Корисні лікувальні властивості портулаку

Портулак заслужено вважають одним з найкращих "суперфудів", адже він володіє неймовірними поживними властивостями. У цій статті ми розповімо про корисні лікувальні властивості портулаку, про які ви могли не здогадуватися досі.
Корисні лікувальні властивості портулаку

Останнє оновлення: 17 грудня, 2018

Чи доводилося вам раніше чути про портулак? Ця рослина мала неабиякий попит у Стародавній Греції та нетрадиційній китайській медицині завдяки своїй потужній сечогінній та проносній дії. До того ж за допомогою портулаку можна швидко очистити організм від токсинів. Дізнайтеся більше про неймовірні лікувальні властивості портулаку з цієї статті!

Портулак – це звичайний бур’ян?

Донедавна портулак вважали звичайним бур’яном, який росте ледь не на кожному кроці. Вірте чи ні, але дуже часто портулак проростає навіть у щілинах між тротуарною плиткою. Фермери цю рослину взагалі не люблять, адже портулак може зашкодити їхньому урожаю.

Утім, ця неймовірна рослина із жовтуватим або рожевим цвітом відзначається великою стійкістю та високою поживною цінністю. На щастя, корисні властивості портулака вчасно були помічені, і нині цю рослину вважають доступним та недорогим суперфудом.

Портулак можна споживати як будь-який інший звичайний овоч, а також готувати на його основі неймовірно ефективні натуральні засоби для профілактики та лікування багатьох внутрішніх розладів.

свіжий портулак та його властивості

Основні компоненти портулаку

Ця лікувальна рослина характеризується високим вмістом вітамінів А, С та групи В, а також незамінних для організму мінералів – калію, магнію, кальцію, заліза, цинку та селену. До того ж портулак є одним з найкращих природних джерел жирних кислот Омега-3. Вони містяться у насінні рослини.

Коли йдеться про потужні лікувальні властивості портулаку, варто згадати про високий вміст поживних речовин у його складі. Для прикладу, до складу портулаку входять рослинні клеї, флавоноїди, антиоксиданти, фітоестрогени та органічні кислоти. Однією з численних переваг портулаку є високий вміст мелатоніну – гормону, який регулює цикл сну.

Корисні лікувальні властивості портулаку

методи застосування портулаку

У цій статті ми зібрали основні лікувальні властивості портулаку, які переконають вас неодмінно включити цей продукт до свого раціону.

 1. Потужні протизапальні властивості. Завдяки високому вмісту рослинного клею, жирних кислот Омега-3 та мінералів, засоби на основі портулаку володіють сильною протизапальною дією. Портулак можна використовувати як для профілактики, так і для лікування різноманітних больових та дискомфортних відчуттів, особливо розладів травлення та захворювання сечової системи.
 2. Антиоксидантна дія. Портулак є однією з небагатьох рослин, що володіють потужними антиоксидантними властивостями. До того ж, до складу цієї корисної рослини входять вітаміни С та Е, флавоноїди, алкалоїди, бета-каротини та глутатіон. Усі ці сполуки допомагають боротися зі згубним впливом вільних радикалів та слугують ефективними помічниками у боротьзі з ознаками передчасного старіння.
 3. Висока поживна цінність. Завдяки високому вмісту поживних речовин та незамінних жирних кислот Омега-3 ця корисна рослина глибоко живить організм зсередини та поповнює запаси необхідних вітамінів. За допомогою натуральних засобів на основі портулаку ви зможете покращити здоров’я та стан шкіри, волосся, нігтів та суглобів.
 4. Антисептична дія. Вірте чи ні, але портулак володіє сильною протимікробною дією.
 5. Позитивний вплив на роботу серцево-судинної системи. Оскільки до складу портулаку входять жирні кислоти Омега-3, засоби на його основі є незамінними для покращення роботи серця та інших органів серцево-судинної системи. Завдяки корисним сполукам у складі портулаку можна покращити кровообіг, відрегулювати кров’яний тиск та запобігти аритмії.

Інші властивості портулаку

 • Покращення травлення. Завдяки високому вмісту рослинного клею портулак має пом’якшувальну та заспокійливу дію на організм. Це означає, що засоби на основі портулаку усувають дискомфорт в органах травлення, знімають ознаки запалення у сечових шляхах та запобігають розвитку інших серйозних захворювань внутрішніх органів. До того ж портулак містить велику кількість клітковини та згубно діє на кишкових паразитів.
 • Сечогінна дія. Портулак є натуральним засобом для виведення зайвої рідини з організму. Рекомендуємо неодмінно включити цей продукт до свого раціону, якщо ви страждаєте через постійні набряки чи ожиріння.
 • Профілактика виразок. При потраплянні в організм рослинний клей, що міститься у портулаку, м’яко вкриває стінки внутрішніх органів та запобігає розвитку гастриту та виразок, які можуть з’явитися в органах шлунково-кишкового тракту.
 • Жарознижувальна дія. Вірте чи ні, але ця неймовірна рослина має здатність усувати жар та покращувати самопочуття при лихоманці.
 • Гіпоглікемічні лікувальні властивості портулаку. За допомогою портулаку можна суттєво знизити рівень цукру у крові. Це означає, що натуральні насоби на основі цієї рослини допоможуть запобігти розвитку таких захворювань, як діабет, ожиріння та інсулінорезистентність.

Як правильно вживати портулак?

як правильно вживати портулак

Попри те, що портулак заслужено вважають суперфудом, не варто очікувати від нього магічної дії чи вважати цю рослину панацеєю від усіх захворювань. Вчені досі вивчають лікувальні властивості портулаку, тому радимо бути обережними та не зловживати цією рослиною.

Ми рекомендуємо вирощувати портулак на власній грядці або збирати його у чистому середовищі, щоб не боятися споживати його у свіжому вигляді.

Портулак можна додавати у рагу, салати, супи, креми та запіканки. Цією корисною рослиною можна чудово замінити крес-салат або шпинат.

Оскільки до складу портулаку входить рослинний крей, він надає стравам неймовірну кремоподібну текстуру. Це означає, що додаючи портулак для ніжного та м’якого смаку, ви зможете забути про такі калорійні продукти, як вершки та твердий сир.

Це може вас зацікавити ...
Харчова сода: натуральні домашні засоби
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Харчова сода: натуральні домашні засоби

На додаток до того, що харчова сода є дуже ефективною від печії, вона також може допомогти зняти біль у горлі. Читайте про це далі! • D’Andrea, R. M., Andreo, C. S., & Lara, M. V. (2014). Deciphering the mechanisms involved in Portulaca oleracea (C4) response to drought: Metabolic changes including crassulacean acid-like metabolism induction and reversal upon re-watering. Physiologia Plantarum, 152(3), 414–430. https://doi.org/10.1111/ppl.12194
 • Zhou, Y. X., Xin, H. L., Rahman, K., Wang, S. J., Peng, C., & Zhang, H. (2015). Portulaca oleracea L.: A review of phytochemistry and pharmacological effects. BioMed Research International. Hindawi Limited. https://doi.org/10.1155/2015/925631
 • Rahimi VB, Ajam F, Rakhshandeh H, Askari VR. A Pharmacological Review on Portulaca oleracea L.: Focusing on Anti-Inflammatory, Anti- Oxidant, Immuno-Modulatory and Antitumor Activities. J Pharmacopuncture. 2019;22(1):7–15. doi:10.3831/KPI.2019.22.001
 • Uddin MK, Juraimi AS, Hossain MS, Nahar MA, Ali ME, Rahman MM. Purslane weed (Portulaca oleracea): a prospective plant source of nutrition, omega-3 fatty acid, and antioxidant attributes. ScientificWorldJournal. 2014;2014:951019. Published 2014 Feb 10. doi:10.1155/2014/951019
 • Sedighi M, Bahmani M, Asgary S, Beyranvand F, Rafieian-Kopaei M. A review of plant-based compounds and medicinal plants effective on atherosclerosis. J Res Med Sci. 2017;22:30. Published 2017 Mar 15. doi:10.4103/1735-1995.202151
 • Khodadadi H, Pakdel R, Khazaei M, Niazmand S, Bavarsad K, Hadjzadeh MA. A comparison of the effects of Portulaca oleracea seeds hydro-alcoholic extract and Vitamin C on biochemical, hemodynamic and functional parameters in cardiac tissue of rats with subclinical hyperthyroidism. Avicenna J Phytomed. 2018;8(2):161–169.
 • Yang X, Yan Y, Li J, et al. Protective effects of ethanol extract from Portulaca oleracea L on dextran sulphate sodium-induced mice ulcerative colitis involving anti-inflammatory and antioxidant. Am J Transl Res. 2016;8(5):2138–2148. Published 2016 May 15.
 • Ramadan BK, Schaalan MF, Tolba AM. Hypoglycemic and pancreatic protective effects of Portulaca oleracea extract in alloxan induced diabetic rats. BMC Complement Altern Med. 2017;17(1):37. Published 2017 Jan 11. doi:10.1186/s12906-016-1530-1
 • Mousavi S M, Bagheri G, Saeidi S. Antibacterial Activities of the Hydroalcoholic Extract of Portulaca oleracea Leaves and Seeds in Sistan Region, Southeastern Iran, Int J Infect. 2015 ; 2(2):e23214. doi: 10.17795/iji-23214.
 • Jaiswal, G. (2018). Purslane in Cosmetics: A Review. International Journal of Science and Research (IJSR)7(11), 1341–1344. Retrieved from https://www.ijsr.net/archive/v7i11/ART20193014.pdf
 • Dkhil, M. A., Moniem, A. E. A., Al-Quraishy, S., & Saleh, R. A. (2011). Antioxidant effect of purslane (Portulaca oleracea) and its mechanism of action. Journal of Medicinal Plants Research5(9), 1589–1593.

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.