Припиніть контролювати життя і просто живіть!

30 Січня, 2019
Замість того, щоб контролювати життя, іти проти течії та боротися, чому б не дати йому піти своїм шляхом, щоб ви могли навчитися на кожному уроці, який воно вам приготувало?

Ми часто намагаємося контролювати життя, замість того, щоб дати йому взяти нас із собою. Так ми можемо знайти шлях, яким ми справді повинні йти по життю.

Коли з нами трапляються щось непередбачене чи несподіване, ми засмучуємося і бунтуємо проти цього. Ми часто покладаємо всю провину на щось або на когось іншого. Ми використовуємо такі фрази, як: «Чим я це заслужив?» Винні всі та все навколо, а ми – жертви.

Ми всі маємо очікування в житті, але здебільшого вони не справджуються. Через це ми вважаємо себе невдахами, ми сповнені розчарування і впадаємо в зневіру.

Життя вимагає не порядку, а довіри

як припинити завжди контролювати життя
Бажати контролювати життя марно. Коли все йде добре, це чудово. Однак, коли все псується, ми стаємо жертвами. Ми робимо це замість того, щоб зустрітися з ситуацією і намагатися її подолати.

Дивіться більше: Синдром хронічної жертви: чому деякі люди завжди скаржаться?

Життя нелегке. Ми маємо неправильне переконання, що для того, щоб бути щасливими, все повинно бути добре. Однак це просто нереалістично.

Усе складається з хороших і поганих моментів. Усі вони слугують певній меті, навіть якщо деякі з них змушують нас почуватися краще, ніж інші. Однак, якщо казати чесно, це питання на перспективу.

  • Невдача не означає, що ми повинні відмовитися від наших цілей.
  • Навпаки це може бути можливість розвиватися, вчитися та вдосконалюватися.
  • Токсичні стосунки не є підставою для відмови від любові.

Це може бути можливість навчитися бути більш вибірковими. Це також шанс якнайшвидше розплющити очі.

Не пливіть проти течії, пливіть разом з нею

чому не треба контролювати життя
Чи будете й далі битися голову об цегляну стіну? Не ставайте жертвою ситуації. Життя може просто захотіти повести вас в іншому напрямку.

Припиніть звинувачувати інших людей за те, що вони змушують вас страждати. Можливо, ви самі цьому потураєте. Можливо, ви не здатні відійти та дистанціюватися від людей, які роблять вам погано.

Ви живете на автопілоті. Через це ви не можете сприйняти все, що воно вам намагається донести з кожним кроком. Життя дає вам конкретні інструкції, навіть якщо ви не приймаєте їх найкращим чином, але воно дає їх вам. Розплющте свої очі! Ось вони…

Ми примушуємо себе до стосунків, які того не варті. Ми наповнюємося скаргами, а не йдемо вперед. Крім того, ми прив’язуємося до жертвування, що змушує нас думати про себе як про жертв, коли це не так. Чому ми не починаємо плисти за течією життя?

Іноді нам так зручно в нашій зоні комфорту, що ми втрачаємо нашу мету. Ми ненавидимо зміни! Однак вони необхідні.

Детальніше дивіться: Вирватися з зони комфорту може бути найкращим рішенням

Ви намагаєтеся контролювати життя?

як перестати контролювати життя
Коли труднощі вас переповнюють, весь ваш світ виходить з-під контролю. Вам подобається коли все сплановано, і ваші дні проходять за розкладом.

Однак,коли відбувається щось неминуче, ви все кидаєте і відчуваєте, ніби йдете по канату. Невизначеність – це те, що вам не подобається. Ви думаєте про зміни як про нещастя.

Зміна фокусу сприйняття ситуацій – ось що потрібно. Навіть найбільш негативні ситуації мають позитивний бік. Ви просто повинні знати, як їх сприймати, тому що це може бути дуже складно. Ви не зможете це зробити, якщо ви підете легким шляхом. Найпростіший спосіб полягає в тому, щоб скаржитися, заперечувати та відкидати все, що вас непокоїть.

Дізнайтеся, як контролювати занепокоєння і стрес. Не намагайтеся контролювати життя. Нехай воно захопить вас, і не бійтеся того, що станеться. Коли ви найменше цього очікуєте, з вами відбудеться щось фантастичне.

  • Persson, L. O., & Sjöberg, L. (1985). Mood and positive expectations. Social Behavior and Personality: an international journal, 13(2), 171-181.
  • Csikszentmihalyi, M. (2010). Fluir (flow): una psicología de la felicidad. Editorial Kairós.
  • Klingner, R. (2014). Let it flow (Vol. 1). LIT Verlag Münster.