Поширені причини болю в нирках

Причини болю в нирках можуть бути різними. Біль у цих органах є достатньою причиною для того, щоб проконсультуватися з лікарем, оскільки всі хвороби нирок необхідно якомога швидше лікувати, щоб уникнути серйозних наслідків.
Поширені причини болю в нирках

Останнє оновлення: 18 березня, 2020

На питання, чому нирки можуть боліти, немає лише однієї відповіді. Причини болю в нирках можуть бути різними. Перше, про що потрібно сказати, в нормі ці органи не болять, тому цей симптом треба завжди сприймати серйозно.

Однак є багато міфів про біль у нирках. В народі вважають, що цей дискомфорт є наслідком неправильного прикриття спини, тобто “холод потрапляє у тіло” і завдає болю. Це та інші подібні переконання помилкові.

Окрім того, люди часто не знають, як точно визначити ділянку, яка їх турбує. Іноді люди задаються питанням, чому нирки можуть боліти, але насправді біль виникає в іншому місці.

Причини болю в нирках

які причини болю в нирках
Нирки – життєво важливі органи, які відіграють дуже важливу роль в організмі. Вони відповідають за фільтрацію крові, щоб вона була чистою та збалансованою з хімічної точки зору. Вони переробляють приблизно 190 літрів крові й виводять 2 літри відходів на день.

Нирки розташовані позаду живота, трохи нижче ребер по обидві сторони від хребта. Коли ці органи болять, пацієнт відчуває дискомфорт в середині спини або з боків. Іноді болить лише один бік. Однак, не завжди біль у спині є болем у нирках.

Багато захворювань нирок залишаються непоміченими, поки вони не прогресують. Причини болю в нирках різняться від наявності ниркових каменів до раку нирок. Нижче наведено декілька найпоширеніших причин того, чому виникає такий неприємний біль.

Камені в нирках

Камені в нирках, також відомі як «нефролітіаз» або «сечокам’яна хвороба», викликають інтенсивні біль у нирках або коліки. Їх утворює скупчення речовин у сечі. Іноді вони такі маленькі, як піщинки, але можуть досягати розміру перлин.

Коли каменів дуже мало, вони вільно рухаються по сечовивідних шляхах, і організм зазвичай їх пропускає, не викликаючи жодних симптомів. Однак, коли камінь більший, він викликає сильний біль, який виникає хвилями і який пацієнт відчуває в спині або внизу живота і який погіршується при русі.

Зазвичай біль відчувається з одного боку. Однак з плином годин він може спуститися до паху та області геніталій. Жодне положення не позбавляє від дискомфорту, який часто супроводжується нудотою, блювотою, свербінням або пекучим сечовипусканням.

Інфекція

поширені причини болю в нирках
Крім того, нирки можуть боліти через інфекцію. Зазвичай інфекція починається в сечівнику або сечовому міхурі і потім потрапляє до нирок. Це може пошкодити ці органи або поширитися в кров і може стати небезпечним для життя.

Одним із симптомів є інтенсивний та постійний біль у спині, а також хворобливе та пекуче сечовипускання. Пацієнт відчуває необхідність часто ходити в туалет, а сеча має досить сильний запах. Крім того, не рідко у пацієнта також виникають нудота, блювота, лихоманка та озноб.

Полікістоз нирок або кісти

Кіста нирки може не викликати жодних симптомів, поки не досягне значних розмірів. Якщо це відбувається, це викликає інтенсивний біль у спині та / або біль у нижній частині спини. Також пацієнт зазвичай страждає від головного болю і крові в сечі.

Полікістозна хвороба нирок – це генетичний стан, який змушує кісти рости групами та заважає організму нормально функціонувати. Вона викликає біль по боках спини й часто призводять до каменів у нирках та інфекцій.

Інші причини болю в нирках

Також нирки можуть боліти через гідронефроз – ниркове запалення через скупчення сечі. Це викликає інтенсивний біль у спині, а також кров у сечі та підвищення температури. Біль також може бути викликаний тромбозом ниркової вени – серйозною проблемою, яка спричиняє сильний біль у спині, внизу ребер і стегнах.

Причини болю в нирках можуть бути пов’язані з травмами, ударами або вагітністю. В останньому випадку це відбувається внаслідок змін хребта через тиск живота вагітної жінки. Біль з одного боку спини та живота, що супроводжується гематурією, може бути симптомом раку нирок.  • Morata Alba, J., Pérez García, B., & Carpena Lucas, P. J. (2015). Dolor abdominal: no siempre es lo que parece. Pediatría Atención Primaria, 17(67), e189-e192.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.