Легенева недостатність: 10 симптомів

Ми наголошуємо на важливості вчасної діагностики захворювань і належного догляду за легенями, адже саме так ви зможете захистити їх - це один із найважливіших органів. Зверніть увагу на легеневу недостатність і її симптоми.
Легенева недостатність: 10 симптомів

Останнє оновлення: 12 листопада, 2018

Якість вашого життя завжди залежатиме від того, наскільки ви піклуєтеся про свій організм, тому що внутрішні системи надзвичайно важливі. Якщо ви почуваєтеся втомленими після того, як піднялися сходами або погралися з дітьми, причиною може бути легенева недостатність.

За нормальних умов доросла людина може дихати до 20.000 разів на день. Якщо дихання стало нерегулярним, потрібно почати ретельніше стежити за своїм здоров’ям.

Дихальні шляхи це, мабуть, та система, яка виконує найбільше роботи в організмі. Постійна втома може бути явним симптомом, що легені не справляються з роботою.

Легенева недостатність і її симптоми

1. Виснаженість або втома

Легенева недостатність супроводжується швидкою втомою

Можливо, раніше ви всюди ходили пішки та завжди любили підійматися сходами.

Утім тепер вам більше не хочеться цього й ви помітили, що втомлюєтеся лише після кількох рухів.

2. Хрипи

Ненормально, коли під час вдихання та видихання, ви чуєте хрипи.

Якщо ви помітили незначний свистячий звук під час дихання, це, безсумнівно, може бути ознакою, що у вас розвивається легенева недостатність.

3. Постійний кашель і часті випадки грипу

Хворіти на грип у зимовий період в більшості випадків цілком нормально. Утім якщо хвороба не минає або ви постійно кашляєте, це тривожний симптом.

Скоріше за все, лікар спершу перевірить захисні механізми організму, утім також варто обстежити легені.

4. Мокротиння

Мокротиння – це суміш слини та слизу в дихальних шляхах. Воно часто виникає в курців, які відкашлюють його зранку.

Через цю проблему виникає постійна потреба спльовувати та виводити мокротиння.

5. Задишка

 

Якщо вам важко дихати, щось явно не так із легенями. Дихання – це цілком природна дія, яку людина має майже не помічати.

Саме тому такі відхилення можуть свідчити про те, що легені не справляються зі своєю роботою.

відчуття дискомфорту в грудній клітці

6. Тиск у грудях

Здається, ніби щось важке стискає ваші груди. Цей симптом часто супроводжується болем під час того, як ви виконуєте певні дії, наприклад, кашляєте, гуляєте, їсте, глибоко дихаєте або  присідаєте.

7. Втрата м’язової маси

М’язова маса починає зменшуватися через порушення обміну кисню в організмі.

Хоча такий симптом може проявлятися з інших причин, варто звернути особливу увагу, якщо він  супроводжується кількома зі згаданих вище симптомів.

8. Незрозумілі напади лихоманки

лихоманка

Якщо у вас виникають напади лихоманки без жодної очевидної на те причини, це ненормально. Лихоманка – це форма захисту організму, яка свідчить про порушення в його роботі й зазвичай виникає разом із набряклими лімфатичними вузлами.

9. Відкашлювання крові

Зазвичай такий симптом виникає на серйозній стадії захворювань, наприклад, туберкульозу або тромбоемболії легеневої артерії. Якщо ви почали відкашлювати кров, варто одразу звернутися до лікаря, щоб перевірити наявність порушень у роботі легень, серед яких може виявитися легенева недостатність.

10. Втрата апетиту

Багато людей не бачать взаємозв’язку між апетитом і легенями. Утім якщо у вас легенева недостатність, ви перестаєте відчувати потребу поїсти та втрачаєте апетит.

Поради для здоров’я легенів

паління

Описані вище зміни в організмі вмикають сигнал тривоги, тому важливо не ігнорувати їх. Якщо ви будете на сторожі й одразу реагуватимете на порушення в роботі організму, це допоможе лікарю вчасно виявити будь-яке захворювання та досягти позитивних результатів у лікуванні.

Утім потрібно не лише зауважувати симптоми, а й вміти запобігти певним розладам. Насправді, це надзвичайно важливо.

Є певні поради, яких можна дотримуватися, щоб зміцнити легені та запобігти пошкодженню дихальної системи. Вони, без сумніву, покращать якість вашого життя.

Дотримуйтеся цих п’яти основних рекомендацій, щоб захистити свої легені.

  • НЕ КУРІТЬ. Це надзвичайно важлива, мабуть, навіть основна порада.
  • Робіть вправи на дихання. Є кілька вправ, які можуть зміцнити легені. Якщо вам цікаво довідатися про них більше, проконсультуйтеся з відповідним фахівцем. Заняття з йоги – це один із найкращих способів зробити це.
  • Регулярно очищуйте організм від токсинів. Для цього їжте певні корисні продукти. Легені будуть здоровішими, якщо організм отримуватиме залізо (міститься в салаті-крес і фісташках) та вітамін E.
  • Уникайте забруднення. У сучасному світі це може бути складно, утім намагайтеся триматися якомога далі від забрудненого навколишнього середовища й місць, де курять.
  • Пийте чаї для детоксикаціїВи можете замінити каву трав’яними чаями, які допомагають очистити легені. Найбільше рекомендують пити чай з орегано, евкаліпту й апельсинової шкірки.

Найпоширеніше захворювання легенів

Найчастіше дихальну систему вражає хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ).

Ця хвороба переважно розвивається в людей, які курили протягом понад двадцяти років, хоча ви також можете стати її жертвою, якщо маєте менший стаж куріння.

Попри те, що хронічне обструктивне захворювання легенів зазвичай виникає через куріння, хімічні випари, забруднене довкілля та пил також можуть спричиняти його.

Тепер, коли ви дізналися про симптоми, які можуть означати, що ваші легені не працюють належним чином, пора вживати запобіжні заходи. Ми наголошуємо на важливості вчасної діагностики захворювань і належного догляду за легенями, адже саме так ви зможете захистити їх. Зрештою, це один із найважливіших органів.  • Vanfleteren, L. E. G. W., Spruit, M. A., Wouters, E. F. M., & Franssen, F. M. E. (2016). Management of chronic obstructive pulmonary disease beyond the lungs. The Lancet Respiratory Medicine. https://doi.org/10.1016/S2213-2600(16)00097-7
  • Pauwels, R. A., Buist, A. S., Calverley, P. M. A., Jenkins, C. R., & Hurd, S. S. (2001). Global strategy for the diagnosis, management, and prevention of chronic obstructive pulmonary disease: NHLBI/WHO Global Initiative for Chronic Obstructive Lung Disease (GOLD) workshop summary. In American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine. https://doi.org/10.1164/ajrccm.163.5.2101039
  • Malo De Molina Ruiz, R., Valle Falcones, M., & Ussetti Gil, P. (2014). Enfermedad pulmonar obstructiva crónica. Medicine (Spain). https://doi.org/10.1016/S0304-5412(14)70855-8
  • Comité de Salud y Medio Ambiente Soc Europ Enf respiratorias. (2015). La contaminación del aire exterior y los pulmones. European Lung Foundation Health & Environment Alliance. https://doi.org/10.1002/smll.200500087
  • LENFANT, C.; KHALTAEV, N. (2014). Guía de bolsillo para el manejo y prevención del asma (Iniciativa Global para el Asma). Reporte del taller NHLBI/WHO.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.