Погані звички, які викликають захворювання щитоподібної залози

Захворювання щитоподібної залози можуть виникнути в результаті частих стресових ситуацій або неправильного харчування. Зверніть увагу, що з метою профілактики порушень у роботі цих залоз краще відмовитися від сої та глютену, навіть якщо ваш організм чудово засвоює ці продукти.
Погані звички, які викликають захворювання щитоподібної залози

Останнє оновлення: 30 січня, 2019

У цій статті ми детальніше розповімо про особливості роботи щитоподібної залози. Цей орган є невеликою залозою у формі метелика, яка розташована у передній частині шиї, зверху над ключицею.

Щитоподібна залоза є найважливішим органом ендокринної системи людини. Основним завданням цього органу є виділення гормонів, які допомагають регулювати важливі функції інших внутрішніх органів та систем.

Варто згадати, що правильна робота щитоподібної залози є необхідною для забезпечення належної швидкості метаболізму. До того ж цей орган відіграє важливу роль у підтриманні температури тіла, серцевого ритму та гарного настрою.

Саме тому захворювання щитоподібної залози можуть негативно вплинути на роботу інших внутрішніх органів та систем людини. Якщо вчасно не зайнятися лікуванням цих розладів, то з часом вони можуть значно погіршити якість життя у цілому.

З цих міркувань ми радимо переглянути звички, які можуть погіршити роботу цього ендокринного органу. Дуже важливо знати про всі ефективні профілактичні методи, яких можна вжити для того, щоб не спровокувати розвиток серйозніших проблем.

Ми поговоримо про 7 найпоширеніших поганих звичок, які допоможуть максимально знизити ризик розвитку захворювань щитоподібної залози.

Звички, які викликають захворювання щитоподібної залози

1. Куріння

куріння викликає захворювання щитоподібної залози

Зловживання тютюновими виробами збільшує ризик розвитку захворювань щитоподібної залози, адже токсини, що містяться у цигарках, негативно впливають на роботу органів ендокринної системи.

Звісно, найчастіше проблеми у курців виникають саме з органами дихальної системи. Саме тому основну частину хворих на порушення у роботі щитоподібної залози складають затяті курці.

Не забувайте, що тютюнові вироби сповільнюють процес вироблення гормонів щитоподібної залози, а це у свою чергу негативно відбивається на швидкості метаболізму, якості зору та роботі органів серцево-судинної системи.

2. Сидячий спосіб життя

Насправді пасивний та малорухливий спосіб життя може стати причиною багатьох серйозних захворювань, які негативно впливають і на фізичний, і на емоційний стан людини. Втім, найчастіше сидячий спосіб життя збільшує ризик розвитку захворювань щитоподібної залози.

Якщо ви мало рухаєтеся, то можете швидко набрати зайву вагу. Сидячий спосіб життя досі вважають однією з найголовніших причин набору зайвої ваги, ожиріння та інших порушень метаболізму.

До того ж при пасивному способі життя відбувається сповільнення процесу вироблення гормонів щитоподібної залози, а це з часом може призвести до розвитку гіпотиреоїдизму.

Зверніть увагу, що захворювання щитоподібної залози можуть негативно вплинути на здатність організму спалювати калорії та жирові відкладення. До того ж подібні порушення суттєво збільшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, втрати волосся та втоми.

3. Регулярні стресові ситуації

стресові ситуації провокують захворювання щитоподібної залози

Невміння опановувати себе у стресових ситуаціях може призвести до серйозних порушень у роботі органів ендокринної системи.

Не забувайте, що щитоподібна залоза та інші органи ендокринної системи є дуже чутливими до різких змін емоційного стану людини. Якщо ви часто переживаєте стресові ситуації, це може негативно вплинути на кількість гормонів щитоподібної залози.

У результаті в організмі відбувається гормональний дисбаланс, тож гірше починає працювати не тільки щитоподібна залоза, але й інші важливі внутрішні органи та системи.

4. Раціон з низьким вмістом йоду

Мала кількість йоду в щоденному раціоні є однією з головних причин розвитку такого небезпечного захворювання щитоподібної залози, як гіпотиреоїдизм.

Організму просто необхідна достатня кількість йоду для того, щоб оптимізувати процес вироблення гормонів щитоподібної залози. Саме тому ми рекомендуємо регулярно піклуватися про поповнення запасів йоду в організмі.

Рекомендуємо неодмінно включити до щоденного раціону такі збагачені йодом продукти:

  • Морська сіль
  • Морські водорості
  • Чорниця
  • Натуральний йогурт
  • Квасоля
  • Картопля
  • Зелений горошок
  • Ананас
  • Шоколад.

5. Зловживання алкогольними напоями

вплив алкоголю на організм

Усім відомо про небезпечний вплив алкоголю на організм. Втім, варто пам’ятати, що саме щитоподібна залоза найбільше страждає від регулярного зловживання алкогольними виробами.

Попри те, що за процес фільтрації та засвоєння цих напоїв відповідає печінка, токсини, які потрапляють з алкоголю у кров, негативно впливають на процес вироблення важливих гормонів.

Якщо ви будете регулярно вживати алкоголь, то це може погіршити процес схуднення, а також призвести до порушення обміну речовин.

6. Вживання глютену впливає на роботу щитоподібної залози

Хворі на целіакію або непереносимість глютену є вразливими до різноманітних захворювань щитоподібної залози, оскільки цей протеїн має серйозний вплив на організм людини.

Оскільки при цих розладах імунна система починає атакувати здорові тканини внутрішніх органів з метою виявлення глютену в організмі, відбувається запальний процес та порушення метаболічних реакцій. Якщо вчасно не зайнятися лікуванням цих проблем, то з часом це може суттєво знизити якість життя у цілому.

Щоденний раціон, в якому немає глютену, допоможе покращити роботу щитоподібної залози. Ми рекомендуємо відмовитися від продуктів з високим вмістом глютену навіть якщо у вас немає непереносимості до цієї речовини. До того ж відмова від глютену допоможе вам швидше скинути зайві кілограми.

7. Надмірне споживання сої

відмова від сої покращить роботу щитоподібної залози

Не варто недооцінювати той факт, що соя володіє цілою низкою корисних властивостей. Завдяки високій поживній цінності продукти з високим вмістом сої можуть чудово вплинути на фізичне самопочуття та здоров’я людини.

Проте ми рекомендуємо вживати сою у помірних кількостях, адже вона може завадити правильному засвоєнню тиреоїдних гормонів. Особливо це стосується людей, які вже перебувають у групі ризику.

Власне, хворі на будь-які захворювання щитоподібної залози обов’язково повинні зменшити кількість соєвих продуктів у щоденному меню або повністю від них відмовитися.

Чи маєте ви погані звички, які можуть викликати захворювання щитоподібної залози? Якщо ви хочете гарно почуватися, рекомендуємо відмовитися від цих звичок з метою профілактики будь-яких порушень у роботі органів ендокринної системи.

Не забувайте, що шкідливі звички суттєво збільшують ризик розладів у роботі щитоподібної залози, навіть якщо до цього ви не перебували у групі ризику.




Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.