Справжня сила вимірюється відвагою

Вам потрібно навчитись скеровувати свої зусилля, а також час у корисні справи, якщо хочете чогось досягти. Ось де треба потрібна відвага.
Справжня сила вимірюється відвагою

Останнє оновлення: 11 лютого, 2019

Ті, хто вважає, що сила вимірюється здатністю нести важкі речі на спині та у серці, дуже помиляються. Відвага – це риса сильних людей.

Бути сильним – не значить мовчати, здаватися або терпіти образу і знущання. Міцна духом людина протистоїть негараздам, долає їх, а також залишає їх у минулому.

У сучасному суспільстві чим більше ви освічені, тим більше ви переконані у тому, що страждання прирівнюється до хоробрості. Ми також вважаємо, що слово «ні» іноді є ознакою боягузтва або слабості.

Подібні переконання можуть зробити особистість вразливою, змушуючи її в певних ситуаціях ставати тінню самої себе.

Коли ви отримуєте лестощі від інших за певні вчинки або коли чуєте, що ви дуже «хороші» чи сильні, оскільки  «так багато страждань випало на вашу долю», пам’ятайте, що все має свою ціну: у цьому випадку – це ваше здоров’я та самоповага .

Ваша справжня сила – це відвага

Жінка, яка дбає про дітей, сподіваючись, що одного дня вони зможуть постояти за себе, є справді сильною – вона знайде щастя, на яке заслуговує, пройшовши через важкі часи.

Жінка, яка каже “досить” у відповідь на образи та лайку з боку інших є теж сильною; сильною є й та людина, яка має відвагу покласти край або встановити межі, оскільки розуміє, що заслуговує на краще.

Сила криється у розумінні власних пріоритетів та визнанні того, що потрібно докласти певних зусиль або чимось пожертвувати заради того, що насправді варте того.

Ви дбаєте про людей навколо і розумієте, що іноді ви повинні забути, що відчуваєте, щоб пам’ятати, на що заслуговуєте.

дівчина та книжка

Коли вас вчать бути слабкими

Ця фраза, можливо, вас здивувала. Хто може вчити іншого бути слабким? До того ж, чому комусь хочеться, щоб поруч із ним була слухняна людина, якою легко керувати?

 • Існує багато видів виховання дітей батьками, які передбачають поняття послуху.
 • Переконайтесь, що виховуєте дітей через повагу, а не послух, оскільки слухняність досягається через страх, а повага – через взаєморозуміння та емоційну зрілість.
 • Той вид виховання, коли вас навчають бути слухняними та слабкими, перш за все змушує вас робити таке: слухатися членів родини або авторитетних людей. Це притаманно патріархальним суспільствам.

Прогляньте статтю: 7 звичок людей з хорошим емоційним інтелектом

Це змушує вас вірити у те, що чим слухняніші ви, тим більше вас будуть любити. Усі школи змушують вас повірити у те, ще ви проявляєте силу, коли підкоряєтесь тому, що вам сказали, слухаєтесь наказів, кажете «так», коли серце благає сказати «ні».

У романтичних стосунках трапляється, що над однією людиною вчиняють емоційний шантаж, перетворюючи її на вразливу особистість, яка націлена на задоволення потреб своєї половинки. Так не робить «сильна особистість».

балерина

Перш за все, сила – це навчитись віддавати щось

Вірте чи ні, ніхто не навчить вас, як побудувати фортецю мислення.

Наше суспільство, сім’я, навіть світ моди та маркетингу хоче, щоб ви були слабкими та покірними, досить піддатливими, аби споживати їхню продукцію, казати «так» усьому та досягати у такий спосіб справжнього щастя .

Ніщо з цього не дасть вам справжнього, значимого та довготривалого добробуту. Можливо, роблячи послугу другу, ви почуваєтесь добре, але якщо робити так щодня, ви усвідомите, що це не приносить вам користі і відчуття задоволення.

Також прочитайте: Живіть у теперішньому, а не в минулому

Встановіть пріоритети та скеровуйте час і енергію на ті справи, які варті вашого часу та сил. Ваша фортеця – це ваша сміливість та відвага. Не сумнівайтесь і застосовуйте поради на практиці, щоб навчитись бути сильними.

 • Перед тим, як щось зробити, оцініть наслідки.
 • Перед тим, як сказати «так», подумайте, як ви почуватиметесь, коли ваше серце хоче сказати «ні».
 • Люди, які живуть з образами у серці, або щось приховують, не є хоробрими. Відважні люди – ті, які дивляться на життя з надією, знаючи, які рішення потрібно приймати, щоб бути щасливими.
 • Витрачайте час та зусилля на тих, хто цього заслуговує. Тільки тоді будете почуватись щасливими та будете насправді сильними особистостями, тими, хто щодня бореться за власний добробут і справжнє кохання.

Ніхто не може нав’язувати вам, як варто жити, аби бути щасливими. Мистецтво власного добробуту – це прийняття особистих рішень, у них проявляється ваша відвага. • Caballo, V.E. Asertividad: definiciones y dimensiones. Estudios de Psicología, 2014.
 • Oriol-Bosch, A. (2012). Resiliencia. Educación médica, 15(2), 77-78.
 • Iglesias, E. B. (2006). Resiliencia: definición, características y utilidad del concepto. Revista de psicopatología y psicología clínica, 11(3), 125-146.
 • Ardoy, D. N., Campillo, R. M., & López, I. J. P. (2017). El enigma de las 3 efes: Fortaleza, fidelidad y felicidad. Revista Española de Educación Física y Deportes, (419), 73-85.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.