Ікігаї - японський секрет кращого життя

08 березня, 2019
Ікігаї - наша причина існування. Чим раніше ми навчимося його розпізнавати, тим швидше ми зможемо почати виконувати свою функцію в житті і рухатися вперед, не гаючи часу.

Ікігаї – це така собі «причина буття». Згідно з японською культурою, кожен із нас має ікігаї.

Ікігаї – наша причина існування. Чим раніше ми навчимося його розпізнавати, тим швидше ми зможемо почати виконувати свою функцію в житті і рухатися вперед, не гаючи часу.

Це невідоме слово для багатьох людей. Це те, що дає сенс нашому життю. Яка ваша мета в житті? Чому ви тут?

Це причина життя в кожному з нас. Власне, ми народилися з нею. Проте є проблема.

Попри те, що всі ми маємо ікігаї, ми його не знаходимо. Деяким людям потрібні для цього лише місяці, іншим – роки, інші знають, чому вони існують ще з дітинства.

Читайте також: Чому японські діти завжди слухаються своїх батьків?

Знайдіть ікігаї та будьте щасливими

як знайти ікігаї
У японській культурі неможливо не бути щасливим, коли ви знайшли ікігаї. Ви знайшли те, що робить ваше життя значущим. У результаті, ви щодня встаєте з енергією і в гарному настрої.

Це проблема, з якою стикаються багато людей у ​​західній культурі. Мало хто знає свою причину існування. Через це вони поводяться так, ніби на автопілоті.

Вони не люблять життя, але живуть за інерцією.

Ви знаєте, як знайти своє ікігаї? Чи ви знайшли його? Ви знаєте, що робити, щоб його не втратити?

Зверніть увагу на ці поради.

Слідуйте за ікігаї

Попри те, що ви вже знайшли своє ікігаї, важливо знати ось що: є пристрасть або талант, які ви досі не помітили в собі.

Не пропустіть: Як створити висячий сад у себе вдома

Наприклад, можливо, ви не помітили спеціального дару, який ви маєте. Можливо, у вас є талант мотивувати своїх друзів. Тоді, можливо, ваше ікігаї перетворить вас на тренера або мотиваційного спікера.

Загляньте всередину себе, що є вашою метою. Пізніше слідуйте за своїм ікігай на кожному кроці.

Живіть моментом

що таке ікігаї
Як ми вже згадували раніше, є багато людей, які живуть на автопілоті. Це не відбувається з тими, хто знає свою причину бути в цьому світі.

Причина жити моментом – відкидання думок з минулого і турбот на майбутнє. Вони займають цінний простір у вашому розумі.

Спробуйте практикувати усвідомленість або певний тип медитації. Можливо, ви зрозумієте, що дає сенс вашому життю, коли найменше цього очікуєте.

Не зупиняйтеся, рухайтеся вперед

Іноді нам подобається брати відпустку, щоб нічого не робити. Ми можемо просто хотіти достатньо грошей, щоб припинити працювати.

Проте, не роблячи нічого, що збагачує вас, з роками можна стати абсолютно нещасними. Не зупиняйтеся на досягнутому в житті.

Не погоджуйтесь на посередню роботу, яка не кидає вам виклик. Також не погоджуйтесь на стосунки, які не кидають вам виклик. Докладайте зусиль, вдосконалюйтеся і рухайтеся вперед.

У вас є що запропонувати цьому світу, тому не гайте часу.

Робіть те що любите

чому вчить ікігаї
Що ви любите робити? Ви любите кататися на лижах, грати на музичному інструменті, читати чи подорожувати? Робіть те, що любите, і не виправдовуйтеся. Якщо ви цього не зробите, ви втратите своє ікігаї, і вам доведеться повернутися і знайти його знову.

Іноді виправдання типу “Я не маю часу” або “Я зроблю це пізніше” або “У мене немає грошей”, допомагають нам відтягувати те, що ми хочемо робити тут і зараз.

Можливо, ми віримо, що колись будемо це робити. Однак у реальності це не так. Ви пам’ятаєте, що варто жити в сьогоденні?

Не відкладайте те, що ви хочете робити, тому що це невіддільно пов’язане з вашою метою.

Піклуйтеся про своє оточення

Ваше середовище дуже важливо. Оточення природою, друзі поруч і позитивний настрій допоможуть вашому ікігаї.

Часто ми скаржимося і тримаємо поруч із собою токсичних людей. Чому? Це не приносить нам нічого хорошого.

Піклуйтеся про своє оточення і переконайтеся, що вам зручно там, де ви перебуваєте. Ви помітите, що все набагато простіше, ніж здається, і що ваше ікігаї зовсім поруч.

Не пропустіть: Щоб бути щасливим, недостатньо бути позитивною людиною

Ви знайшли для себе причину вставати щоранку? Вона не впаде з неба, якщо ви не шукаєте її та не берете на себе ініціативу.

Плач і розчарування вам не допоможуть. Почніть бути більш позитивними, робіть крок за кроком, краще пізнайте себе, і коли ви найменше очікуєте, ви дізнаєтеся, чому ви в цьому світі.

  • Khoury, B.; Lecomte, T.; Fortin, G., et al. (2013). “Mindfulness-based therapy: a comprehensive meta-analysis”, Clin Psychol Rev, 33 (6): 763-771.
  • Nolen-Hoeksema, S.; Wisco, B. E., and Lyubomirsky, S. (2008). “Rethinking rumination”, Perspectives on Psychological Science, 3 (5): 400-424.
  • Segal, Z. V., Williams, J. M., y Teasdale, J. D. (2006). Terapia cognitiva de la depresión basada en la consciencia plena. Un nuevo abordaje para la prevención de recaídas. Bilbao: Desclée de Brouwer.