Хто ви: візуал, кінестетик чи аудіал?

21 Грудня, 2018
Як ви найкраще сприймаєте навколишній світ?

Як ви знаєте, у людей є п’ять відчуттів, через які вони сприймають навколишній світ: запах, смак, дотик, зір і звук. Для того, щоб взаємодіяти з навколишнім середовищем і отримувати з нього інформацію, зазвичай кожен з нас використовує одне або два, чи навіть більше відчуттів. Ви візуал, аудіал чи кінестетик? Нумо розберемося.

Як ви взаємодієте з навколишнім світом?

Ця теорія була сформульована нейролінгвістичним програмуванням і вона стверджує, що світ, в якому ми живемо, сприймається по-різному кожною людиною. Кожен з нас сприймає його через ті почуття, які у нас найбільше розвинуті відповідно до типу особистості.

Це цікава інформація, яку слід брати до уваги, щоб краще зрозуміти себе. Цілком можливо, що ви використовуєте більше, ніж одне з п’яти відчуттів. Цікаво також, що ця теорія підтримує ідею про домінування півкуль мозку, згідно з якою вважається, що є люди, які використовують ліву сторону мозку активніше, і як правило, більш схильні до логічних дій. Вони дуже люблять порядок.

З іншого боку, той, хто використовує більше праву сторону, характеризується як творча, гнучка та інноваційна особистість. Нейролінгвістична психологія вивчає ці області для того, щоб з’ясувати, як люди розцінюють навколишній світ. Чи хочете ви дізнатися про свої природні схильності? Тоді з’ясуймо, хто ви: візуал, кінестетик чи аудіал.

  1. Візуал

візуал

Чи потрібна вам абсолютна тиша, коли читаєте або навчаєтесь? Для людей з домінуванням візуального сприйняття зазвичай необхідна тиша, щоб мати можливість зосередитися. Можливо, ви вмикаєте музику, щоб розслабитися, коли їдете на машині,  але якщо ви шукаєте точну адресу або вам потрібно бути уважнішим, ви вимикаєте радіо, щоб заспокоїтися і  сконцентруватися.

Дізнайтесь більше: Чи може Місяць впливати на ваше життя

Ці люди надзвичайно енергійні та спостережливі. Вони цінують деталі й рідко випускають щось із виду. Коли потрібно щось запам’ятати, їм легше пригадувати зображення, ось чому їм варто робити нотатки. Вони люблять відпочивати й розслаблятися у парку або в лісі. 

  1. Аудіал

Ви схильні висловлювати свої думки вголос? Інші можуть бути здивовані цією дивною звичкою, але насправді, багато людей це роблять. Вони все озвучують, говорять самі до себе і, таким чином, знаходять вихід своїм емоціям. Крім того, аудіали зазвичай також люблять слухати. Вони краще запам’ятовують, слухаючи як говорять інші й записуючи за ними.

Є також люди, які мають дуже виразну особистість і гарні навички спілкування. Вони вміють красиво висловлюватися і люблять слухати інших. Ніщо не промайне повз їхні вуха, вони можуть одночасно слідкувати за бесідою і слухати музику. Аудіали з легкістю одночасно роблять багато речей у той же час як візуалам, навпаки, іноді важко зосередитися, якщо щось відволікає їх.

  1. Кінестетик

кінестетик

Чим ви захоплюєтеся? Вам подобається робити щось своїми руками? Ви добре готуєте? Можливо, ви щось будуєте самостійно? Чи працюєте на вулиці? Чи у вас є сад і ви захоплюєтеся садівництвом? Ви займаєтесь спортом? Якщо так, ви, швидше за все, кінестетик.

Нейролінгвістичне програмування повідомляє, що кінестетики, незважаючи на спокійний характер – емоційні натури,  особливо вони віддають перевагу тим заняттям, що повязані з фізичною або ручною роботою. Це люди, які люблять самі брати в усьому участь більше, ніж слухати про це. Вони виражають свої почуття через обійми, пестощі і навіть їжу. Такі особистості  в цілому не схильні заглиблюватися в подробиці того, що їх цікавить на відміну від візуалів. Вони більш безпосередні і менш спостережливі та замкнені.

Читайте також: Яка їжа сприяє набору зайвої ваги?

Хочемо зауважити, що більшості з нас притаманні риси кожного типу. Це нормально, але переважним буде один певний тип. Візуали, наприклад, більш розслаблені, ніж аудіали чи кінестетики. Тим не менш, кінестетики спокійніші й менш рефлексивні.

Звичайно, ми всі різні, але нейролінгвістичне програмування пропонує цікаву точку зору про те, як ми сприймаємо реальність. І як можна визначити свій тип особистості: ви спокійніші чи тривожніші, чи більш рефлексивні, любите самовиражатися чи більш спостережливі та замкнені. Наш спосіб життя тісно пов’язаний з нашими почуттями… із задоволенням від побаченого, дотиками, активністю, спілкуванням…

Отже, скажіть, будь ласка, як ви спілкуєтеся зі світом? Ви візуал, аудіал чи кінестетик?