Чотири причини, чому дітям не варто пізно лягати спати

Переконайтеся, що ваші діти достатньо сплять, адже це дійсно важливо для їхнього загального розвитку. Хороший сон настільки ж важливий, як і хороше харчування. Дітям не варто пізно лягати спати.

Останнє оновлення: 11 лютого, 2019

Хороший сон не менш важливий, ніж харчування для загального розвитку дітей. Хоча це може здаватися очевидним, багато людей не замислюються над тим, чому дітям не варто пізно лягати спати.

Наш сучасний спосіб життя сильно впливає на те, що люди все менше й менше сплять через те, що батьки настільки зайняті роботою, діти мають так багато шкільних завдань, і люди не зводять очей зі своїх електронних пристроїв.

Найбільш тривожним є те, що багато хто не знає про наслідки пізніх посиденьок. Хоче це здається нешкідливим, насправді це має негативні наслідки, які можуть тривати все життя.

Чому пізно лягати спати так погано? Що ви можете зробити, щоб це змінити?

Прочитайте цю статтю: Як навчити дитину спати вночі без зайвих зусиль

Враховуючи те, що багато батьків не приділяють цій проблемі великої уваги, ми вирішили поділитися основними ризиками та порадами, які допоможуть вам змінити дитячі звички.

Чому важливо, щоб ваша дитина добре спала?

Перш ніж вдаватися до подробиць про наслідки, важливо пам’ятати, чому діти мають спати правильно. Хоча деякі малюки відмовляються рано лягати спати, ця звичка важливіша, ніж здається.

Хороший нічний відпочинок – це один із найкращих способів підвищення енергії. Сон заряджає “батарею” мозку, щоб ви могли мати оптимальні розумові здібності наступного дня. Тому дитячий розум буде уважним та спокійним після сну.

З іншого боку, сон також впливає на фізичні здібності. Коли ви відпочиваєте, м’язи знімають напругу дня і готові вирішувати нові завдання. Безумовно, це важливо для школи та спортивних змагань.

Дивіться також: 7 звичок, щоб побороти безсоння і покращити сон

Що означає “здоровий сон”

Здоровий сон передбачає не тільки ранні підйоми, але й також такі характеристики:

  • достатня кількість сну (не менше ніж 10 годин на добу)
  • безперервний сон
  • денний відпочинок
  • графік сну, синхронний з добовими ритмами дитини (внутрішні біологічні годинники)

Якщо будь-який з вищезгаданих аспектів відсутній, це може викликати симптоми позбавлення сну. Хороша новина полягає в тому, що є кілька звичок, які можуть допомогти виправити ситуацію.

Чому дітям не варто пізно лягати спати

Одне з найважчих завдань для батьків – це змусити своїх дітей рано лягати спати. З багатьма чинниками, які відволікають, діти просто не хочуть лягати спати.

Але якщо не вирішити цю проблему, це може зашкодити розвитку та зростанню дитини. Як не дивно, поганий нічний сон може бути причиною багатьох майбутніх проблем.

1. Це ускладнює концентрацію

Погіршення якості сну має негативний вплив на психічне здоров’я дитини. Нестача сну робить дитину менш уважною і нездатною сконцентруватися на своїй діяльності.

Поганий нічний сон є найпоширенішою причиною дефіциту уваги в класі. Крім того, це може зробити дитину менш активною та лінивою.

2. Це викликає сонливість

Це може стати причиною того, що діти будуть сонливими вдень. Через нестачу сну (менш ніж 10 або 12 годин, залежно від віку) дитина почуватиметься втомленою і сонною цілий день.

3. Це викликає втому

Сонливість йде рука об руку з втомою. На це страждають не тільки дорослі люди. Діти також можуть страждати від слабкості та втоми як наслідок поганого сну.

Вони також можуть потрапляти в стан “гіпержвавості”, що може спричинити більшість проблем сну. Це тому, що цей стан збільшує секрецію таких гормонів, як адреналін, який тримає мозок активним.

4. Це підвищує ризик ожиріння

Погані моделі сну можуть збільшити ризик ожиріння у дітей, за даними наукового дослідження, яке підсумувало інформацію 29 досліджень, проведених у 16 ​​країнах.

Це дослідження стверджує, що пізній час або перерваний сон може бути чинником ризику ожиріння.

Як поліпшити звички дітей

Батьки повинні розуміти, що діти не просто переростають проблеми зі сном, а потребують їхньої допомоги, щоб їх вирішити. Для цього потрібно розпочати моніторинг моделей сну і пам’ятати, що вони повинні лягати спати з 7:30 до 8:30 вечора.

Вся сім’я має брати участь у цьому процесі. Дитині легше зрозуміти, що вона не повинна пізно лягати спати, коли вона бачить, що батьки, брати та сестри також йдуть спати.

Крім того, щоб забезпечити безперебійний сон, діти повинні спати в приміщеннях, де немає об’єктів, які відволікають, таких як телевізори, комп’ютери або планшети.

Це може вас зацікавити ...
Mejor con SaludLeerlo en Mejor con Salud
Ефективні вправи для розвитку мовлення у дітей

Ми рекомендуємо ефективні вправи для розвитку мовлення, завдяки яким ви зможете покращити комунікативні навички своєї дитини.