Дитяче харчування і розвиток кісток

Для того, щоб розвиток кісток відбувався належним чином у ранньому дитинстві, окрім молочних продуктів, ви повинні забезпечити інші продукти, багаті на кальцій, а також інші поживні речовини, які допоможуть зміцнити кісткову систему дитини.
Дитяче харчування і розвиток кісток

Останнє оновлення: 08 листопада, 2019

Розвиток кісток у дитинстві дуже залежить від їжі. З цієї причини ви повинні планувати їжу, яку ви плануєте додати до раціону. Дитина має рости здоровою і сильною, тож відповідальні дорослі мають розробити та підтримували здоровий і збалансований раціон, багатий на вуглеводи та мінерали.

Скелет людини складається з 270 кісток при народженні, а 206 кісток, окрім зубів, у дорослому віці, оскільки деякі кістки зливаються разом.

У дитинстві і юності кістки ростуть і зміцнюються. Отже, для оптимального розвитку необхідно підтримувати належний раціон з високим вмістом поживних речовин.

Поживні речовини, які сприяють розвитку кісток

Кальцій має важливе значення для правильного розвитку молодих кісток від народження до 18 років, тому дуже важливо зробити цей мінерал частиною раціону вашої дитини. Цей мікроелемент сприяє  формуванню міцних кісток і зубів, а також належній коагуляції крові. Крім того, він підсилює функції нервової системи та активує ферменти, які перетворюють їжу в енергію.

Кількість кальцію, яку дитина має споживати, повинна дорівнювати 2-4 склянкам молока на добу. Проте для менших дітей ця кількість менша, але по мірі росту вона має збільшитися. Однак не треба споживати кальцій виключно через молоко.

Є й інші продукти, багаті на кальцій, які ви повинні додати до раціону дитини. Кількість мінералів, що містяться в них, залежить від їх розміру і складу. Вам не обов’язково потрібно вживати рекомендовану дозу. Поки середня щомісячна кількість кальцію достатня, розвиток кісток дитини буде оптимальним.

У цій статті ми порадимо, як переконатися, що дитина отримує достатню кількість кальцію.

розвиток кісток у дітей

1. Молоко та його похідні

Молоко та його похідні – чудові варіанти для отримання достатньої кількості кальцію в нашому організмі. Крім того, вони містять інші важливі елементи для правильного розвитку молодого скелета. Серед них фосфор і магній.

Дитям на грудному вигодовуванні не потрібно пити інші молочні продукти або їх похідні. Хоча йогурт і кефір забезпечують безліч білків, їх не можна додавати до дитячого раціону, поки дитина не досягне щонайменше 6 місяців. Найприйнятніші для вашої дитини варіанти – натуральні, без добавок або підсолоджувачів.

Прочитайте список інгредієнтів, перш ніж купувати їх, оскільки більшість «йогуртів» і «кефірів» у крамницях є фальшивими. У складі інгредієнтів має бути молоко, а також живі активні культури (або варіації молока і Lactobacillus).

2. Овочі

Деякі овочі, такі як шпинат, є чудовим джерелом кальцію. Це хороший варіант для тих, хто не любить молочні продукти або не переносить лактозу.

Одна миска шпинату містить 25% рекомендованої добової кількості кальцію. Крім того, він також забезпечує клітковиною, залізом і вітаміном А.

Іншим овочем, який сприяє правильному розвитку кісток, є броколі. Її високий вміст кальцію, магнію, фосфору і вітаміну К допомагає у профілактиці захворювань кісток, а тому завдяки їй кістки здорові та сильні. Цей хрестоцвітний овоч також сприяє утворенню колагену і зберігає здоров’я тканин організму.

Усе це особливо важливо для дітей, оскільки вони знаходяться в процесі розвитку.

3. Яйця

яйця для розвитку кісток
Яйця є одними з провідних суперпродуктів, які мають бути частиною раціону вашої дитини.

Яйця важать близько 60 грамів і забезпечують принаймні 6 грамів білка. Вони також багаті на мінерали (кальцій і фосфор). Найбільший відсоток мікроелементів концентрується в жовтку.

Додавання яєць до раціону вашої дитини сприяє розвитку м’язів і мінералізації кісток. На цьому етапі діти перебувають у процесі росту і потребують збалансованого харчування.

4. Риба

Є різні види риб, але всі вони забезпечують багато необхідних поживних речовин для розвитку кісток дитини.

  • Сардини багаті на вітаміни та кальцій. Їх можна додати до макаронів і салатів, якщо ви бажаєте урізноманітнити меню вашої дитини.
  • Лосось є дуже хорошим джерелом омега-3 і забезпечує рекомендовану дозу вітаміну D.
  • Консервований тунець також містить близько 39% рекомендованої дози вітаміну D для вашої дитини.

5. Горіхи

Горіхи – ідеальні замінники молочних продуктів. Вони містять вітамін B, залізо, фосфор, калій і селен. Отже, вони чудово підходять для розвитку кісткової тканини, оскільки мають високу кількість кальцію.

Крім того, високий вміст олеїнової та лінолевої кислот сприяє поліпшенню кровообігу.

Висновки

Важливо, щоб ви звернули увагу на раціон своєї дитини. Те, що вони споживають у перші роки, – це те, що стане основою для їх кісткової системи і визначатиме їхнє майбутнє здоров’я.

Ви відповідаєте за добробут вашої дитини, тому ви повинні робити все можливе, щоб допомогти їй стати сильною і здоровою. Збалансований раціон є фундаментальною базою для розвитку дитини без проблем зі здоров’ям.

розвиток кісток і дитяче харчування
Навчіть дітей здорових харчових звичок, які сприяють розвитку кісток у ранньому віці, забезпечуючи їм перекуси у вигляді овочів, горіхів і риби. Ви доросла людина, і ви подаєте приклад. Тому, якщо ви хочете, щоб ваша дитина їла броколі, то вам також доведеться її їсти.

Пам’ятайте, що здоров’я ваших дітей – це результат того, що ви їсте разом.  • Asociación Española de Pediatría. ¿Cuánta leche es recomendable para los niños? Artículo publicado el  11-8-2014, revisado por última vez el 11-1-2018.

  • Mayo Clinic. Salud ósea: consejos para mantener los huesos sanos. June 20, 2019.

  • NIH. National Institutes of Health. Office of dietary Supplements. Calcio. Hoja informativa para consumidores. Última revisión: December 17, 2019.

  • OMS. (2016). Alimentación del Lactante y del Niño pequeño. Número 342, 1–6.

  • UNED. Facultad de Ciencias. Nutrición y Dietética. Guía de Alimentación y Salud. Alimentación en las etapas de la vida: Infancia. La alimentación en la infancia.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.