Ризики і симптоми ендометріозу

Не зважаючи на те, чи це захворювання проявляється болісними симптомами, чи узагалі ніяк, проблема з ендометріозом у тому, що, за відсутності лікування, він може призвести до розладів серцево-судинної системи.
Ризики і симптоми ендометріозу

Останнє оновлення: 17 лютого, 2019

Ендометріоз вражає кожну десяту жінку і, згідно з даними багатьох організацій, що працюють над цією проблемою, він став мовчазною та виснажливою хворобою для них. А отже, всім слід знати більше про ризики та симптоми ендометріозу.

Ендометріоз – це захворювання, під час якого виникають доброякісні нарости внутрішньоматкової тканини поза межами матки, що часто поширюються на яєчники, таз, фаллопієві труби і навіть органи черевної порожнини, такі як кишечник.

Це – медична проблема, лікування якої ще не знайдено. Зазвичай вона спадкова й, до того ж, за результатами дослідження, опублікованого Жіночою лікарнею Бригама, може бути причиною багатьох випадків серцевих нападів у жінок, молодших ніж 40 років.

У сьогоднішній статті ми дамо вам усю потрібну інформацію про цю проблему.

Ендометріоз – мовчазна хвороба, яка вражає багатьох жінок

Це може дивувати, але є навіть дівчатка 12-13 років, яким уже робили операцію в рамках лікування ендометріозу. Тому ви повинні зрозуміти, яким складним може бути ендометріоз і наскільки мало уваги йому приділяють в медицині.

Лише в 2013 році розробили перший посібник для того, щоб поінформувати людей про ендометріоз.

Важливо розуміти, що ендометріоз є дуже “особливим” захворюванням. Тоді як деякі жінки страждають від невимовного болю, в інших він може не супроводжуватися жодними симптомами.

Рекомендуємо прочитати: “5 чинників, які впливають на здоров’я яєчників

Можливо, саме тому асоціації в усьому світі вимагають організувати багатопланові команди (з гінекологів, спеціалістів із травлення та психологів), щоб навчитися краще визначати це захворювання із застосуванням різних підходів.

А тепер дізнаймося більше про поширені симптоми. 

симптоми ендометріозу

Симптоми ендометріозу

 • Дуже болісні менструації.
 • Сильний біль унизу спини, який віддає в черевну порожнину. Він може посилюватися перед або під час менструації.
 • Біль під час або після статевого акту.
 • Біль або проблеми під час випорожнення чи навіть сечовипускання.
 • Досить часто від 30 до 40% хворих на ендометріоз страждають на безпліддя.

Ми також хочемо зазначити, що не в усіх жінок проявляються ті самі симптоми. Дехто взагалі не помічає жодних змін. Захворювання зазвичай виявляють під час планового огляду в гінеколога або абдомінальних операцій, зокрема кесаревого розтину або апендициту.

Що таке жити з ендометріозом

Ми стикаємося із захворюванням, від якого немає лікування. Для усіх тих жінок, яким доводиться жити з ендометріозом, без сумніву, найважливішим способом лікування є те, що допоможе їм просто покращити якість свого життя.

У деяких випадках біль може бути настільки сильним, що навіть важко просто ходити. Такі жінки стикаються з браком розуміння з боку інших людей, колег на роботі та своїх партнерів, яких може дивувати, чому статевий акт завдає наскільки багато болю.

Дивіться також статтю про біль в кістках: поради і лікування

Гормональні препарати – це один із варіантів лікування ендометріозу, але вони дають побічні ефекти: великий відсоток жінок впадає в депресію тощо.

 • Деякі з болісних симптомів можна лікувати медикаментами. Також іноді призначають препарат схожий на той, який прописують при раку простати.
 • Ще одним поширеним рішенням є хірургічне втручання, щоб видалити пошкоджені тканини, але в більшості випадків вони просто виростають знову і біль поновлюється.

Ендометріоз збільшує ризик серцевого нападу

Ми говорили про це на початку статті. Згідно з результатами дослідження, проведеного в Бостонській лікарні, хворі на ендометріоз жінки, яким зробили операцію з видалення матки або яєчників, мають вищий ризик серцевого нападу.

 • Дослідники проаналізували медичну документацію 116 430 жінок за понад 20 років. З них у 11 903 був ендометріоз.
 • Вони виявили, що ті, у кого через операцію менопауза настала швидше, були в групі підвищеного ризику закупорення артерій, серцевого нападу та стенокардії.

Пам’ятайте, що ендометріоз може вразити навіть жінок до 40 років.

здоровий спосіб життя як профілактика ендометріозу

Чому потрібно вести здоровий спосіб життя

Лікарі радять усім жінкам, які страждають через ендометріоз, добре піклуватися про свою фізичну форму та емоційне здоров’я, щоб запобігти розвитку серцево-судинних захворювань.

 • Не забувайте, що біль і нестача загальної обізнаності решти населення можуть спричиняти відчуття самотності та розчарування, які в результаті призводять до депресії. Якщо ви дозволите своїй імунній системі знесилитися, це підвищить ризик розвитку хвороб серця.
 • Якщо у вас передчасно почалася менопауза, то рівень ризику такий самий, як і у тих, хто вступив у цей етап життя природно.

Незважаючи на те, 30 вам чи 55, потрібно добре піклуватися про свій раціон харчування та вести активний спосіб життя, щоб запобігти розвитку будь-яких проблем.

Дивіться також: “8 способів запобігти набиранню ваги в період менопаузи

Регулярні перевірки, підтримка лікаря та участь в організаціях жінок з ендометріозом можуть чудово допомогти протистояти цьому нелегкому захворюванню.

Це може вас зацікавити ...
5 натуральних способів поліпшити життя, якщо у вас ендометріоз
Mejor con SaludLeerlo en Mejor con Salud
5 натуральних способів поліпшити життя, якщо у вас ендометріоз

Як ми всі знаємо, ендометріоз є хронічним захворюванням. На сьогодні немає ефективних методів лікування, які можуть усунути цей розлад.