Майбутнє матері-одиначки: що на вас чекає

Неповні сім'ї завжди існували. Виховувати дітей складно. Від одиначок це вимагає ще більшого. Це буде важко, але матері-одиначки все ще можуть виховати щасливих дітей.
Майбутнє матері-одиначки: що на вас чекає

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Нелегко бути самотньою матір’ю. Проте з незапам’ятних часів були матері-одиначки. Ці дивовижні жінки виховують своїх дітей самостійно або з невеликою допомогою. Є мільйони одиноких матерів, які виростили щасливих, люблячих дітей, які стають щасливими і люблячими дорослими.

Бути самотньою матір’ю

Материнство – це чудова частина життя жінки. Водночас це може бути складним. Якщо ви покладаєтеся на допомогу свого партнера, це може бути більш стерпним, але це не завжди так.

Токсичні стосунки не є найкращим прикладом для дітей. Матері-одиначки вирішують продовжити вагітність, попри те, що вони розлучилися з батьком дитини.

Є також жінки, яких покинули безвідповідальні чоловіки.

чому є матері-одиначки
Хоча самотність, можливо, й не була в їхніх первинних планах і досить їх налякала, багато жінок беруть на себе виклик з любов’ю і хоробрістю.

Сьогодні стає все більш популярною ситуація, коли жінки вдаються до штучного запліднення, щоб стати матерями самостійно. Вони розчарувалися своїми стосунками або не знайшли потрібну людину, а їхні біологічні годинники цокають.

У будь-якому разі, рішення стати самотньою матір’ю приходить зі своїми викликами і винагородами.

Які проблеми вирішують матері-одиначки

Якщо ви вирішили самостійно виховувати дітей, то ви тепер є одинокою матір’ю. Відсутність батька, безумовно, не повинна бути клеймом для ваших дітей. Будуть проблеми, але всі вони можуть бути вирішені. Ви цілком здатні виховати здорових, люблячих і щасливих дітей.

Звичайно, це важче, ніж якщо б у вас був партнер, але це цілком можливо. Основні рекомендації:

Організуйте мережу підтримки

Напевно, ви не зовсім самі.

Подумайте, чи є поруч люди, які можуть підтримати вас під час вагітності та догляду за дітьми. Ваші батьки, брати і сестри, двоюрідні брати або друзі – ось ваша мережа підтримки.

Якщо ваш партнер ігнорує свої обов’язки, намагайтеся уникати зневіри. Поруч з вами буде багато людей, які будуть раді, що ви станете матір’ю, і вони будуть готові підтримати вас тим, чим можуть.

Деякі з них матимуть змогу підтримувати вас у складних завданнях, інші – у більш простих, але кожна допомога зробить ваше життя легшим.

Організуйте роботу, час і бюджет

Усі витрати, пов’язані з вихованням дитини, пов’язані з вашим рахунком, тому немає місця для імпровізації. Цілком можливо, що ви будете чергувати роботу з вихованням дітей.

як бути матір'ю-одиначкою
Вам потрібно переконатися, що ваша робота не заважає дбати про дітей. Ви повинні мати можливість взяти їх до себе, забрати з дитячої кімнати або школи, допомогти їм з домашніми завданнями, відвезти до лікаря і т.д.

Отже, ваш бюджет повинен враховувати медичне обслуговування, харчування, одяг, освіту, і, звісно, відпочинок і свята.

Вам потрібно організувати свій розклад, не перевантажуючи себе. Ви повинні переконатися, що у вас є достатньо часу для ваших обов’язків, а також для відпочинку. Крім того, вам знадобиться багато терпіння, коли щось відбуватиметься не так, як ви сподівалися.

Те, що ви не зробили сьогодні, ви можете зробити завтра.

Підготуйтеся до великого питання

Уникайте відчуття незручності, коли вас запитають про батька вашої дитини. Не має сенсу переживати через це.

Якщо ви прийняли рішення піти шляхом штучного запліднення, то вам потрібно мати можливість говорити про це природно, так само, коли ви будете розповідати своїм дітям, звідки вони взялися.

Якщо ваш партнер покинув вас або помер, ви повинні мати можливість сказати про це відверто. Вам знадобиться на це деякий час, але ви зрештою зможете говорити про це без болю або гніву.

Пам’ятайте, що вам доведеться багато разів говорити про батька ваших дітей, навіть самим дітям.

Уникайте обливань брудом або звинувачень

Якщо у вас були нещасні стосунки з батьком дитини, уникайте розчарування, гніву або невдоволення.

У жодному разі не звинувачуйте дітей у цій ситуації. Вони не несуть відповідальності за вас і не є причиною того, що ваші стосунки не спрацювали.

Ваші діти мають право знати, звідки вони, і ви несете відповідальність за надання їм найточнішої та найбільш нейтральної інформації. Не створюйте негативне враження дитини про свого батька. Хай там як, але батько дав життя вашій дитині.

Нехай вони знають правду, звідки вони, і приймають власні рішення. Це особливо важливо, якщо ваша дитина народилася внаслідок штучного запліднення. Рано чи пізно вона запитає, де її батько.

Навчіться пробачати

Це легко сказати, але, звичайно, нелегко пробачити відсутньому батькові.

Це процес, який вимагає часу. Можна казати, що ви пробачили, але насправді мине багато часу, перш ви це дійсно зробите.

матері-одиначки виховують дітей
Якщо ваш партнер помер або якщо він покинув вас, ви повинні пробачити не тільки йому, але й собі. У будь-який момент ви можете почати відчувати відповідальність за те, що сталося.

Ви вирішили завести дитину з цією людиною, і саме він дав вам цю чудову можливість бути матір’ю. Пробачте собі.

Не лише ви повинні навчитися прощати, вам потрібно допомогти вашій дитині навчитися прощати і вам, і її батькові. Прощення – це великий вираз любові, який наблизить вас до дитини, що є найважливішим.

Зверніться до спеціалізованої підтримки

Матері-одиначки не можуть зробити все. Супермама – це мама, яка знає, коли потрібно звертатися за додатковою допомогою. Якщо вам потрібна психологічна допомога для себе або своїх дітей, не соромтеся її шукати.

Хоча є багато причин, чому люди можуть спробувати приховати свої темні почуття, це не корисно ані для вас, ані для ваших дітей. Сімейна терапія допоможе вам зрозуміти та вирішити ваші емоційні проблеми.

Якщо у вас немає грошей на оплату таких послуг, зверніться у місцеві групи підтримки, групи в соціальних мережах або до сімейних консультантів, які можуть запропонувати соціальні центри.

Нарешті…

Хоча ви ніколи не зможете замінити батька, спробуйте стати найкращою матір’ю. Щоб виховувати дітей, матері-одиначки мають дати подвійну любов, терпіння, розуміння і відданість.

Це важко, але ви можете це зробити, і ваші діти будуть вам вдячні за це.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.