Що таке бути мамою після 35 років

Що таке бути мамою після 35 років

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Якщо ви читаєте цю статтю, то, мабуть, вважаєте, що бути мамою після 35 – це величезна праця та ризик для здоров’я. Сподіваємося, нам вдасться переконати вас у протилежному за допомогою цієї статті.

Вірте чи ні, але більшість жінок, які наважуються вперше стати мамою у такому віці, цілком нормально переносить вагітність та пологи. Звісно, необхідно ще ретельніше піклуватися про своє здоров’я та вживати запобіжних заходів для нормального розвитку дитини в утробі, проте панікувати та хвилюватися з приводу пізньої вагітності однозначно не варто.

Життєва мудрість та зрілість, якою ви володітимете на час народження дитини, насправді має величезне значення для належного розвитку та виховання дитини. Власне, нині чимало жінок вирішують вперше стати мамою у зрілому віці.

Раніше вчені та лікарі вважали, що оптимальним віком для першої вагітності є 25 років, проте через темп та стиль життя сучасної жінки ці цифри вже не є актуальними нині.

Ніхто не заперечує, що для деяких жінок бути мамою у віці 35 років – це певний виклик та підвищений ризик як для самопочуття матері, так і для здоров’я дитини в її утробі. Саме тому ми рекомендуємо пройти повне обстеження та постійно спостерігатися у лікаря для того, щоб контролювати свій стан під час вагітності.

Вірте чи ні, але існує величезна кількість причин вперше стати мамою саме у 35 років. Цей вік має свої переваги. Для прикладу, до цього часу ви можете досягнути певних кар’єрних успіхів та здобути матеріальний достаток. Це безпосередньо вплине на ваш настрій, спокій та впевненість у завтрашньому дні, а отже ви менше хвилюватиметеся під час вагітності.

Що потрібно знати жінці, яка наважується бути мамою у віці 35 років?

вагітність після 35 років

Коли людина досягає 35-річного віку, вона є достатньо дорослою та зрілою для того, щоб змінити свій спосіб життя на більш правильний та краще зрозуміти потреби свого організму. До того ж, у такому віці жінка усвідомлює, наскільки важливо підготувати своє тіло до виношування нового життя.

Зрілість та мудрість, якими володіє жінка у цьому віці, є дуже важливими. Зазвичай такі жінки досить серйозно ставляться до фізичного навантаження та харчування, яких необхідно дотримуватися у період вагітності.

Вірте чи ні, але згідно з результатами численних досліджень, у віці 35 років вагітні жінки краще переносять всі неприємні симптоми, якими супроводжується процес виношування дитини. Вони майже не страждають від ранкової нудоти та печії, а також рідше відчувають позиви до туалету.

Втім, необхідно розуміти, що після настання цього віку здатність жінки зачати дитину значно зменшується. До прикладу, шанси завагітніти після 35 років на 50% менші від можливості зачати у 20-річному віці.

На жаль, кількість активних яйцеклітин – це не єдині вікові зміни. Дуже часто вагітність у зрілому віці – це ризик зачати плід зі зміненою кількістю хромосом, тобто вадами розвитку.

Жінка, яка вперше завагітніла у віці 35 років, ризикує отримати такі ускладнення під час пологів:

Сумлінно дотримуйтеся всіх рекомендацій гінеколога

Оскільки після досягнення 35-річного віку шанси завагітніти значно зменшуються, процес зачаття може перетворитися для жінки на страшенний головний біль. Якщо вам не вдається одразу завагітніти у такому віці, рекомендуємо звернутися до спеціаліста з репродуктології. Повірте, кваліфікований лікар зробить все можливе для того, щоб ви змогли відчути радість материнства.

як бути мамою у зрілому віці

Звісно, не варто забувати, що материнство після 35 років має певні ризики, на які необхідно звернути особливу увагу:

 • Високий кров’яний тиск
 • Передчасні пологи
 • Порушення цілісності плаценти
 • Гестаційний діабет
 • Камені у нирках та ниркові кольки
 • Висока ймовірність народження мертвої дитини.

До того ж у 35-річному віці жінки можуть мати значно більше хронічних захворювань та внутрішніх розладів, ніж молоді мами. Саме тому, якщо у вас є хронічна хвороба або якщо ви вживаєте якісь медикаменти, ми рекомендуємо обов’язково звернутися до лікаря.

Після проведення повного обстеження організму лікар зможе змінити лікування на більш лояльне або дасть вам ефективні рекомендації для того, щоб знизити ризик розвитку можливих патологій.

Зверніть увагу, що пологи у такому зрілому віці також можуть протікати з ускладненнями. Якщо ви вперше завагітніли після 35 років, скоріш за все, лікарі порекомендують вам народжувати за допомогою кесаревого розтину.

Не варто боятися цієї процедури, адже призначивши вам кесарів розтин на конкретний час, лікар зможете знизити до мінімуму всі можливі ризики як для вас, так і для вашого малюка.

Бути мамою – це завжди залишатися молодою

Хто сказав, що у 35-річному віці жінці вже занадто пізно бути мамою?

Материнство – це стан, від якого завжди потрібно отримувати насолоду. Народження та процес виховання дитини – це один з найкращих та найбільш неоціненних досвідів, які може отримати жінка за все своє життя. Якщо ви мрієте стати мамою, це найголовніше. Тож не дозволяйте суспільству обмежувати ваші бажання та замість вас вирішувати, коли потрібно заводити дітей.

Повірте, три з лишком десятиліття роблять із жінки зрілу особистість, яка володіє життєвою мудрістю та має здатність перебороти будь-які труднощі, що можуть виникнути у період вагітності та материнства.

До того ж у такому віці жінка досі має багато енергії для того, щоб забезпечити дитині належний догляд та виховання. Саме тому дуже важливо влаштувати свою кар’єру та побут ще до того, як ви наважитеся стати мамою. Таким чином у вас буде більше часу на проведення дозвілля з дітьми.

Якщо ви прекрасно почуваєтеся, не бійтеся ставати мамою

що потрібно, щоб бути мамою після 35

Звісно, через можливі ризики для здоров’я більшість жінок вважають, що бути мамою у зрілому віці дуже небезпечно. Втім, не варто передчасно панікувати. Вчасно проведене медичне обстеження та регулярні відвідини лікаря допоможуть вам щасливо зачати, виносити та народити дитину. Якщо ви будете сумлінно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря та здавати всі необхідні аналізи, вам немає про що хвилюватися.

Перш за все необхідно пройти повне обстеження організму перед зачаттям. Таким чином ви зможете знизити ризик розвитку будь-яких патологій під час вагітності, а також збільшите шанси на швидке зачаття. Під час консультації неодмінно обговоріть з лікарем такі питання:

 • Історію захворювань у вашій родині
 • Історію захворювань у родині вашого партнера
 • Відсутність вакцинування (якщо вам його не робили)
 • Медикаменти, які ви вживаєте
 • Медикаменти, які приймає ваш партнер
 • Будь-які проблеми зі здоров’ям у вас є зараз або були у минулому
 • Будь-які проблеми зі здоров’ям, які були або є у вашого партнера.

Отримавши всю необхідну інформацію, ваш лікар зможе визначити, які захворювання можуть негативно вплинути на розвиток плоду. Можливо, він призначить вам певні препарати чи терапію для того, щоб знизити ризик розвитку будь-яких патологій.

Якщо ж ви приймаєте певні медикаменти від вроджених або хронічних захворювань, лікар зможе замінити їх на безпечнішу альтернативу, яка є дозволеною для вживання під час вагітності.

Всиновлення – чудова альтернатива для тих, хто мріє бути мамою після 35

Ми вже згадували, що після досягнення зрілого віку, жінці набагато важче зачати природним шляхом. Втім, якщо вам дуже хочеться стати мамою, пропонуємо розглянути чудову альтернативу – всиновлення дитини зі спеціалізованого притулку. Повірте, ви зможете не лише кардинально змінити своє життя, але й ощасливити дитину, яка давно мріяла отримати сім’ю.

Головною мотивацією жінки, яка замислюється над всиновленням, має стати її неймовірно сильне бажанням стати мамою. Не дозволяйте емоціям взяти над вами гору. Не приймайте рішення самотужки, адже участь у вихованні дитини братимете не тільки ви, але й ваш партнер. Обов’язково дізнайтеся його ставлення до всиновлення та обговоріть, чи готові ви до цього важливого кроку.

Висновки

Попри те, що зачати дитину у зрілому віці досить складно, 35-річна жінка також має всі шанси для того, щоб стати мамою та народити здорове немовля. Дуже важливо жодного разу не пропускати огляд у лікаря та сумлінно виконувати всі його рекомендації.

Не забувайте, що раціон вагітної жінки має бути корисним, різноманітним та збалансованим. Відмовтеся від рафінованого цукру та обов’язково зменште кількість жирів у щоденному меню. Намагайтеся їсти якомога більше свіжих фруктів та овочів, а також продуктів з високим вмістом натуральної клітковини.

Уникайте стресових ситуацій. На перший погляд ця порада вам видасться майже неможливою, адже кожна жінка буде хвилюватися за самопочуття та стан плоду в утробі. Втім, напругу знімати можна і навіть потрібно.

Радимо займатися йогою, адже саме ці нескладні вправи зможуть розслабити м’язи та зняти важкість у тілі. Вірте чи ні, але дуже часто причиною жіночого безпліддя є постійні стреси та надмірна нервозність.

Не впадайте у відчай, якщо вам ніяк не вдається завагітніти. Неодмінно обговоріть проблему безпліддя зі своїм партнером. Можливо, ви знайдете вихід, який влаштує вас обох – наприклад, всиновлення малюка з інтернату.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.