Що таке лобкові воші та як вони поширюються?

Лобкові воші зазвичай вражають ділянку статевих органів, але можуть виникати й на інших ділянках, наприклад, на животі або під пахвами. Як вони поширюються? Про них ми розповімо в цій статті.
Що таке лобкові воші та як вони поширюються?

Останнє оновлення: 19 травня, 2020

Лобкові воші – маленькі комахи, які живуть на лобку волосся людини. Цей розлад вважають хворобою, що передається статевим шляхом, хоча це не єдиний спосіб їх передачі.

За оцінками фахівців, щорічно приблизно мільйон людей ловлять лобкові воші. Це дуже багато. Комаха, яка їх викликає, називається Pthirus pubis. Вона харчується кров’ю, а її укуси викликають дуже інтенсивний і сильний свербіж статевих органів.

Цікаво, що за всю історію у деяких давніх текстах згадувалося існування лобкових вошей, навіть у самій Біблію. Хоча вони схожі на головні воші, головна відмінність полягає в тому, що ці воші, як правило, не передають жодного іншого захворювання. Однак це дуже незручна інфекція, яка також може вплинути на життя тих, хто страждає від неї. Тому в цій статті ми пояснимо все, що потрібно знати про лобкові воші та те, як вони поширюються.

Що роблять лобкові воші?

що роблять лобкові воші
У більшості випадків лобкові воші поширюються статевим шляхом. Однак інфекція може поширитися і іншими способами.

Як ми вже згадували вище, лобкові воші – це маленькі комахи, які живуть виключно у людини, зокрема на ділянці статевих органів. Лобкові воші дещо схожі за формою на морських крабів. Вони прилягають до волосся завдяки речовині, яка діє як цемент. Потрапивши туди, вони кусають шкіру. Укус настільки сильний, що викликає свербіж через певні компоненти їхньої слини та калу.

Зазвичай симптоми проявляються приблизно через тиждень після зараження. Окрім свербіння, виникають грудочки та шишки на шкірі, а також травми, пов’язані з подряпинами.

Хоча вони часто вражають лише ділянку лобка, лобкові воші можуть поширюватися на інші ділянки. Наприклад, важливо знати, що вони можуть бути на волоссі на грудях, під пахвами або на животі людини.

Важливим фактом є те, що вони можуть навіть з’являтися на віях. Це часто буває у дітей, які зазнавали сексуального насильства. Тому наявність таких вошей у дітей іноді скеровує педіатрів на випадки зґвалтування та сексуального насильства.

Як поширюються лобкові воші

Фахівці схильні вважати лобкові воші захворюванням, що передається статевим шляхом. Цей стан найчастіше пов’язаний зі статевим контактом із людиною, яка вже заразилася. Однак це не єдиний спосіб їх поширення.

Лобкові воші рідше можуть поширюватися шляхом використання певного одягу, простирадла чи рушників зараженої людини. Однак заразитися інфекцією в таких місцях, як ванни або туалети, майже неможливо, оскільки ця комаха не може жити далеко від людського тіла довгий час. Для виживання їм потрібна температура приблизно 28° С або вище. Проте кожен, хто має цю інфекцію, повинен переконатися в правильному очищенні всіх предметів та одягу.

Як діагностують та лікують лобкових вошей

лікування лобкових вошей
Діагностика лобкових вошей дуже проста, тому що зазвичай достатньо поглянути на статеві органи. Їх зазвичай видно неозброєним оком. Клінічна картина також дуже характерна. Отже, лікарю зазвичай не потрібні додаткові докази.

Певні креми, шампуні та лосьйони, які вбивають комах, можуть вилікувати цей стан. Більшість людей часто потребує декількох застосувань, щоб знищити всіх вошей. Також важливо правильно очистити весь одяг, рушники та простирадла.

Однак найголовніше – це усвідомлювати необхідність попереджати інших людей, зокрема сексуальних партнерів, оскільки це дуже заразна інфекція.

Висновок

Лобкові воші – це крихітні комахи, які викликають свербіння у місцях, де є волосся, особливо на геніталіях. Зазвичай вони передаються статевим шляхом, але також можуть поширюватися через одяг або інші тканини, зокрема простирадла.

Якщо у вас є якісь питання щодо інфекції, вам потрібно проконсультуватися з лікарем. Вам випишуть найбільш доцільне лікування та дадуть деякі рекомендації щодо усунення захворювання.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.