Що таке ліпофільна дієта і як правильно нею скористатися?

Хоча його результати можуть бути неймовірними, важливо проконсультуватися з лікарем перед початком цієї дієти, щоб уникнути ускладнень. Дізнайтеся, що таке ліпофільна дієта.
Що таке ліпофільна дієта і як правильно нею скористатися?

Останнє оновлення: 16 квітня, 2019

Оскільки люди завжди шукають нові способи схуднути, щодня виникають нові варіанти, які обіцяють допомогти вам скинути кілограми. Сьогодні тема для обговорення – ліпофільна дієта, яка нещодавно стала досить популярною.

Ця дієта обіцяє допомогти вам скинути від 20 до 30 кілограмів за чотири місяці. Це екстремальна дієта, на якій не можна перебувати нескінченно довго, оскільки вона забороняє споживати їжу з певних груп продуктів.

Що таке ліпофільна дієта?

Ліпофільна дієта – це план харчування, заснований на споживанні натуральних продуктів, уникаючи будь-якої обробки. Можна їсти овочі та фрукти невеликими порціями.

Упаковані продукти, будь то натуральні або оброблені, повністю заборонені. Будь-які продукти, що містять жири, сіль або штучні підсолоджувачі, також заборонені.

Яка мета ліпофільної дієти?

Основна мета цієї дієти – уникнути споживання оброблених харчових продуктів. Ні для кого не секрет, що більшість цих продуктів викликає проблеми зі здоров’ям (діабет або гіпертензію) і пошкоджує внутрішні органи, якщо ними зловживати.

Дієта прагне стримати негативний вплив оброблених харчових продуктів шляхом зменшення їх споживання. Однак пам’ятайте, що деякі захворювання не є оборотними. Деякі навіть потребують довічного догляду, тому не варто нехтувати своїм медичним наглядом, коли ви розпочинаєте цю дієту.

Перегляньте цю статтю: 8 причин уникати обробленої їжі

Як дотримуватися цієї дієти

що таке ліпофільна дієта
Ліпофільна дієта передбачає дві стадії:

Етап 1

На цьому першому етапі потрібно адаптуватися до нового способу життя. Він триває 4 місяці і, як правило, є найскладнішим і найвимогливішим етапом. На цьому етапі вам доведеться звикнути до нових способів приготування їжі. Ви можете почуватися дуже голодними, якщо не споживаєте потрібних порцій.

Крім того, час прийому їжі на цьому етапі є дуже суворим і не може бути змінений. Рекомендують їсти кожні 120 хвилин, щоб прискорити обмін речовин і спалювати жир.

Етап 2

Цей етап спрямований на підтримку результатів, досягнутих на попередньому етапі. Теоретично, він має тривати близько чотирьох місяців, але деякі люди вирішують його продовжити.

Перш ніж прийняти рішення розпочати цю дієту, проконсультуйтеся зі своїм лікарем і зробіть необхідні аналізи, щоб визначити, чи є це хорошою ідеєю для вашого загального здоров’я чи ні.

Відкрийте для себе: Чи корисна пивна дієта?

Продукти, яких треба уникати

Як ви вже зрозуміли, на цій дієті ви повинні відмовитися від багатьох продуктів. Здебільшого, ви повинні уникати всього, що не походить від природи, і що ви не можете їсти в незміненій формі. Однак, є й деякі натуральні продукти, яких необхідно уникати, наприклад, алкоголь, цукор і оцет.

Ви також не можете їсти білки, такі як лосось і ковбаси.

Окрім того, ви повинні уникати фруктів, які містять багато цукру. Найбільш поширеними з них є банани, дині, інжир і ананас. Ви також повинні усунути огірки, баклажани, цвітну капусту і моркву.

Печиво, хліб і макарони також викресліть з меню.

Дозволені продукти

Як бачите, список продуктів, які ви не можете їсти, дуже довгий. Однак, такий самий і список дозволених продуктів. Ви можете споживати знежирене червоне м’ясо, рибу і птицю, але уникати додавання будь-якого жиру під час приготування їжі. Їх можна приготувати на пару, запекти або зварити суп.

Інші білки, які можна вживати, – це яєчні білки, знежирене молоко без лактози і нежирний йогурт. Споживаючи ці продукти, ви знижуєте ризик серцевих захворювань і поганого холестерину.

Крім того, можна їсти овочі зі стеблами і зеленим листям, такі як салат, селера і кінза, оскільки вони є найбільш корисними завдяки клітковині в їхньому складі.

Ви можете споживати будь-які фрукти, які хочете, якщо вони не внесені до списку заборонених продуктів. Тільки майте на увазі, що надмірне споживання може вплинути на рівень цукру в крові, навіть якщо ви обираєте фрукти з найменшим вмістом цукру.

Висновки

Тепер, коли ви знаєте, що таке ліпофільна дієта, ви можете вирішити, чи спробувати її. Перш ніж приймати рішення, ми рекомендуємо проконсультуватися з лікарем, щоб дізнатися, чи це вам підійде. У більшості випадків вона підходить, але ніколи не зайве звернутися за медичною консультацією.  • Kearns CE., Schmidt LA., Glantz SA., Sugar industry and coronary heart disease research. JAMA Intern Med, 2017.
  • Zhao Y., Wang L., Xue H., Wang H., Wang Y., Fast food consumption and its associations with obesity and hypertension among children: results from the baseline data of the childhood obesity study in china mega cities. BMC Public Health, 2017.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.