Шкідливі наслідки дефіциту заліза

Чи отримуєте ви достатньо заліза з раціону? Відкрийте для себе наслідки дефіциту заліза і дізнайтеся, наскільки важливим є залізо для вашого здоров'я!
Шкідливі наслідки дефіциту заліза

Останнє оновлення: 07 січня, 2019

Найважливішою ознакою дефіциту заліза є анемія. Проте є інші наслідки дефіциту заліза, про які варто знати. Якщо ви вважаєте, що споживаєте мало заліза, ми рекомендуємо звернути увагу на такі симптоми.

Дефіцит заліза є глобальною проблемою

які наслідки дефіциту заліза
Мільйони людей страждають від цього дефіциту поживних речовин в розвинених і нерозвинених країнах через неефективне споживання. Не можна ігнорувати дефіцит заліза, оскільки він має шкідливі наслідки для нашого здоров’я.

Серед багатьох функцій залізо дає гемоглобіну правильно функціонувати і забезпечувати кисень у всіх клітинах. Це важливо для здоров’я. Крім того, оскільки залізо знаходиться в невеликих кількостях в нашому тілі, ми повинні отримати його з їжі за допомогою збалансованого та різноманітного раціону.

Є два види заліза:

 • Перший – це гемове залізо, що міститься в м’ясі тварин. Воно легко всмоктується.
 • Другий – негемове залізо. Воно міститься в овочах і не так легко засвоюється організмом. Саме тому багато вегетаріанців і веганів страждають на анемію.

Залізо також:

 • бере участь у виробництві речовин з крові
 • залучено в синтез ДНК
 • є частиною процесу клітинного дихання
 • допомагає у підтримці імунної системи

Крім того, залізо також бере участь у багатьох хімічних реакціях і є життєво важливим у виробництві та вивільненні енергії.

Ваш рівень заліза

Ви можете зробити аналіз крові, щоб дізнатися, чи є у вас дефіцит заліза:

 • Нормальні значення у дорослих чоловіків становлять від 80 до 180 мкг / дл.
 • У дорослих жінок вони становлять від 60 до 160 мкг / дл.
 • Для дітей вони варіюються від 50 до 120 мкг / дл.
 • У дітей у віці до одного року значення має становити від 100 до 250 мкг / дл.

Якщо рівень заліза вище середнього, це може бути наслідком таких захворювань, як:

Крім того, рівень заліза може зменшитися через певні конкретні обставини, такі як:

 • вагітність
 • недоїдання
 • рак
 • хронічна крововтрата
 • хронічна гіперменорея

Наслідки дефіциту заліза

шкідливі наслідки дефіциту заліза
Зверніть увагу на певні ознаки, які можуть розповісти вам, якщо у вашому тілі бракує цієї важливої ​​поживної речовини. Якщо у вас є кілька таких симптомів, рекомендуємо проконсультуватися з лікарем і здати аналіз крові:

1. Слабкість і втома

Незалежно від того, скільки годин ви спите або відпочиваєте протягом дня, ви завжди відчуваєте млявість і вам не вистачає сили. Вам важко встати вранці, і ви повсякчас засинаєте. Ця слабкість або втома можуть бути викликані браком заліза.

Оскільки ця поживна речовина дає змогу транспортувати кисень до клітин, якщо вашому організму її не вистачає, ваші тканини не отримують «палива» і не працюють так, як повинні.

Отже, менша життєздатність і екстремальна втома після звичайних справ – можливі наслідки дефіциту заліза.

2. Низька продуктивність і поганий настрій

Дефіцит заліза безпосередньо впливає на наш емоційний стан. Тому цілком нормально бути дуже дратівливими, пригніченими або примхливими, коли бракує заліза.

Крім того, якщо до цього додати втому, наслідки зрозумілі. Вони можуть стосуватися проблем з виконанням робіт, навчанням або виконанням повсякденних завдань. Зверніть увагу, якщо останнім часом все йде не так, і ви не можете зосередитися на своїй діяльності.

Крім того, дефіцит заліза негативно впливає на пам’ять і увагу. Вам доводиться працювати вдвічі важче. Ви також швидко втрачаєте мотивацію, навіть коли йдеться про спроби виконувати те, що вам подобається.

3. Блідість

Якщо у вас анемія, ваша шкіра, ймовірно, стане блідішою або білішою за звичайну. Це пояснюється тим, що і дерма, і тканини слизової оболонки не отримують достатньо кисню. Деякі люди можуть мати білий колір під очима (де ростуть вії).

4. Запаморочення і нудота

очевидні наслідки дефіциту заліза
Одним із наслідків браку заліза і дефіциту кількості кисню, який отримують клітини, є постійне запаморочення. Крім того, ви можете відчути нестачу повітря, коли намагаєтеся дихати. Ви також можете задихатися швидше і частіше (поліпное).

У більш важких випадках люди, які споживають недостатню кількість цієї поживної речовини, можуть втратити свідомість у будь-який час доби. Вони також можуть відчувати дзвін у вухах або страждати на ліподистрофію.

5. Пришвидшене серцебиття

Швидке пульсування, що виникає, коли ви не робите фізичні вправи, може бути наслідком дефіциту заліза.

Коли ваша кров циркулює погано, серцевій системі доводиться працювати важче, щоб качати її до кожного органу. Можуть виникнути тахікардія, аритмія і навіть гострий інфаркт міокарда.

6. Ламкі нігті та випадіння волосся

Якщо ваші нігті ламкі, тонкі або мають білі плями біля кутикули, це можуть бути наслідки дефіциту заліза. У разі випадіння волосся це відбувається через те, що кров досягає голови з невеликою оксигенацією. Отже, вона не живить волосяні фолікули.

Як бачите, є багато наслідків дефіциту заліза. Ось чому ви повинні отримати достатньо заліза з раціону!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.