Люди, які думають вголос, не божевільні

Коли люди балакають самі з собою, в цьому немає нічого дивного. Хтось так планує свій день, або впорядковує справи, інколи це навіть корисно та цікаво.
Люди, які думають вголос, не божевільні

Останнє оновлення: 07 лютого, 2019

Інколи люди думають вголос, наприклад – “Після роботи мені треба піти в тренажерний зал і в магазин… Як знайти не це час? А ще треба приготувати вечерю до 7…” Звучить знайомо? Ви ведете із собою таку бесіду під час обідньої перерви на каву. Тоді раптом приходить хтось із ваших колег.

Він починає дивитися на вас якось дивно, а потім посміхається, нічого не кажучи, або може відпустити якийсь кумедний коментар.

Багато людей сміються над людьми, які розмовляють із собою. Вони думають, що це буває рідко і трапляється лише із самотніми людьми. Або вони думають, що це викликано певною психічною проблемою.

Однак історія сповнена геніїв, які розмовляли самі з собою. Може, це помилковий стереотип?

Крім того, якщо ви колись пробували це робити, ви знаєте, що це допомагає приймати кращі рішення. Але чому? Чому недостатньо лише подумати про це? Чому треба це почути?

Можливо, річ у тім, що треба «почути».

Люди, які думають вголос, чують свій внутрішній голос

чому люди думають вголос
Коли ви говорите про те, що вас турбує вас, іноді відбувається дещо цікаве.

Раптом розум сповнюється зовнішніми думками. Ваших родичів, партнерів, друзів … У кожного є що сказати, і ви відчуваєте, що втрачаєте своє право судити.

Зазвичай ви запитуєте себе, що з вами відбувається. Ви запитуєте себе: “Що я думаю?” І саме тоді люди, які спілкуються із собою, знаходять ідеальне рішення зсередини.

Не тому, що вам не байдуже. Цілком імовірно, що лише вам не байдуже.

Через це іноді потрібно сказати собі, що ви думаєте. Ви також повинні сказати собі, які ідеї мають вплинути на вас.

Думаючи вголос, ви можете дізнатися, чого саме ви хочете. Це також допоможе вам знайти спосіб краще донести цю інформацію. Крім того, це дає вам необхідну безпеку для захисту себе. Це дає вам рішучість під час виконання вашого плану.

Також це стимулює вашу уяву. Найбільш творчі люди погоджуються, що їхні твори народжуються з внутрішнього та зовнішнього діалогу.

  • Коли ця розмова відбувається вголос, її ефективність помножується завдяки тому, що вона вербалізується.
  • Отже, ви можете почати з питання чи твердження. Питайте далі та рухайтеся вперед у своєму пошуку відповідей.
  • Саме так люди приходять до різних рішень.

Психологічне дослідження підтверджує переваги спілкування із собою

користь думати вголос
Експерти Гарі Луп’ян та Даніель Свінглі розробили дослідження, у якому взяли участь 20 людей.

Вони привезли їх у супермаркет і попросили знайти яблуко і хліб.

  • Вони виявили, що ті, хто говорив ці слова вголос, мали найкращі результати.
  • У цій ситуації ваш мозок працює краще, адже покращується його здатність поєднувати поняття.

Також вони встановили, що це ефективний інструмент для концентрації. Думаючи вголос, ви чуєте себе. Почувши себе, ви припиняєте відволікатися.

Рішення, зроблені вами за допомогою цього методу, дуже успішні.

Майте на увазі, ми кажемо про те, що нам відомо. Треба знайти те, що працює для вас краще.

На цьому маршруті ми можемо прибути до звичайного місця або навпаки. Однак ви точно знаєте, який шлях приведе до цього моменту.

Тож люди, які думають вголос, не піддаються слабкостям.

Навпаки, вони стикаються з процесом відкриття як всередині, так і за межами себе. Вони роблять це з найбільшою концентрацією та максимальною оцінкою того, що вони можуть зробити.

Люди, які думають вголос, вони зміцнюють свої висновки. Водночас вони запевняють себе, що діють за власним бажанням, а не заради очікувань інших.

Головне зображення люб’язно надано © wikiHow.com  • Nielsen, J. (2014). Thinking Aloud: The #1 Usability Tool. Nielsen Norman Group. https://doi.org/10.1046/j.1365-2966.2003.07032.x
  • Gary M Olson, Susan A Duffy, R. L. M. (2018). Thinking-Out-Loud as a Method for Studying 11 Real-Time Comprehension Processes. New methods in reading comprehension research.
  • Stroebe, W., & Hewstone, M. (2005). European Review of Social Psychology. European Review of Social Psychology. https://doi.org/10.1002/0470013478

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.