Що робити, якщо немає часу на відпочинок?

Найчастіше наш розпорядок дня дуже насичений і немає часу на відпочинок. Ми розповімо вам, як переконатися, що ви отримуєте все необхідне. Читайте далі, щоб дізнатися більше!
Що робити, якщо немає часу на відпочинок?

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Сьогодні ми живемо у світі, сповненому інформацією та тисячами обов’язків, що тому у нас часто немає часу на відпочинок. Тоді виникає запитання, що ж робити.

Тут ми дамо вам низку порад та підказок щодо того, що можна зробити, щоб більше відпочивати та покращити якість життя.

Наслідки браку часу на відпочинок

Про це йшлося у багатьох публікаціях. Наприклад, співробітники Інституту сну в Мадриді, заявили, що якщо ми не відпочиваємо, ми можемо відчути такі симптоми:

 • поганий настрій
 • менша здатність справлятися з фрустрацією
 • брак концентрації
 • неспокій
 • дратівливість
 • проблеми з пам’яттю
що відбувається, коли немає часу на відпочинок
На додаток до цих наслідків, інші дослідження підкреслюють той факт, що є чіткий взаємозв’язок між годинами сну або відпочинку та якістю життя.

Без сумніву, ви все це знаєте, адже ми це постійно чуємо. Однак іноді робота або навчання не залишають нам достатньо годин на день, щоб нормально відпочити. Що ми можемо зробити, щоб це змінити?

Що робити, якщо немає часу на відпочинок?

Отже, як нам уникнути відчуття втоми, коли наше життя настільки зайняте, і у нас ледве залишаються секунди між сповіщеннями на телефоні, невиконаними завданнями, повідомленнями без відповіді та іншими стимулами, які ми постійно отримуємо?

По-перше, варто зазначити, що є певна різниця між фізичною та психічною втомою. Однак обидві з них мають свої наслідки.

Дослідження на цю тему вказують на те, що коли ми відчуваємо розумову втому, може виникати почуття невдачі, безнадії та безпорадності, а також низька самооцінка, неспокій і нездатність зосередитися. Що стосується фізичної втоми, то це може призвести до головного болю та суглобових розладів, а також порушень сну.

Звичайно, це впливає на поведінку, оскільки людина, яка стомлюється, може надмірно споживати каву або інші стимулятори. Крім того, це може призвести до поганої продуктивності на особистому та робочому рівні. Це також може спричинити конфлікти в міжособистісній сфері, як у сімейному, так і в робочому середовищі.

Що можна зробити, щоб краще відпочивати?

Отже, яких рекомендацій варто дотримуватися, якщо у нас немає часу на відпочинок, але нам ще потрібно зробити щось інше? Далі ми поділимося з вами кількома стратегіями, які ви можете застосувати для покращення якості життя:

 • По-перше, зрозумійте, що ви та ваше фізичне, психічне та емоційне здоров’я є пріоритетом.
 • Спробуйте бувати в тиші. Це важливо для того, щоб відчути душевний спокій. Ми вже знаємо, що важко жити без шуму, особливо в містах, але ви можете не вмикати радіо один день на тиждень у машині. Ви також можете прийняти душ, не слухаючи музику, або спробувати медитацію, щоб заспокоїти свої думки.
як подбати про себе якщо немає часу на відпочинок
 • Вимкніть телефон на деякий час, а також будь-які екрани поруч з вами, щоб не відволікатися на звуки сповіщень. Таким чином, на вас не впливатиме світло екрану, яке, як відзначають експерти, може бути дуже шкідливим.
 • З’ясуйте, чи є якісь проблеми, які потрібно вирішити, які емоційно вас непокоять. Вам потрібно навчитися відпускати їх, навіть якщо це означає прощення.
 • Делегуйте обов’язки на своєму робочому місці. Ви можете подумати, що без вашої участі нічого не вийде, але навчіться довіряти своїй команді й давати їм завдання відповідно до їх можливостей.
 • Подивіться, як буде виходити, і, якщо потрібно, внесіть деякі зміни у свій розпорядок дня.
 • Допоможіть собі приємним сеансом масажу.

Фінальні зауваги

Ми хочемо наголосити на необхідності спрощення життя. Часто ми беремо на себе занадто багато, але зрештою це погано для нас завершується.

Великий мислитель Епікур, запропонував підхід, який стане нам у пригоді і сьогодні. Він казав, що ми повинні прагнути жити для максимального задоволення, але ми також можемо знайти це задоволення у повсякденних речах, таких як їжа, приємні розмови чи мистецтво.

Також цей філософ нагадує нам про важливість ніколи зайвий раз не ризикувати здоров’ям. Ми завжди повинні уникати того, що приносить страждання в наше життя. Обов’язково спробуйте такий підхід це на практиці! • Arquer, M. I. De. (1999). NTP 445: Carga mental de trabajo: fatiga. Instituto Nacional de Seguridad e Higiene En El Trabajo.
 • Extremera, N., Fernández-Berrocal, P., & Durán, A. (2003). Inteligencia emocional y burnout en profesores. Encuentros En Psicologia Social.
 • Restrepo, E. (2018). ILUMINACIÓN. In El torso de Venus. https://doi.org/10.2307/j.ctv893j2s.33
 • Salanova, M., & Futuros, Y. R. (2008). ESTUDIO DEL BURNOUT Marisa Salanova y Susana Llorens. Papeles Del Psicólogo.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.