Чи можна їсти йогурт при діареї?

Йогурт містить пробіотики, вітаміни та мінерали. Хоча це молочний продукт, можна спробувати йогурт при діареї. Читайте далі, щоб з’ясувати чому!
Чи можна їсти йогурт при діареї?

Останнє оновлення: 12 грудня, 2020

Багато людей, особливо тих, хто має часті проблеми з травленням, цікавляться, чи можна їсти йогурт при діареї. Діарея, як правило, є ознакою зміни мікробіоти кишківника. Водночас вона може бути пов’язано зі стресом або певною інфекцією.

У будь-якому випадку раціон відіграє важливу роль у розв’язанні цієї проблеми. Це навіть запобігає іншим ускладненням, хоча іноді її потрібно доповнювати ліками.

Щодо споживання йогурту, кілька фактів свідчать про те, що це корисна їжа, якщо він не містить доданого цукру. Чесно кажучи, йогурт – це поживна і пробіотична їжа, яка сприяє балансу бактерій у шлунково-кишковому тракті. Що ще варто про це знати? Читайте далі!

Йогурт є джерелом пробіотиків

Однією з основних характеристик йогурту є те, що він містить важливі бактерії (зокрема Lactobacillus). Ці мікроорганізми здатні оселитися в травному тракті, що сприяє зменшенню ризику розвитку метаболічних захворювань.

Згідно з дослідженнями, опублікованими в журналі «Nutrients», регулярне споживання пробіотичних бактерій сприяє зменшенню захворюваності на діабет 2 типу, а також деяких видів серцево-судинних захворювань.

Є кілька доступних методів забезпечення постійного надходження бактерій, корисних для кишківника. Перший – це пробіотичні добавки. У цих випадках найкраще вибрати одноштаммовий продукт з великим вмістом бактерій, який може гарантувати, що вони потрапляють до ділянок кишківника, де вони повинні оселитися.

Ці мікроорганізми також можна вводити в травну систему шляхом регулярного вживання ферментованих продуктів, таких як йогурт та кефір.

чому корисний йогурт при діареї

Йогурт при діареї

Як вже зазначалося, діарея – це шлунково-кишковий розлад, який може мати кілька причин. Більшість з них пов’язана з порушенням балансу мікрофлори кишківника. Тому забезпечення регулярного надходження корисних бактерій може допомогти змінити цей процес.

Окрім того, дослідження, проведене серед дітей, показало, що споживання пробіотиків здатне запобігати діареї, спричиненій прийомом антибіотиків. У цьому дослідженні використовували добавки для отримання зазначених результатів. Однак також можна регулярно пити йогурт, щоб запобігти появі кишкових патологій.

Загалом, лікарі досить часто рекомендують йогурт пацієнтам, які проходять лікування антибіотиками. Ця порада має чітку мету: підвищити захист мікробіоти від шкоди, яку можуть завдати ліки. Якщо проти неї немає ніякого захисту, може зрости ризик процесів, пов’язаних з дисбіозом та появою шлунково-кишкових розладів.

Йогурт зменшує діарею, пов’язану зі стресом

Вірте чи ні, стрес здатний викликати появу діареї або інших кишкових розладів. Стаття, опублікована в журналі «The Chinese Medical Journal», пояснює, наскільки тісний зв’язок між центральною нервовою системою та шлунково-кишковим трактом.

Отже, зміна будь-якої з двох систем може безпосередньо вплинути на іншу. Таким чином, будь-який стрес чи емоційні порушення здатні значно підвищити ризик діареї.

Ба більше, щоб зменшити прояви емоційних розладів, рекомендують подбати про флору кишківника та поліпшити спосіб життя. Споживання збагаченого пробіотиками йогурту також може захистити від перепадів настрою.

Підійде також кефір або пробіотичні добавки. Однак між ними є велика різниця: смак. Не багатьом подобається кефір через його текстуру та кислий смак, тоді як йогурт зазвичай досить солодкий.

Звичайно, важливо поглянути на етикетки та вибрати продукт, який не містить цукру у своєму складі. Інакше вам дістанеться неякісний йогурт, який може негативно вплинути на стан вашого метаболізму та рівень глюкози в крові.

користь йогурта при діареї

Можна їсти йогурт при діареї

Споживання йогурту при діареї може покращити симптоми цього процесу та прискорити одужання. Проте ми повинні дещо чітко прояснити. Не потрібно мати діарею, щоб додати його до свого щоденного раціону.

По суті, йогурт рекомендують практично в будь-якому режимі харчування. Причиною цього є те, що він надає пробіотики, корисні жири та білки. Крім того, він забезпечує кальцієм та іншими необхідними мінералами, що покращують самопочуття.

Однак важливо перевірити етикетку товару, щоб визначити, що це високоякісний продукт. Не всі молочні десерти на полицях магазинів підпадають під поняття йогурту. Деякі містять занадто багато цукру і майже не мають жодної поживної цінності.  • Pereg D, Kimhi O, Tirosh A, Orr N, Kayouf R, Lishner M. The effect of fermented yogurt on the prevention of diarrhea in a healthy adult population. Am J Infect Control. 2005;33(2):122-125. doi:10.1016/j.ajic.2004.11.001
  • Yoo JY., Kim SS., Probiotics and prebiotics: present status and future perspectives on metabolic disorders. Nutrients, 2016.
  • Szajwska H., Canani RB., Guarino A., Hojsak I., et al., Probiotics for the prevention of antibiotic-associated diarrhea in children. J Pediatr Gastroenterol Nutr, 2016. 62 (3): 495-506.
  • Marotta A, Sarno E, Del Casale A, et al. Effects of Probiotics on Cognitive Reactivity, Mood, and Sleep Quality. Front Psychiatry. 2019;10:164. Published 2019 Mar 27. doi:10.3389/fpsyt.2019.00164
  • Guarino A, Guandalini S, Lo Vecchio A. Probiotics for Prevention and Treatment of Diarrhea. J Clin Gastroenterol. 2015;49 Suppl 1:S37-S45. doi:10.1097/MCG.0000000000000349
  • Hempel S. Probiotics for diarrhoea. Indian J Med Res. 2014;139(3):339-341.
  • Isolauri E. Probiotics for infectious diarrhoea. Gut. 2003;52(3):436-437. doi:10.1136/gut.52.3.436

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.