Причини випадання волосся

У більшості випадків проблему випадання волосся можна вирішити: тоді нормальний ріст волосся відновиться природнім способом.
Причини випадання волосся

Останнє оновлення: 18 листопада, 2018

Хоча із цією проблемою найчастіше стикаються чоловіки, жінки можуть також зазнати втрати волосся. Ця проблема, поряд з тонким волоссям, може призвести до появи стресу в жінок.

Справа в тому, що не зовсім легко визначити, чи це тимчасова проблема (як дефіцит вітаміну) чи щось більш серйозне (як захворювання). Нижче наведені деякі з найбільш поширених причин, чому ви можете втрачати волосся.

Зазвичай волосся випадає через такі причини:

Фізичний стрес

Будь-який фізичний стрес або травма (операція, автомобільна аварія, серйозна хвороба або просто грип) може призвести до тимчасової втрати волосся.

Життя та розвиток волосини мають певний життєвий цикл: народження, ріст та випадання. Коли тіло зазнає якоїсь травми, цей цикл переривається і воно може випадати передчасно. На щастя, як тільки ви оговтаєтеся від такого стану або хвороби, то повернетесь до свого нормального циклу.

Вагітність також є причинию втрати волосся

Вагітність

Ще один вид фізичного навантаження – це вагітність. У цей час велике значення має гормональний фон організму жінки.

Випадання волосин в даному випадку, як правило, починається з ранніх стадій вагітності і погіршується в останні тижні перед пологами. До речі, не всі жінки стикаються з цією проблемою. Якщо все таки ви помітили, що волосся почало випадати, не варто хвилюватися. Через декілька місяців після пологів відновиться нормальний ріст.

Занадто багато вітаміну А

Надмірне споживання продуктів із високим вмістом вітаміну А або харчових добавок також можуть привести до випадання волосся. Не забудьте, що рекомендована добова норма споживання для дорослої людини вітаміну А становить 5000 МО (міжнародна одиниця виміру дози речовин у фармакології).

Харчові добавки можуть містити від 2500 до 10000 МО вітаміну А.  Як тільки ваш організм перестане відчувати надлишок вітаміну А, випадання волосся припиниться.

Дефіцит білка

Яєчний жовток

Якщо ви не отримуєте достатню кількість білка у вашому раціоні, організм починає скорочувати витрату цієї важливої для здоров’я людини речовини. Один зі способів такої економії – це затримка росту волосся.

Пам’ятайте, що це нормальне явище, коли у вас випадає кілька волосин щодня. Як правило ви не помічаєте цього, тому що в цей час з’являються нові волосини. Якщо ваш організм не отримує достатньої білка, цього не станеться.

У людини кожного дня відбувається природна втрата в середньому від 60 до 100 волосин. І кількість волосин, які знову виростають і випадають, залишається приблизно на одному рівні.

Коли виявлено значне випадання волосся у жінок, причину потрібно шукати на 3 місяці раніше. Чому? Природний цикл життя волосся в середньому становить 2-7 років, після якого протягом 2-3 тижнів відбувається підготовка його до випадання, і вже протягом 3-4 місяців відбувається фаза випадіння.

Щоб усунути цю проблему, додавайте у свій раціон харчування більше риби, м’яса, яєць. Якщо ви дотримуєтесь веганської чи вегетаріанської дієти, спробуйте споживати більше рослинного білка або приймати вітамінні та мінеральні добавки.

Спадкове облисіння

Спадкове облисіння – це більш поширене явище серед чоловіків, але й жінки можуть також його зазнати. Буває, що навіть в молодості люди мають таку проблему,  яка, звичайно, перетворює життя у справжній кошмар. Якщо втрата волосся має генетичне походження, необхідно звернутися за допомогою до лікаря, щоб визначити причину виникнення такої проблеми.

Сьогодні є дуже багато медичних препаратів (як у вигляді кремів, так і таблеток), що можуть запобігти затримці росту або значно зменшити втрату волосся. У найгіршому випадку ви також можете вибрати його імплантацію.

Жіночі гормони

Втрата волосся

Ми вже говорили про те, що випадання волосся може бути спричинене зміною гормонального фону організму жінки, наприклад, під час вагітності.

Прийом гормональних протизаплідних таблеток або менопауза також можуть стати причинами втрати волосин. Справа в тому, що у цих випадках активізуються чоловічі гормони, що робить волосяний фолікул тонким і воно починає дуже легко випадати.

Якщо проблема спричинена прийомом протизаплідних таблеток, слід обов’язково звернутися за допомогою до гінеколога. Він допоможе знайти альтернативу цим таблеткам. Аналогічно, якщо втрата волосся пов’язана з менопаузою, ваш лікар призначить правильне лікування.

Деякі лікарські препарати теж володіють таким побічним ефектом, як випадання волосся.

Таких ліків близько сотні, особливо негативно позначається на стані волосся тривала терапія такими засобами, як гормональні препарати, оральні контрацептиви, антидепресанти, аспірин, проносні засоби та ін. Лікування онкології (опромінення, хіміотерапія) викликають випадання волосся.

Обережно слід ставитися до різних засобів для схуднення (корекції фігури), деякі з них мають проносну дію, що знижує всмоктуваність мікроелементів, вітамінів, приводячи до анемії та авітамінозу. А також вони можуть містити селен і солі важких металів, що призводить до хронічного отруєння і облисіння.

Емоційні стреси

Усе, що порушує вашу емоційну рівновагу, може прискорити облисіння. Якщо ви перебуваєте у тяжкій або стресовій ситуації, спробуйте знайти час для заняття, яке зможе заспокоїти вас – в іншому випадку, ваше волосся буде випадати швидше, ніж виростити.

Нервові захворювання, порушення вегетативної нервової системи (вегето-судинна дистонія), постійні стреси призводять до звуження судин – це є також однією з причин випадання волосся у жінок і чоловіків, оскільки погіршується живлення волосяного фолікула.

Спробуйте зайнятися йогою, гуляти частіше надворі, виконувати фізичні вправи. Головне знизити рівень стресу.

Анемія

Еритроцити

Підраховано, що кожна із десяти жінок у віці від 20 до 49 років страждає на анемію або нестачу заліза в організмі. Це захворювання може призвести не тільки до втрати волосся, а також і до серйозніших проблем зі здоров’ям.

Для того щоб з’ясувати, чи не пов’язане випадання волосся із недостатньою кількістю заліза в організмі, необхідно зробити аналіз крові. Серед інших симптомів анемії можна назвати головні болі, блідість шкіри, холодні руки і ноги, відчуття втоми.

Якщо у вас є анемія, щоденна харчова добавка для поповнення заліза в організмі, як правило, вирішить цю  проблему.

Гіпотиреоз

Коли щитовидна залоза не працює належним чином, виникає таке захворювання, як гіпотиреоз. Щитовидна залоза – це невеликий орган в ділянці шиї, який відповідає за вироблення гормонів, котрі мають вирішальне значення для обміну речовин, росту та інших життєво важливих функцій організму людини.

Коли в роботі щитовидної залози виникають порушення, то це проявляється посиленим волосяним випаданням. У цьому випадку, тільки лікар зможе правильно визначити найбільш підходяще лікування, щоб допомогти нормалізувати роботу щитовидної залози.

Випадання волосся є поширеною проблемою, яка турбує багатьох жінок сьогодні, проте її можна легко вирішити, як тільки стане відома причина його випадання.  • Strumia, R. (2016). Alopecia. In Dermatological Cryosurgery and Cryotherapy. https://doi.org/10.1007/978-1-4471-6765-5_63
  • Kaufman, K. D. (2002). Androgens and alopecia. In Molecular and Cellular Endocrinology. https://doi.org/10.1016/S0303-7207(02)00372-6
  • Gordon, K., & Tosti, A. (2011). Alopecia: evaluation and treatment. Clinical, Cosmetic and Investigational Dermatology. https://doi.org/10.2147/ccid.s10182
  • Hair loss: who gets and causes. American Academy of Dermatology. Recuperado el 6 de marzo de 2020.
  • Phillips, T. G., Slomiany, W. P., & Allison, R. (2017). Hair Loss: Common Causes and Treatment. American Family Physician.
  • Piérard-Franchimont, C., & Piérard, G. E. (2013). Alterations in hair follicle dynamics in women. In BioMed Research International. https://doi.org/10.1155/2013/957432

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.