ефективний спосіб, щоб повернути до нормального стану ваші кінцівки, особливо, якщо ви сиділи протягом тривалого часу.

поколювання в ногах

Постійте навшпиньках

Це ще один спосіб лікування оніміння ніг. Встаньте навшпиньки, немов танцюрист, а потім опустіть п’яти на підлогу. Повторіть це 10 разів, щоб стимулювати кровообіг у нижніх кінцівках. Якщо ваші ноги й ступні часто німіють, роб іть цю вправу щовечора, перш ніж лягти в ліжко для того, щоб уникнути оніміння під час сну.

Їжте більше продуктів, багатих на залізо

Дефіцит заліза може бути причиною поколювання в руках і ногах. Додавання сочевиці й буряка до свого раціону може допомогти знизити частоту виникнення подібного стану. Варто також їсти більше яєць, молока, горіхів, гороху, бобів і зелених листових овочів, таких як шпинат і мангольд.

Зробіть компрес із використанням гострого перцю

Це може допомогти полегшити вашу ситуацію. Потрібно взяти десять штук червоного перцю чилі. Приготуйте перець на сильному вогні, потім вичавіть через тканину. Застосуйте цей компрес на уражену ділянку. Тепло від перцю зменшить біль і дискомфорт. Якщо ви страждаєте від цієї проблеми часто, можна зробити мазь, щоб зігрітися в будь-який момент.

Уникайте певних продуктів харчування і напоїв

Вживання кави або алкоголю під час і після обіду не рекомендовано. Так само не варто споживати важку їжу у вечірній час.

Ведіть здоровий спосіб життя

Киньте палити, займайтеся такими видами спорту, як плавання, практикуйте релаксаційні вправи, наприклад йог у, щоб зменшити напругу, не проводьте багато часу в одній позі стоячи або сидячи і носіть вільний одяг для забезпечення кращого кровообігу.

правильне харчування

Масаж і зміна пози

Коли ви починаєте відчувати, що з’являється поколювання, доцільно енергійно помасажувати або потерти цю ділянку. Можна робити це щовечора, якщо відчуваєте, що кінцівка починає німіти. Інш а хороша такти ка поведінки – це часто міняти позу .

Якщо ви сидите, то вставайте; якщо лежите – сідайте, якщо стоїте – сідайте … і так далі. Якщо ви помітили, що руки й ноги німіють під час сну, це може бути через те, що ви залишаєтеся в одному положенні тривалий часу без руху. Спробуйте використовувати подушки, щоб припідняти вражені частини тіла.

Носіть відповідне взуття

Потрібно завжди вибирати шкарпетки з бавовни або вовни, щоб вони поглинали вологу й запобігали виникненню поколювання. Змінюйте шкарпетки три рази в день (кожні 8 годин). Взуття повинно бути зручним і зробленим зі шкіри або тканини.

Переконайтеся, що воно ма є зручні підбори або використову йте устіл ки для кращої підтримки ноги. Намагайтеся не носити високі підбори або взуття, яке робить вашу ходу нестійкою – переконайтеся, що воно має надійну підошву.

Робіть вправи біля стіни або з м’ячем

Повернувшись додому з роботи, особливо якщо ви відчуваєте поколювання або оніміння ніг, зніміть взуття й шкарпетки й станьте спиною до стіни. Натискайте пальцями й долонями на стіну і злегка згинайте коліна. Перебуваючи на роботі в офісі, візьміть гумовий м’яч в долоню і натискайте так сильно, як тільки можете. Є також аксесуари, які призначені саме для таких вправ. Ви можете зробити таку саму вправу для ніг і ступнів, натискаючи на гумовий м’яч підошвами ніг униз.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.