Про що свідчать постійні набрякання гомілок?

А ви також стикалися з проблемою набрякання гомілок? Тоді неодмінно уважно прочитайте нашу статтю, адже ця проблема може бути ознакою серйозних порушень у роботі внутрішніх органів та систем.
Про що свідчать постійні набрякання гомілок?

Останнє оновлення: 22 листопада, 2018

У вас часто набрякають ноги, а ви досі не можете зрозуміти, чому це відбувається? Зверніть увагу, що цю проблему ігнорувати не можна, адже набрякання гомілок може бути симптомом серйозних проблем зі здоров’ям.

Звісно, є ціла низка натуральних засобів, які можуть зменшити набряки. Ви можете відпочити, зручно вмостившись у кріслі та піднявши ноги вгору, замочити на якийсь час ступні у теплій солоній воді або випити будь-який трав’яний чай з протизапальними властивостями, наприклад настій кульбаби.

Проте якщо після цього проблема нікуди не зникла, ми рекомендуємо відвідати спеціаліста для того, щоб визначити точну причину набрякання гомілок. Тільки спеціаліст допоможе встановити правильний діагноз та визначити, чи справді шляхом появи набряків організм намагається відправити вам тривожний сигнал.

Про що може свідчити набрякання гомілок?

1. Ослаблені кровоносні судини

набрякання гомілок свідчить про слабкі кровоносні судини

Однією з головних причин набрякання гомілок та ступнів є погана циркуляція крові в організмі людини. Найчастіше ця проблема турбує людей літнього віку, адже з віком кровоносні судини слабшають. Втім, іноді ноги набрякають і через набагато серйозніші порушення у роботі циркуляційної системи.

У молодшому віці набрякання ніг виникає або через вроджену схильність, або у результаті таких проблем зі здоров’ям:

 • Неправильна постава під час перебування у сидячому положенні
 • Перебування у стоячому положенні впродовж тривалого періоду часу
 • Сон у неправильному положенні.

Якщо причиною набрякання нижніх кінцівок є один або кілька зі згаданих вище факторів, для розв’язання проблеми вам знадобиться просто змінити свої щоденні звички та покращити поставу.

Проте в цьому випадку також варто звернутися до лікаря, адже постійні набряки на гомілках можуть свідчити про венозну недостатність. Не забувайте, що судинні захворювання нижніх кінцівок можна класифікувати як артеріальні та венозні розлади:

 • Артеріальні порушення можуть виникнути у результаті виникнення локального дефекту в артеріях, наприклад аневризми. Також вони часто з’являються як наслідок інших захворювань, зокрема артеріосклерозу.
 • Венозні захворювання, зокрема варикозне розширення вен та венозний тромбоз.

2. Набрякання ніг може свідчити про утворення кров’яних згустків (тромбів)

Якщо набрякає тільки одна кінцівка, це може свідчити про появу у ногах тромбів, які блокують вени.

Зверніть увагу, що у цьому випадку набрякання ніг буде супроводжуватися такими неприємними симптомами:

 • Біль
 • Незначне підвищення температури
 • Зміна кольору шкіри (потемнішання або надмірна блідість).

У будь-якому випадку при появі одного або кількох згаданих вище симптомів необхідно звернутися до лікаря для встановлення точного діагнозу.

3. Неправильне виконання вправ

набрякання гомілок свідчить про неправильне виконання вправ

Якщо ви займаєтеся спортом самостійно у домашніх умовах, існує ризик неправильного виконання вправ. Будьте обережними та завжди слідкуйте за тим, чи не набрякають ваші гомілки після тренування.

Зверніть увагу: не переплутайте загальні набряки нижніх кінцівок з локальними запальними процесами.

 • Запалення м’язів суттєво відрізняється від набряків, адже воно характеризується сильним болем зсередини, а не поверхневим дискомфортом.
 • До того ж запалення м’язів зазвичай виникає тільки в одній з кінцівок. Якщо ви зіткнулися з проблемою запалення в обох ногах, це може свідчити або про неправильне виконання вправ, або про неправильно підібране та незручне взуття.

4. Недостатня кількість відпочинку

Оскільки нестача відпочинку призводить до затримки рідини в організмі, у втомленої людини зазвичай сильно набрякають ноги.

У цьому випадку сильне набрякання гомілок свідчить або про недостатню кількість нічного відпочинку, або про неправильне харчування.

 • Для того, щоб усунути цю проблему, неодмінно перегляньте свій раціон та зменште у ньому кількість продуктів з високим вмістом натрію, борошна та цукру.
 • Щодня виділяйте щонайменше 15 хвилин на те, щоб відпочити у сидячому положенні з піднятими вгору ногами. Обов’язково спіть по 6-8 годин на добу, щоб і розум, і тіло встигли відпочити.

5. Реакція на деякі препарати

набрякання гомілок у результаті вживання препаратів

Якщо ви тільки нещодавно почали вживати нові медикаменти, у вас може виникнути певна негативна реакція на них. Більшість сучасних препаратів має цілу низку побічних ефектів, у тому числі й набрякання гомілок.

 • У такому випадку краще одразу звернутися до лікаря. Трапляються випадки, коли відмовитися від вживання ліків неможливо, тож з подібним побічним ефектом доведеться змиритися. Втім, за можливості лікар зменшить дозу препарату або призначить вам інші ліки.

Натуральні засоби від набрякання гомілок

На щастя, є ціла низка безпечних натуральних засобів, які допоможуть зменшити набряки нижніх кінцівок та усунути дискомфорт.

Мабуть, вам вже відомо, що ромашка володіє незліченною кількістю переваг для здоров’я. Ви можете або вживати її у вигляді ромашкового чаю, або масажувати набряклі кінцівки ефірною олією ромашки.

Ромашкова ванночка для набряклих ніг

Інгредієнти:

 • 2 столові ложки ромашкового цвіту (20 г)
 • 2 склянки води (500 мл)

Спосіб приготування:

 • Перш за все підігрійте воду у невеликій каструлі. Щойно вона почне закипати, додайте до неї цвіт ромашки.
 • Варіть суміш 10 хвилин, після чого зніміть каструлю з вогню та залиште засіб на якийсь час для настоювання.
 • Процідіть готовий ромашковий настій та повільно вилийте весь засіб на набряклі кінцівки.
 • Опісля промасажуйте ноги від ступнів до колін обережними круговими рухами.

Не забувайте, що якщо згадані вище засоби не допомагають зняти набряки ніг, варто не зволікати зі зверненням до лікаря, адже набрякання гомілок у цьому випадку може свідчити про серйозні проблеми зі здоров’ям.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.