Найбільш шкідливі звички для здоров'я людини

Попри те, що ми не вважаємо стрес однією з найнебезпечніших звичок для здоров'я, якщо ми не будемо його контролювати, він призвести до повторних проблем зі здоров'ям. До них належать головні болі, тривога, і навіть депресія, якщо ви не запобігти вчасно її появі.
Найбільш шкідливі звички для здоров'я людини

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Життя людей складається з різних дій. Проте є деякі, які траполяються частіше ніж інші. З часом вони стають регулярними та перетворюються на шкідливі звички.

На жаль, багато з цих звичок можуть стати шкідливими для людей, які їх мають.

Хоча важко мати досконале життя, є різні способи, як залишатися здоровими.

Шкідливі звички 21-го століття

Шкідливі звички залежать від середовища, де вони розвиваються в житті людини. Наші звички поступово змінюються залежно від культури, вірувань, роботи та інших особистих і соціальних факторів.

Яскравим прикладом є те, що ми бачимо зараз: технології.

Сьогодні вже навіть немовлята занурені в гаджети. Це сприяє певному розвитку на розумовому рівні. Однак це також сприяє сидячому способу життя, який не є дуже корисним для здоров’я.

Варто зазначити, що сьогодні домінує «технологічне дитинство», оскільки знайти пристрої набагато легше ніж раніше.

Найбільш небезпечні звички здоров’я

Як ми вже згадували на початку, звичка – це дія, яка регулярно виконується щодня і повторення якої робить її звичкою.

Однак робити це на постійній основі не означає, що це добре.

Нумо розгляньмо деякі шкідливі звички для здоров’я, які ви повинні спробувати покращити і уникнути.

1. Ведення сидячого способу життя

ведення сидячого способу життя

Попри те, що сидячий спосіб життя вважається однією з основних причин смерті людей, які страждають від цього, багато людей не вважають, що він є поганим.

Більшість людей зазвичай плутає надмірний спокій просто з відпочинком. Це звичайна і небезпечна помилка.

 • Зрозуміло, що тіло потребує відновлення енергії. Проте, витрачати занадто багато часу в ліжку або на дивані не є гарною ідеєю.
 • Сидячий спосіб життя безпосередньо впливає на хвороби, пов’язані з опорно-руховою системою. До них належать остеопороз, артрит і артроз.
 • Крім того, це небезпечно для серцево-судинної системи. Це пояснюється тим, що сидячий спосіб життя збільшує ймовірність страждання від серцевого нападу.

2. Надмірний стрес

Це нормально, якщо у людини іноді буває стрес. Такі реакції відбуваються з усіма людьми. Таким чином, нам потрібно навчитися справлятися з ними.

Небезпека починає з’являтися, коли стрес стає в надмірних кількостях.

Стрес повинен регулюватися як будь-яка інша річ. Попри те, що це результат декількох фізіологічних реакцій, він не повинен стати звичкою.

Поступово його перевищення можуть викликати такі стани, як:

 • Тривога
 • Тахікардія
 • Головні болі
 • Погані настрої
 • Гнів
 • Депресія

3. Нерегулярне споживання сніданків

нерегулярне споживання сніданків

Це одна з найбільш шкідливих звичок. Найгірше те, що багато людей не розуміють важливості цього приймання їжі.

Дуже велика кількість людей пропускає сніданок, щоб схуднути. Однак насправді це викликає протилежний ефект.

Інші, наприклад, кажуть, що у них немає часу. Або, вони стверджують, що темп їхнього життя надто швидкий, щоб готувати щось вранці.

З тієї чи іншої причини, не снідати є однією з найбільш шкідливих звичок для людини.

Відсутність поживних речовин через не споживання сніданку впливає на когнітивну функцію.

Таким чином, значно зменшується здатність концентрації та можливість завершити навчальну діяльність.

4. Самотність

Люди – соціальні істоти. Як наслідок, для існування вони залежать від взаємодії з іншими людьми. Це може бути, як для виконання роботи, так і просто для задоволення.

Однак проводити час самому дуже корисно (можна пізнати себе). Попри це, коли самотність є вашим постійним станом, щось не так.

Занадто багато часу на самоті приносить дуже мало хороших речей. Як результат, краще за все – впоратися із собою і завести друзів.

Коли самотність стає звичкою, психологічний стан є найбільш ураженою частиною вас. У довгостроковій перспективі можуть з’явитися такі захворювання, як нервозність, тривога і депресія.

5. Уникання сонцезахисного крему

сонцезахисний крем

Сонце не настільки приємне, як ви думаєте. Засмагання не настільки корисне, як здається. Добре пам’ятати про естетику, якщо ви робите це з захистом.

Коли ви забуваєте використовувати сонцезахисний крем, шкіра є першим органом, який зазнає наслідків. До них належать такі, як почервоніння і опіки. З часом також може з’явитися більше веснянок, зморшок і пігментних плям.

Водночас, не можна забувати, що є й інші частини тіла, на які впливає сонце. Наприклад, очі часто страждають від його впливу. • Herrera, C. C., & Fonseca, M. S. (2018). Estres. Revista Scientific. https://doi.org/10.1017/CBO9781107415324.004
 • Varo Cenarruzabeitia, J. J., Matínez Hernández, J. A., & Martínez-González, M. Á. (2003). Beneficios de la actividad física y riesgos del sedentarismo. Medicina Clinica. https://doi.org/10.1157/13054307
 • Becoña, E. (2003). Tabaco, ansiedad y estres. Salud y Drogas.
 • Fleta Zaragozano, J., Bueno Lozano, M., & Moreno Aznar, L. A. (2016). Quemadura solar y fotodermatosis. Boletín de La Sociedad de Pediatría de Aragón, La Rioja y Soria, ISSN-e 1696-358x, ISSN-e 1696-358x, No. 2, 2016, Págs. 48-58.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.